קרב השירים לאין-מספר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הכל התחיל כשנצר (המא"שורר) הודיע בפיקניק יום העצמאות על כך שכתב שיר מלא-הכפשות על ירושלים ועל כוונתו לפרסם את השיר ביום ירושלים.


חברי המחתרת הירושלמית ששמעו זאת לא יכלו לעבור על כך בשתיקה והכינו בחשאי מאגר של כחמישה-עשר שירי תגובה שיכו את המא"שניקים בתדהמה וישתיקו אותם. בערב יום ירושלים פירסמה המחתרת הודעה המברכת את הקהילה לכבוד יום ירושלים. וכשנצר הגיב, כצפוי, עם שירו, המלחמה החלה...


הקרב היה קשה וממושך ממה שהמחתרת חשבה, כאשר חברי פורום מ.א.ש. התגייסו לסייע למא"שורר ולחבר עוד ועוד שירים. גם חברי המחתרת לא הסתפקו במאגר שהכינו ולאחר שזה נגמר כתבו שירים נוספים.


לאחר שני ימי לחימה רצופים בשירים הטיל המא"שורר פצצה, "פצצת אטום" לדבריו, אותה הכין בסתר - שיר ראפ בגנות המחתרת הירושלמית. בתחילה לעגה המחתרת לניסיון מוזר זה, אך מאחר והמא"שניקים הציבו כתיבת שיר ראפ כאתגר למחתרת ישבו מוטי (הורמיז) ויעל (ayulli) וכתבו שיר ראפ משלהם. גם אוסנת לא טמנה ידה בצלחת וכתבה ראפ משלה ובזאת הסתיימה הלחימה.


כשנערכו הסיכומים הסתבר שבמהלך אותם יומיים נכתבו 62 שירים - 30 של המחתרת ו- 32 של המא"שניקים, כאשר למרות ההפרש הזעום לטובת המא"שניקים, לעורך אתר זה אין ספק כי השירים המחתרתיים היו איכותיים בהרבה - אך בסופו של דבר מי שניצחה היתה הקהילה שהרוויחה מאגר עצום של שירים.


את השירים ניתן למצוא בחלק השירים של אתר זה.


לפתיל המקורי


לפתיל הסיכום