עולמות 2010

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ב- 31/3-1/4/2010 נערך זו השנה הששית כנס עולמות. גם השנה הוא נערך ב- ZOA בתל-אביב. וכך נראה הכנס למשתתפים מהקהילה:


עמוס (Moriquendi)

שמחתי שהצלחתי להגיע ביום הראשון, גם אם רק אחר-הצהרים למפגש הקהילה עם הגרסא המעניינת של "הכה את המומחה" וכל החדשים והותיקים. "בטיפול" היה מצחיק גם בצפיה שניה ואני מחכה להפקה הבאה של "פנדה פרודקשנס" (או לקאמבק של לגולאס ) גם ההרצאה של ראובן היתה מעניינת למרות שלא קשורה לטולקין, ובנקודה זו חזרתי הביתה. ליום השני לא יכולתי להגיע, לצערי ונראה שפספסתי די הרבה.

עדיין, היה נחמד מאוד לפגוש את כולם ותודה על כל העזרה ממי שעזר, מקווה שנתראה בקרוב.


לגוטל

האירועים שהייתי בהם היו נחמדים... להרצאות בקושי נכנסתי, לא מצאתי כוח נפשי לזה. ההרצאה של רן על ההוביט במיוחד ראוייה לציון מהשלוש שהייתי בהן. 'בטיפול' ו'ברזינוב בדרכים' גם היו אחלה, והחידון שהם ארגנו שם היה משעשע. יואל היה צריך לנצח, זו הייתה קונספירציה נגד הטולקינאים.

כמובן שכמו תמיד, הכי נהנתי מהאווירה וסתם לדבר עם כולם. אם כי 'כולם' זה יחסי, ועם מספר אנשים יצא לי להחליף רק כמה מילים, אבל זה גם משהו.

סחתיין למארגנים ולמרצים שלנו שתרמו לכנס, היה כיף.


רן בר-זיק

אחרי שבכמה כנסים קודמים נעדרתי (במיתופיה האחרון באתי רק להרצות) שכחתי איזה כיף זה כנס - אנשים טובים, תכנים טובים, תככים טובים - המון סיגריות ואוכל. המתחם ממוקם במקום שיש בו ים של מסעדות.

הפעילות הקהילתית היתה טובה מאד - כל הכבוד למור! כל מה שנותר לעשות זה לחכות בקוצר רוח ל'על האש' הקהילתי של יום העצמאות.


נבט (טילדי)

ביום רביעי הייתי בהרצאה של רוני על טולקין והמיתולוגיה האנגלית שהייתה מעניינת מאוד, מקיפה וממצה ולי אישית ממש עשתה סדר בראש, בהרצאה של מור שהייתה טובה והועברה בחן רב - שמחתי לראות שהקהל הפנים את המסר לגבי קריאה ביקורתית, בהרצאה של ראובן שהייתה מהנה ביותר וחידשה לי המון ובהרצאה של רן שהייתה פשוט מרתקת.

בחמישי הייתי בהרצאה הפוטריסטית של אסף שבהחלט הסבה את תשומת ליבי לפרטים שלא חשבתי עליהם קודם ובהרצאה נוספת של רן על ההוביט שהייתה כיפית ומשעשעת ולמדתי ממנה הרבה על הספר שאני בהחלט אוהבת.


המפגש הטולקינאי היה אדיר. אין כמו "הכה את המומחה", לא משנה על פי אילו כללים משחקים.

אני רוצה להודות לנצר שלא וויתר לי ומשך אותי למרות ההסתייגויות למופע זומבי.קון שהתגלה כהצלחה מסחררת. זה היה מחזה מצחיק עד דמעות, נוקב וביקורתי. אם יש עוד הזדמנות אני ממש ממליצה שתלכו לראות!

בין שש לשבע ברביעי בערב לא ממש יכולתי לנשום אבל זה לגמרי באשמתי כי נכנסתי להצגה "בטיפול". היה ענק! כל הכבוד לכל המשתתפים. אה כן, גם צילמתי אתכם תוך כדי עם התחפושות והכל, אני מקווה שלא אכפת לכם...

רן ואמינוב בדרכים היה קורע מצחוק והוכיח שכל, אבל כל הדרכים מובילות לפורום.


מלבד זאת תמיד כיף לראות את כולם ולאכול במסעדות טובות וכשרות פחות מיותר.


