עולמות 2006

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
גרסה מ־16:34, 22 במאי 2006 מאת Legolas (שיחה | תרומות המשתמש) (תמונות מהכנס)

(הבדל) ←Older revision | view current revision (הבדל) | Newer revision→ (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ב 16-18/4/2006 נערך, זו השנה השנייה, כנס "עולמות" במתחם המדיה- טק בחולון. הנה חוויותיהם של כמה מן המשתתפים:

רן בר-זיק

הסיכום שלי - ותודות רשמיות וואי, איך אפשר לסכם יומיים (וחצי) של הנאה וכיף צרופים? אני ממש אשתדל לנסות....

היום הראשון בגלל תקלה מביכה משהו במכוניתי, הייתי צריך להסתמך על שירותיו הטובים של צ'ונג והגענו לכנס בשעה 10 וקצת, שם פגשנו בעצם את רוב הקהילה מתרוצצת כאחוזת אמוק. לא מעט מהחבר'ה שלנו היו בתפקידי סגל בכנס או מתנדבים וההמולה היתה גדולה. אחרי שלמדתי שהדוכן מתפקד היטב הלכתי לעשן סיגריה לקראת ההרצאה של גדעון אורבך שהיתה פשוט מ-צ-ו-י-נ-ת. גדעון אורבך הוא מרצה מעולה, את זה אתם בטח יודעים, והנושא שלו לא רק האיר נקודות מעניינות על קרסיי, הדמות משיר של אש ושל קרח אלא חידש (כן, כן, גם לי) את נקודת המבט על איאוון. מי שלא היה - הפסיד!!!! מיד אחר כך נכנסתי להרצאה של יאיר שהיתה חכמה ושקולה מאד ולימדה רבות על הנושא. כיוון שמנסיבות אלו ואחרות (פגישות, פגישות ועוד פגישות) נבצר מנמני להגיע להרצאה של רוני שהיתה מצויינת על פי הביקורת. לרינגרס גם לא טרחתי להגיע למרות שראובן אמר שהיה טוב (אבל אני שמעתי מכמה אחרים שהיה זוועה, מעניין מי צודק). גולת הכותרת הטולקינאית של ערב היום הראשון היתה ההרצאה של שירלי. שירלי התבקשה לכתוב את ההרצאה כבר לפני שמונה חודשים והתוצאה עלתה על כל התקוות הפרועות שתליתי בה. אני לא חושב שיהיה מישהו אחד שיוכל לטעון ברצינות עוד שבשר הטבעות הדמויות הן שטוחות. אחר כך היה את ה"הרצאה" שלי ושל אילן אמינוב שלוותה בשלל בעיות טכניות לרוב אבל אני חושב שהסתדרנו לא רע.

את היום השני פתחתי בהרצאה שלי, אני לא יכול להעיד יותר מדי על עצמי, אבל ההרצאה סיכמה יותר משנה וחצי של מחקר בנושא ומאד התקשיתי להכיל אותה רק בתוך שלושת רבעי השעה ועוד להכניס מבוא משמים שיצליח להסביר גם לאלו שלא קראו את 12 כרכי ההיסטוריה + האינדקס על מה אני מדבר. אני מקווה שמי שהיה נהנה או לפחות לא סבל יותר מדי... גדעון האומלל הרצה גם ביום השני, אבל גיא שהיה בהרצאה נהנה מאד אפילו שלטענתו הוא לא מבין דבר בפאנפיקשן. ההרצאה של גילי בר הילל היתה מעולה כרגיל. גולת הכותרת של הערב היתה ההרצאה 'לגולאס אמור בוגד והכנס' של האחד והיחיד עמרי אסקרלי - ומי שלא היה הפעם - באמת הפסיד כי זו היתה חוויה חד פעמית. קרב גדול! קרב אדירים!!! עמרי הוא פשוט חיית במה שלא מהעולם הזה, ולמרות ששמעתי את ההרצאה פעם אחת געיתי בצחוק, יחד עם שאר הקהל, כאשר עמרי הוכיח שוב ושוב את בוגדנותו של הנאלח. (כלומר, הוא לא הוכיח, אני הסקתי מהדברים שהוא אמר - תעשו בי לינץ'!). אחרי כן ישיבה מרתקת של הנהלת הפורומים שבמהלכה זרקנו אבנים אחד על השני ועל אולם הביצה והתפקענו מצחוק. גם ההרצאות של שותפינו וידידינו הפוטריסטים היו טובות לפי מה ששמעתי וגם ההרצאה של חומריו האפלים שאותה הציגה נתנאלה קצרה שבחים. כל לחי!

