רעיון ענק ממועצת אלרונד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בתגובה לכותב שהציע: "לעסות מחק של הטבעת, ועז למחוק את מילות התואבה של השפה השחורה. תגידו שזה לא ענק," (הנה ההודעה)

כתב גיא דואר את הקטע הבא:


מזכיר לי חלק ממועצת אלרונד...


"היה זה בזמן מועצת אלרונד. היושבים התווכחו על פתרון לבעיית הטבעת שהוצגה בפניהם. 'הנה כבר מתקרב היום לסופו, ועדיין לא נפלה ההחלטה' אמר אלרונד, ופניו מרצינים. לגולאס והגמדים ישבו אובדי עצות. בורומיר השתתק לאחר שהצעתו לשמור את הטבעת נדחתה על הסף. פרודו ובילבו נראו נואשים. רק גאנדאלף נראה שקוע בשרעפים עמוקים, כהופך בראשו רעיון נואש. נואש, אך אולי בעל סיכוי.

'ישנו פתרון הנראה אפשרי', אמר חרש, 'אך הוא נועז, על סף יאוש'. אלרונד נתן בו מבט של יודע דבר, והנהן בראשו. 'אכן גאנדאלף, גם בי עלה הרעיון, אך לא מצאתי בי את הכוח להעלותו'.

'מהו? מהו הדבר אש יכחיד את השר האפל לנצח?' התפרץ פרודו, ומבט של תקווה ופליאה על פניו המתוחים. 'יהיה זה דבר מה קשה מנושא, משימה מפרכת מאין כמותה', אמר גאנדאלף. 'אהיה מוכן לעשותה, רק אמור לי מהי! אינני רוצה כי הפלך האהוב הארץ כולה תיפול לרגלי עריצות', המשיך פרודו באומץ.

ואז קם גאנדאלף ממושבו ואמר 'יסלחו לי בני הלילית, ויסלחו לי שולחי אשר במערב, על כי אשתמש בנבואה האפלה כאן, במשכן הנאור האחרון מעבר להרי הערפל'. הוא הניף את ידיו מעלה, ולרגע נראה היה כי השמש נסתתרה תחת מעטה עבים אפורים. הוא פתח וקרא - 'זה אשר יביא את הטבעת לענק תאב עיסויים אשר יעסה אותה - ימצא בדרכו את העז שתצליח למחוק את תועבת השפה השחורה מהטבעת. או אז יוסר שלטון הרשע של סאורון מעל פני האדמה'. ואז צנח באפיסת כוחות על כסאו.

'אך מהיכן תימצא עז שכזו, שבכוחה למחוק את הכתובת?' שאל אראגורן בתדהמה. 'ומהיכן נמצא ענק בעל ידיים כה חזקות שיצליח לעסות את הטבעת?' קרא אחריו לגולאס. 'אני לא מאמין עדיין נותרו ענקים רודפי עיסויים בצד זה של העולם!' רגז גימלי. הרוחות התלהטו שוב וויכוח נוסף פרץ.

ואז שמעו הכל את פרודו אומר חרש: 'אני. אני אקח את הטבעת לענק החזק ביותר בארץ התיכונה, ואנסה למצוא את העז שתלחך את דברי התועבה על הטבעת. אם כי אינני יודע את הדרך.' או אז רכן גאנדאלף אל פרודו, נשק אל מצחו ואמר לו 'אני אבוא איתך. ואסייע בידך ככל אשר אוכל'..."

"וכך התארגנה חבורת הטבעת, ויצאה אל מסעה אל העז, המחק, העיסוי והתאבה".

תגידו שזה לא ענק.


להודעה המקורית

חזרה לקטעי ההומור