ריוונדל V

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ועידת ריוונדל היא מעין כנס מצומצם עם התמקדות והעמקה בחקר כתביו של טולקין בדרכים שלא נעשו בעבר. את מקומן של ההרצאות הפרונטליות מחליפים פאנלים וקבוצות דיון. למרות כובד-הראש של הדיונים מדובר באירוע מהנה ומשעשע במיוחד.


להלן סיכומי האירוע שנאספו מפורום קהילה


יוליה (Talat)

באופן כללי ריוונדל זו המצאה נפלאה. אני נורא אוהבת את הרעיון של משהו בין כנס למפגש, וגם המבנה של ריוונדל: פאנל -> קבוצות דיון -> משהו משעשע זה מבנה מאוד מוצלח ומאוד מגוון.

המקום השנה היה נחמד מאוד, ואילו הייתה שליטה טובה יותר על המיזוג ועל עוצמת הנגינה של חמת החלילים באולם הסמוך המקום היה פשוט מושלם.

הפאנל היה מאוד מעניין, ואני בטוחה שהוא יכול היה להיות אפילו יותר מוצלח לו הדוברים לא היו מתבשלים לאיטם בסאונת אדים מהגיהנום. אבל זה נחמד לדעת שאם באמת רוצים, אפשר להתרכז בטולקין גם כשמבשלים אותך.

קבוצות הדיון היו מצויינות. אני לא יודעת איך היה בזאת של עמוס על הרוע (אבל היו בה דיי הרבה אנשים שאני בטוחה שיוכלו לספר). אני הייתי בקבוצת הדיון של נבט בנושא פמיניזם שהייתה נהדרת. נגענו בנושא מכמעט כל הזוויות האפשריות והדיון התפתח למקומות מאוד מעניינים, כשתרמו לו אנשים שלא ציפיתי שישתתפו בו (לגוטל, רן, מוטי).

האירוע בסוף עם הדיבייט היה נורא מצחיק והרעיון מוצלח מאוד ומקורי (למרות שטכנית אני חשבתי עליו קודם!). השאלות של טל היו מאוד מצחיקות ומקוריות וההתמודדות של חברי הקהילה איתם היתה משעשעת עוד יותר. שוכנעתי שצריך לצבוע את חומות מינאס טירית בורוד, לבנות צמוד קרקע בלוריין, לגלח זקנים לגמדות וכיוב'. כל הכבוד.

היה נורא כיף לראות את כולם, וגם היו כמה חדשים שהיה נורא נחמד לראות גם אותם. מקווה שלא הבהלנו אותם יותר מדיי.

לסיכום, היה מעולה. מחכה לשנה הבאה (או לפחות לעולמות).


ראובן (mime)

היה שילוב נאה ביותר בין החברתי לסכוליסטי, בין המעניין לביזארי (חמת החלילים וכו'), וגם בין המפגש עם אנשים ותיקים וחדשים. והדיבייט היה הברקה אמיתית מכל הבחינות.

הפאנל שבו הייתי היה קצת מבולגן, אבל כזה שהוביל ללא מעט דברים שלמדתי ולכמה רעיונות חדשים שצצו.

וגם היתה המחשה נאה איך נשמע קרב השירים בין לות'יין לסאורון (אם כי אני בספק אם סאורון היה אומר "אמן" דווקא).


נבט (טילדי)

הפאנל היה מרתק והציג דעות מגוונות ורעיונות מעניינים, כל הכבוד לכל המשתתפים!

אני חייבת לציין לשבח את כל משתתפי קב' הדיון על פמיניזם, ממש נהניתי לשמוע מה אתם חושבים, התנסחתם כולכם בצורה בהירה ומעניינת תוך שמירה על הקשבה ותרבות דיון, והארתם את הנושא מזוויות חדשות. שיחקתם אותה ואני שמחה לשמוע שלפחות חלקכם נהניתם! הדבר היחיד שאני קצת מצטערת עליו זה שפספסתי את קב' הדיון של עמוס...

הדיבייט היה מצחיק בטירוף, כל הכבוד לכל המשתתפים האמיצים - זה לא פשוט לאלתר מול קהל ולהפיל את כולם מהכיסאות מרוב צחוק.

הארגון כמובן ברמה גבוהה מאוד, הכל תוקתק בלי בעיות למרות קשיים בלתי צפויים שבקעו מהחדר השני (אני לא ארחיק לכת ואקרא לזה מוסיקה...)

כל הכבוד לנצר ולטל על הארגון!


Finrod

פעם ראשונה שלי בועדה או בכלל באירוע כל שהוא שמוקדש לטולקין. חשבתי שתהיה לי קצת בעיה לעקוב אחרי התכנים כי אני לא בקיעה יותר מדי עדיין, אבל להפתעתי גיליתי שלא היה לי מאוד מעניין לשמוע אותכם. למדתי הרבה דברים חדשים. היה נחמד מאוד להכיר ! נתראה (בפורום ובמפגשים)


תמונות שצילם ארנון ניתן לראות כאן


תגובות נוספות ניתן לקרוא בפתיל הסיכום בפורום קהילה


חזרה לחלק האירועים