ריוונדל VI

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טילדי

יואל ומוטי הרימו לנו חתיכת אירוע! עבורי הכנס התחיל בהתרוצצות ממתחם הועידה לאוטו של יואל וחוזר חלילה במצוד אחרי חפצים שונים ששכחתי, זוטות כמו הסלולארי שלי והרשימות שהכנתי לפאנל...

נהניתי מאוד להשתתף בפאנל אבל בעיקר להקשיב לדברי החוכמה של הפאנליסטים שלצדי. עמרי, ארזה וגבריאל האירו לנו את הקטע ממספר זוויות שונות והפכו את הקריאה שלי בקטע לחווייתית אף יותר מקודם. ראובן ניהל את הפאנל היטב וביד רמה ואני חושבת שהקטע הנבחר היה מרתק, ולא רק בגלל שאני מעריצה מושבעת של פרגרין טוק (אם כי גם זה עזר).

צר לי שפספסתי את הדיון של ארנון, אבל קבוצת הדיון של נצר הייתה פשוט מעולה. נצר בחר נושא טעון שיש המון מה להגיד עליו, המון אי בהירויות בקשר אליו. השאלות שנצר העלה היו כאלה שהעלו יותר שאלות מתשובות, אינדיקציה לכך שאלו שאלות מצוינות לדיון.

אין לי מילים על הקטע ההיתולי, אני לא חושבת שהצלעות שלי ישתקמו אי פעם מהצחוק. הייתם פשוט אדירים, גם הוגי הרעיון וגם המשתתפים (שבהתחלה כונו שלא בצדק "קורבנות" ו"תמימים"), האילתורים שלכם היו פשוט קורעים והאווירה האינטימית והנעימה הפכה את החוויה של אילתור מול קהל לכיף גדול.

הסופגניות, הכיבוד שהושקעה בו מחשבה ומאמץ, התה והקפה שחיממו את הידיים היו ממש במקום, כל הכבוד למארגנים! הבו להם כבוד ויקר!


Beruthiel

אמנם היתה נוכחות מצומצמת להפליא, אבל שוב ושוב מסתבר שזה דבר שבעיקר תורם לאווירה, ובאמת, אפילו יחסית לריוונדל, שהוא תמיד ארוע באווירה נפלאה וביתית, היתה אתמול אווירה נעימה במיוחד.

מבחינתי הערב התחיל בחוויית הנסיעה עם גבריאל, שהיתה מהנה בפני עצמה, וחוויתית במיוחד בשלב בו זכינו לשלל הוראות ממגוון חברי מחתרת שניסו לכוון אותנו.

בהמשך גיליתי שהדבר היחיד שגרוע יותר מלהיות בכנס ולגלות שאי אפשר להספיק חצי ממה שרוצים לעשות בו זה להיות ליד כנס שלא מספיקים להיות בו בכלל. רק שמחתי שהצלחתי להימנע מלבדוק מראש את התוכניה של מאורות, מה שרק היה מוסיף על תסכולי מכך שלא זכיתי להגיע אליו (ועל כך שכן הייתי בריוונדל, כפיצוי).

הפאנל אכן היה מאוד מעניין והעלה נקודות רבות מאוד לגבי הקטע, שאני מודה שבתחילה גרם לי לתהות למה נבחר דוקא הוא (ומשהו לגבי דפדוף אקראי בספר), ולגבי הפיילוט שיש לערוך לטולקין בהזדמנות.

בכלל הערב כולו גרם לי לחשוב שצריך מדי פעם לקחת ערב ולהקדיש את כולו לפאנל או לקבוצת דיון אחת, אחרת יש כל הזמן תחושה שאין די זמן להגיד את כל מה שיש לומר על כל נושא שעולה.

ובעניין זה - קבוצת הדיון של נצר אכן היתה מעולה והעלתה הרבה מאוד שאלות (ובכלל היתה יכולה לפרנס שלושה ערבים שונים כאלה) והוכיחה שאכן כל דבר הולך טוב יותר עם גינס.

הארוע בסוף היה מצחיק במידה שאין לתאר ("חמלה, חסד ומכנסי עור צמודים"?! ועוד בארוע שמארגן מוטי?), והפגין גם את כישוריה הקומיים (והאופנתיים) המופלאים של נבט, וגם את יכולתה (של נבט, או של גרסאות אחרות שלה) למכור אפילו את שדה בוקר לרן. אין ספק שלא היה די בקטע אחד בכדי להחשב מופע הצדעה והגיע הזמן לייסד -קון נוסף גם בעבורה (לא, אני לא אנהל אותו, מה גורם לכם לחשוב שכן?).

למרות נסיונותי הערב לא נגמר בניצול אפשרויות החמשושלים, אבל לפחות זכיתי לשלב-חצי-השעה כהלכתו, על אף הקור הירושלמי שניסה לשכנענו לקצרו.