תמונות יגיעו בהמשך, ונתראה ביום העצמאות!


Narylfiel

עולמות הראשון שלי, שוק קל אבל ממש כיף . המפגש היה נהדר וגם "בטיפול" (אני חושבת שהבנתי את הרוב הגדול של הבדיחות).


מוטי (הורמיז)

הצלחתי להיכנס הפעם לכל ההרצאות הטולקינאיות ולמספר הרצאות אחרות. ההרצאה של נבט הייתה מעניינת ומשעשעת כאחד, ואחרי הכנס הזה אפשר כבר להגיד באופן רשמי שנבט הפכה להיות לאחת המרצות המרשימות שיש לקהילה - ותוך זמן קצר מאד, כל הכבוד!

ההרצאה של רוני הייתה הרצאת המבוא המקיפה והמרשימה ביותר שהייתי בה. רוני העביר סוג של סקירה שכוללת חלק גדול מהמחקר שנעשה בקהילה מאז הקמתה, סידר אותו בצורה ברורה וקוהרנטית והעביר אותו בצורה מאד נעימה, כך שגם מי שנכח בלא מעט הרצאות שלנו בעבר יכול היה ליהנות מאד. אין לי ספק שעבור חדשים, זו הייתה הרצאת פתיחה יוצאת דופן, ובקהל אכן נשאלו שאלות והתעורר דיון גם מפרצופים פחות מוכרים.

מפגש הקהילה היה חביב ביותר, בניצוחה של מור ועם לא מעט הבלחות של עמרי... שמחתי לראות לא מעט פנים חדשות. לאחריו לקחתי הפסקה של כמה שעות, כדי להתכונן ל "בטיפול". היה כיף גדול להציג את המופע שוב, הופתענו מאד ממספר הנוכחים באירוע, שתוכנן מלכתחילה להיות קטן וקהילתי. שמחתי לשמוע שלפי תגובת הקהל, הוא דיבר גם אל אנשים מחוץ לקהילה... תודה גדולה גם הפעם לורה, אורי, גבריאל, יואל ועמרי – כרגיל, היה כיף גדול לעבוד איתכם!

על ההרצאות שהיו אחרי ב "בטיפול" קצת קשה לי לדבר - הייתי די הרוג, באופן טבעי, אבל נכחתי בהרצאות של ראובן ושל רן, שהיו שתיהן מוצלחות. ההרצאה של ראובן על אופרה ופנטזיה הייתה מעשירה, וכמו תמיד אצל ראובן, משלבת בין שליטה בתחום לבין יכולת מרשימה להעביר את הדברים בפשטות לקהל. ההרצאה הראשונה של רן, על "המנוע של טולקין" נתנה סקירה יפה של הצורה בה השפיעו שמות עתיקים ממקורות שונים על היצירה של טולקין והועברה, כמו תמיד אצל רן, עם הרבה הומור. מבין שתי ההרצאות שלו, אני חושב שההרצאה שהועברה למחרת, על מקורותיו של ההוביט, הייתה המוצלחת יותר (אבל אולי השעה היא שעשתה את ההבדל...), היא עסקה בתחום, שעבורי לפחות, היה חדש לגמרי – מוטיבים מההוביט שהופיעו כבר ביצירות מוקדמות יותר, ופחות ידועות, של טולקין. על הדרך גם גילינו כמובן שיואל הוא הטולקינאי הרציני היחיד בקהילה (חוץ מרן כמובן), אם כי החידון בסגנון "מקבילית המוחות" שנערך אחר כך הוכיח לנו שבסטנדרטים של עמרי, מסתבר שגם יואל לא ממש עומד. בפעם הבאה, כשנותנים לעמרי לחבר שאלות טולקינאיות, חייבים לשלוח לבמה רק את אדון אסקרלי עצמו. ההנחיה הייתה משעשעת ביותר, והיה ממש נחמד לראות, בפעם הראשונה למיטב זכרוני, אירוע בין קהילתי מוצלח שכזה (ולא רן, אירוע הפילקים הזכור לרע הוא בהחלט לא דוגמא מוצלחת). הפאנל שהתקיים לאחר מכן, שעסק בפנטזיה אורבנית, אליו נכנסנו מלכתחילה בעיקר כדי לשמוע את יואל מדבר, היה מעניין מאד באופן כללי – בייחוד החלקים על טים פאוורס, פנטזיה אורבנית יפנית ואגדות ילדים, ומבין התכנים החוץ-קהילתיים שנכחתי בהם בכנס, היה המוצלח ביותר.