ואמנם אני מחכה בקוצר רוח לוועידה הבאה, אבל מצד שני אני מאושרת מהתכנים הטולקינאים שהסתבר שצפויים לנו בעולמות ומוכנה להסתפק בכך לעת-עתה...

כבוד גדול למארגנים, לדוברים, למד"ביסטים שארחו אותנו כל כך יפה ולכל מי שבזכותו היה ערב כה מופלא. תודה רבה.

ללית

הפאנל היה מרתק, והראה לנו שאפשר לדבר שעות (או לפחות שעה וחצי) גם על קטע שממבט ראשון לא נראה מאוד מעניין ומרכזי. לדעתי צריך להמשיך במנהג הזה גם במפגשים וכנסים אחרים - אפילו בלי הכנה מראש.

קבוצת הדיון של ארנון התדרדרה (?) אמנם בקטעים מסויימים למפגש מחתרת הזוי מעט, אבל עדיין היתה מעניינת. הבעיה עם קבוצות הדיון היא, שתמיד יש את אלו שלא מצליחים להגיע אליהן - וקבוצת הדיון של נצר נשמעה מרתקת. אני חוזרת על הצעתי להעביר את אותן קבוצות דיון בכמה כנסים רצופים, כדי שאנשים יוכלו לעבור בכל הקבוצות...

האירוע החברתי בסוף היה מוצלח ביותר. כבוד בעיקר לנבט (שבכלל כיכבה בועידה הנוכחית), לנצר כנאזגול המסוקס ולעמרי כשר אופל שנותן תירוצים לבוס (הכלב אכל לי את התחפושת?).

תודה רבה למוטי ויואל על הארגון החלק והתכנים המוצלחים, ולמד"ביסטים על האירוח (וההצצות המשועשעות מעבר לדלת). מתי הפעם הבאה?

neboris

קודם כל, גילוי נאות - שכחתי שיש ועידת ריבנדל ולא תכננתי בכלל להיות בה. הגעתי למאורות כי העברתי שם אירוע מוסיקלי ורצה הגורל וראיתי את עמרי מתרוצץ ברחבה. אז כמובן ששיניתי כל תוכניותיי וויתרתי על שתי הרצאות ואירוע סיום שתכננתי לשמוע/לראות. ואני לא מצטער לרגע. היה אירוע מצויין ומאוד מהנה שלצערי פספסתי את חלקו (קבוצות דיון) עקב התחייבויותיי במאורות. הפאנל היה מרתק ומעמיק (חבל שנאלצתי ללכת לפני שנגמר). לקחת קטע כזה קצר ולהוציא ממנו כל כך הרבה תובנות מעניינות ולא טריוויאליות זה לא עניין של מה בכך. אני מקווה שמתוכננים פאנל דומים בעתיד. הקטע ההיתולי היה נהדר ומצחיק וכמות הבדיחות הפנימיות של הקהילה הייתה מספיק קטנה כדי שגם מישהו כמוני שחדש בקהילה ולא מכיר את הנפשות הפועלות ואת ההיסטוריה שלהן, הצליח להנות. והערה כללית, אמנם אני חובב טולקין מושבע, אך איכשהו לא הייתי באף אירוע של הטולקינאים עד לפני עולמות האחרון. ואם לשפוט לפי האירועים שהייתי בהם מאז (בעולמות, במפגש בפארק הירקון ובועידת ריבנדל) אני מצטער על כל האירועים שפספסתי ועל השנים שלא הייתי חלק מהקהילה הטולקינאית. אז תודה רבה ומארגנים ולמשתתפים.,

Talat

כל מי שלא היה פספס ובענק. אני לא יודעת איזה תירוץ יש לכל אחד, אבל שום דבר כמעט לא יכול היה להשתוות לועידה המדהימה שהייתה לנו השנה.

אני לא יודעת איך בדיוק יואל ומוטי הצליחו לעשות את זה, אבל הם התעלו על כל ריוונדל שהייתי בו עד עכשיו, ואני (בניגוד לכל מני אנשים) מקפידה על נוכחות קבועה בכל הריוונדלים.

הפאנל היה הפאנל הכי טוב שהיה איי פעם בריוונדל, וכנראה מהפאנלים הטולקינאיים הכי טובים שהיו איי פעם. לא האמנתי כמה מעניין יכול להיות הפאנל כשנקודת המוצא הוא טקסט יחסית שולי בספר. למדתי והשכלתי המון ממה ששמעתי. המשתתפים של הפאנל (ותודה רבה להם על ההשתתפות) האירו את הטקסט מזוויות שונות ומרתקות, וכל רגע היה פשוט נהדר. הייתי מוסיפה עוד שעה לפחות. הלוואי שיהיו עוד כאלה.