מאז ועד לרן ואמינוב בדרכים עשיתי הפסקה ארוכה בשביל החלק החשוב באמת של הכנס – שיחות אין סופיות עם חברים, וגם החלק הזה, כרגיל, לא איכזב. כך שלרן ואמינוב בדרכים, שהתחיל אחרי חצות, הגעתי מלופת משהו, מה שלא פגם בהנאה (ואולי דווקא הוסיף לה...).אחרי כמה כנסים של הפסקה, היה נהדר לחזור ולחתום את הכנס בצורה המסורתית והמוצלחת.

תודה רבה מאד לתומר שליו ולאורי שלנו, שארגנו כנס מרשים ביותר, לכל המרצים וכמובן חברי הקהילה שתרמו לארגון הכנס: ארנון, יואל, נעה, יוליה, נופר, נצר וכמובן מיטב, שמאחורי הקלעים הייתה אחראית על השילוט המקסים והעיצוב הכללי של הכנס (מתנצל מראש אם שכחתי מישהו). הייתי מאחל להתראות במיתופיה, אבל יש לנו יום העצמאות באמצע J... בכל מקרה, מקורות יודעי דבר מוסרים שלקראת מיתופיה כבר מתחילות להתבשל מספר הרצאות טובות במיוחד, כך שבאמת אסור יהיה לפספס...


עמרי (Omi)

הייתי בהרבה הרצאות ואירועים (לא מספיק. אף פעם לא מספיק.) ונהניתי מאוד.

ההרצאה המשעשעת של נבט והסקירה המקיפה של רוני היו טובות מאוד, והמפגש היה נחמד. את ההרצאה של אילנה פיספסתי, לצערי, בגלל ההכנות ל"בטיפול". על המופע עצמו אני לא יכול להגיד הרבה, אני מקווה שכולם נהנו.

בהרצאה של ראובן לא הייתי מאוד מרוכז, בגלל ירידת המתח שאחרי המופע, אבל זכיתי לשמוע אותה בפיילוט, אז אני יודע שהיא הייתה מוצלחת. אח"כ נכנסתי להרצאה של רז דקל, שהייתה מוצלחת מאוד (אפילו שהוא כיבה את האורות. איך אפשר לרשום הערות בפנקס ככה?).

ביום השני הגעתי בזמן להרצאה של גיא וינר, שהייתה קצת מפוספסת, לטעמי. ניהול רב-שיח עם כמה עשרות אנשים זה לא מתכון טוב להרצאה, במיוחד עם הנושא שנבחר. לעומת זאת ההרצאות שבאו אח"כ היו מוצלחות יותר - קרן לנדסמן הקופצנית והרב"ז (הקופצני פחות).

החידון היה משעשע בעיקר בזכות המנחה. יואל נלחם בגבורה בשמן של כל הדמויות ששמן משה וייצג אותנו בעוז. הפאנל שאחריו היה לא מגובש, אבל היו בו לא מעט קטעים מוצלחים (אם כי לא קשורים זה לזה). יואל - אתה מרצה בעולמות. ועל ברזינוב בדרכים אין צורך להרחיב. מעניין עם להפסקת נשימה של כשעה בגלל חנק מצחוק יהיו השלכות. אפילו לאירוע הסיום הספקתי להיכנס, בגלל שהוא התאחר מספיק.

פגשתי אנשים חדשים (ופחות חדשים) ודיברתי ודיברתי עד שאיבדתי את הקול. וגם קצת אחר כך. אבל עדיין לא מספיק. עם חלק מהאנשים שרציתי לדבר איתם לא יצא לי להחליף יותר ממילים ספורות! לפחות יום העצמאות לא רחוק.

כל הכבוד לאורי ולתומר על ארגון הכנס ותודה רבה גם לסגל ולמתנדבים, למרצים ולכל השאר. תודה.

[והלה - חכי, חכי. ]


תמונות מהכנס שצילמה נבט, והפעם גם למאותגרי-פייסבוק.

לפתיל הסיכום בפורום קהילה, כולל כמה תגובות ארוכות ומפורטות שהושמטו מדף זה.

חזרה לחלק האירועים