אני לא יכולה להעיד על כל קבוצות הדיון, כי הייתי רק בזו של נצר, אבל היא הייתה מרתקת. היינו צריכים לפחות עוד שעתיים כדי למצות עוד משהו. עלו תובנות מרתקות, ובכלל היה נהדר. קבוצת הדיון הזו משתווה אולי רק לקבוצת הדיון של נבט משנה שעברה על נשים אצל טולקין. שתי הקבוצות האלה הן בטופ של הטופ מקבוצות הדיון שהייתי בהן איי פעם. ישר כח לנצר.

האירוע החברתי שבו היו אילתורים טולקינאיים נהדרים של מתנדבים מהקהל היה מוצלח בצורה שלא תאמן (אני לא תיארתי לעצמי שזה יהיה כל כך מוצלח), אפילו מוצלח יותר מאירוע הדיבייט ההיתולי של טל בשנה שעברה, והיה פשוט מדהים ומצחיק.

מבחינה חברתית, הייתה אווירה נפלאה, והכיבוד הרב שהיה (וכמות הסופגניות!) העשיר את החוויה מאוד (כיבוד בהחלט משמח לבב אנוש).

תודה רבה רבה למוטי ויואל, וצר לי מכל הלב על האנשים שפספסו.

מתחילה לשרטט טבלת ייאוש עד ועידת ריוונדל הבאה...


הורמיז

המון תודה למי שהגיע ועל התגובות החמות .

היה בהחלט אחד האירועים הטולקינאים המיוחדים שאני זוכר. אני חושב שבכל האירועים ראינו כמה כישרון ויצירתיות יש לנו בקהילה - מספיק לתת טריגר פשוט - כמו קטע יפה מתוך הספר או רעיון לסיטואציה משעשעת, וזה כבר יתפתח בעצמו לרעיון עמוק או לקטע קורע מצחוק.

ראובן וחברי הפאנל בהחלט השקיעו בהכנה, ושמחתי לראות שבאמת כל אחד הצליח להביא זווית יחודית ומאד מעניינת הנוכחות המצומצמת איפשרה השתתפות ערה של הקהל שתרמה מאד לדיון. שתי קבוצות הדיון היו מוצלחות, של ארנון מניסיון אישי, ושל נצר על פי תגובות הקהל. נצר, ראה עצמך על הכוונת של יואל .

המון תודה לכל מי שעלה והפך את המשחק בסוף הערב למה שהוא היה - הייתם פשוט גדולים! קצת חששנו מזה בהתחלה - כשרואים את זה בטלוויזיה נדמה לפעמים שהכל מבויים או שרק סטנדאפסטים מקצועיים יכולים לעשות את זה כמו שצריך - הערב הזה בהחלט הוכיח אחרת.

המון תודה לנועה רייכמן ולקרן לנדסמן מצוות "מאורות" ולהלה וענבל מנוער שוחר מדע שעזרו ותמכו בכל מה שהיה צריך, עם חיוך והרבה רצון טוב. האירוח של מאורות תרם הרבה לדעתי לערב, והביא לנו כמה אורחים, שאני מקווה שנזכה לראותם שוב.

תודה לראובן, לנצר ולארנון על ההשקעה והמחשבה וכמובן, תודה מיוחדת ליואל, שכמו תמיד - היה תענוג לעבוד איתו ביחד.


Calaquendi

עוד לא נרגעתי לחלוטין ממצב ההיי שנכנסתי אליו בעקבות הכנס (ומחסור בשעות שינה, אבל זה לא נחשב). בשבילי הכנס התחיל באופן רשמי בשחנ"ש עם נבט, שאמנם היה קצר, אבל יותר ארוך מבעבר. (במחשבה שניה, נבט, באמת בילינו הרבה יותר זמן מהרגיל בדיבורים ובתככים! אגב, לגולאס מוסר ד"ש לגימלי.)

הפאנל היה מרתק, וכך גם קבוצת הדיון של נצר. זו הפעם הראשונה שאני משתתפת באירוע שמכיל רבי-שיח עמוקים, ונהניתי מכל רגע. נשארתי עם רצון לבדוק את האג'נדות השונות של דמויות, או לפחות לשמוע את עמרי מרצה על כך. כמו כן עלו לי לראש כמה נקודות השוואה מעניינות שאני מקווה שיהיה לי זמן לבדוק.

האירוע החברתי שארגנו מוטי ויואל היה נפלא! לא הצלחתי להפסיק לצחוק! הבזקים של נצר, עמרי ונבט כדמויות שונות עדיין עולים לי בראש ברגעים שונים וגורמים לפרצי צחוק בלתי מוסברים (שחור היה האדום החדש, אני יודעת, אבל זה כל כך העונה שעברה! ... מה אתה רוצה שהלוק שלך ישדר? רשלנות רפואית. | <נצר מכרסם דג> | להגנתי אציין שעשיתי בדיוק מה שאתה עשית - הגעת לכאן.| ועוד...)

הלה, דיברנו שלושת-רבעי השעה אחרי הכנס על אף הקור.

פשוט נותן טעם של עוד. הרבה עוד.


Moriquendi

הגעתי קצת אחרי עמרי ולפני כל השאר והנסיונות שלי לברר היכן במתחם "מאורות" נמצא ריוונדל גרמו לי להזדהות עמוקה עם בורומיר. באמת שאני יכול להבין את התהיה איך חצי-אלף שלא עלה על דעתו לשים שלט קטן "אימלדריס" ידע לאן לשלוח את הטבעת האחת. לועידה, בניגוד לריוונדל המקורית, היו שלטים רק שהם הגיעו אחר כך עם יואל, יוליה ונבט.

בתחילה חששתי, כששמעתי כמה אנשים לא באים, שיהיה לנו בקושי מפגש מחתרת מורחב, אבל בסופו של דבר זה הסתדר ועל-אף העדרויות בולטות ונוכחות שעדיין היתה מצומצמת משהו היה כנס כיפי במיוחד. בזמן ההמתנה, אגב, שמעתי את עמרי מתחייב להעביר תאוריית קונספירציה כזו או אחרת בעולמות הקרוב, ועכשיו זה כתוב בתאור מפגש.

לגבי התכנים אין לי אלא להצטרף לכל השבחים שכבר ניתנו. היה מוצלח במיוחד. מסתבר שמספיק לקחת קטע טקסט אקראי בשרה"ט כדי לפתח שיחה ערה ומחכימה. קבוצת הדיון שהייתי בה, זו של ארנון, היתה מעניינת אם כי מצומצמת וקצת הזויה. עלו בה כמה רעיונות לגבי סוגים שונים של כישלון בלגנדריום.

החלק ההיתולי היה משעשע למדי, ואני מקווה שלהבא יותר אנשים יתנדבו (ועכשיו כבר גלוי לכל שעמרי יודע לאלתר אם רק נותנים לו במה). אני רק מקווה שבריוונדל הבא נראה נוכחות מלאה יותר של חברי הקהילה ושל חדשים.


נצר יסילדור

הגעתי מקיץ אילתי לחורף ירושלמי, אבל לא היתה יכולה להיות אווירה יותר חמה מזו שחווינו בועידה. והפעם אני לא מתכוון למיזוג...

הפאנל היה חד ומהוקצע, ונהניתי להיחשף לשפע זויות האבחון שישנן לקטע שנראה לכאורה חסר חשיבות מיוחדת. כמה נקודות שעלו בהחלט גרמו לי לרצות להעמיק ולחקור בעניינן. כל הכבוד לראובן על החשיבה המקורית ולפאנליסטים על הניתוחים המגוונים.

אין הנחתום מעיד על עיסתו. אני רק יכול לומר שאהבתי מאוד לעבוד ולהתכונן לקראת קבוצת הדיון שהעברתי, וצר לי שלא הספקנו לעבור על כל הנושאים ושאלות החקר. את השאלות הנותרות אציג ככל הנראה בפורום דיונים. באמת הגיע הזמן שאכתוב שם אחרי 6 שנים בקהילה... מוטי ויואל - אני עדיין רואה את עצמי יותר בפן הארגוני ופחות במחקרי, אבל ההתנסות הראשונה היתה חיובית, ואשמח לנסות את כוחי שוב בתחום הזה. בכל אופן, תודה רבה למי שהגיע ותרם לדיון. וארנון - ישר כח!

האירוע הנועל היה אדיר. פחדתי להעלות משחק אלתורים מהיר כמו זה בועידות הקודמות, ואני שמח שיואל ומוטי הלכו עם הרעיון עד הסוף - כי מסתבר שגם אנחנו הלכנו איתו עד הסוף. הברקות נהדרות מצד כל המשתתפים הובילו לסיום קורע מצחוק. גם אני השתתפתי ונהניתי. אגב, תודה על המחמאות, אבל בינינו, כשיש לך שותפה למשחק כמו נבט, חיי האלתור הופכים להרבה יותר קלים...

לסיכום, על אף הנוכחות הדלה יחסית של חברי קהילה וחוסר היכולת להדליק נר תשיעי של חנוכה, הצלחנו להרים אחלה של ערב קהילתי, עם דיונים טולקינאיים מעניינים ואווירה חברתית חמימה.

תודה רבה למנהלים ולעוזרים במלאכה, תודה למארגני התכנים, ולכל מי שהגיע. אה כן, ותודה על הסנג'ור שגרם לי להציץ ולהיפגע.

זומבי מדוחלל, תתכונן. אנחנו לא מורידים את הרף...

תגובות נוספות ניתן למצוא בפתיל האירוע

חזרה לחלק האירועים