עבור רוב הטולקינאים הכנס נגמר ביום השני, אבל אני הגעתי ליום השלישי על מנת לארח חברה לאמינוב וגיליתי למרבה השמחה שיש לא מעט טולקינאים שהגיעו - חלק קשורים לסגל וחלק לא. ישבנו על הדשא, הרצנו קטעים, עישנו כמו מטורפים. אבל לאט לאט השעה התאחרה והגיעה השעה 15:00, שעת האירועים האחרונים בכנס, הדוכן שלנו נסגר (ברווחים גבוהים, למי שהתעניין) והטולקינאים התכוננו לעזוב. נפרדנו בדמעות תוך שאנו זוכרים שיש לנו טיול עוד שבוע וחצי! או ייהההה! נשארתי עוד שעה וחצי, הטולקינאי האחרון בכנס לציפיה לאילן אמינוב. את הכנס חתמנו בארוחה סוערת ביפו של שקמבה צ'ורבה מהביל יחד עם נצר (שנתקע באיזה סרט יפני ביזארי) וזאב, חבר של אילן. חזרתי הביתה שמח ומרוצה.

שוב, מילים ולו גם הרבה מהן, לא יכולות לתרגם את החוויה הזו של כנס. סיימתי לכתוב, קראתי את מה שכתבתי וראיתי כמה פספסתי... שירים הזויים עם דני זיסרמן והגיטרה תוך כדי שהטרקיס המבועתים נמלטים לכל עבר. מקהלת עידוד אדירה של טולקינאים שצווחת בטקס הפתיחה ומעודדת את אילן ללא הפסקה, פרומו הזוי להרצאה שלי ושל אמינוב שבו נצר הורג מד"ביסטים וגיא מתחפש לטרקי "ננו! ננו!", המון המון שיחות על סיגריה בדשא ועל הספסלים, המון בלגן ושישו ושמחו וחוויות שאי אפשר להעביר. הדבר היחיד שחבל לי זה שלא הספקתי את כל מה שרציתי - לדבר עם יותר אנשים שהפעם הסתפקתי לומר להם שלום חטוף.

אז אלו פחות או יותר החוויות שלי. אבל צריך גם להודות, כי הכנס הזה לא הגיע אלינו סתם ככה מהאוויר. אילן אמינוב - מנהל הכנס שעשה מעל ומעבר לכל מה שהוא חשב שהוא יעשה, במיוחד בכנס הנוכחי שהיה מורכב ומסובך מעבר לכל שיעור. תודה אישית ממני ומכל הקהילה, על הכל. אורי נוימן - האחמ"ש הבלתי נלאה שהיה אחד הנציגים היותר ייצוגיים שלנו בכנס ואני יכול לגלות שהוא כנראה ינהל את כנס עולמות 2007. והוא הסכים לכך אחרי שהוא ראה מה שאמינוב עבר. אהוד מירון - שעשה מעל ומעבר גם בשביל הכנס וגם בשביל המרצ'נדייזינג של הקהילה - אני מאד מעריך את זה. תודה. יואל ואינגר (לא צריך להיות ואינברג?), רוני רוחקין ונצר מצליח - על ארגון ותפעול המרצ'נדייזינג ודוכן הכנס. בלי שלושת האנשים האלו לא הייתם מוצאים מוצרים כל כך יפים שהוצבו בדוכן שתקתק כמו שעון. ענבל מגנזי - על ההשקעה העצומה בעריכה של כל החומר שלי ושל אמינוב. למרות המכשיר הדפוק - יצא 10! יעל, אור, אהוד, עמוס (שכחתי מישהו?) המתנדבים שאיישו את הדוכן וגרמו לכל העסק להראות טוב. וכמובן לכל המרצים שהשתתפו בכנס: גדעון אורבך, יאיר קוצר, רוני רוחקין, שירלי לירון, עמרי אסקרלי, אילן אמינוב (שגם הרצה!) ולכל המרצים והמארגנים מהקהילות העמיתות.

נאמארייה! אין לי סבלנות לחכות עד מיתופיה!


אילן אמינוב (Godfather)

אני נהניתי מאוד - תודה לכולכם שהגעתם אומנם לא היה לי הרבה זמן לדבר עם כולם, אבל אם הייתם מגיעים ביום שלישי הייתי יכול לדבר עם כל מי שהיה רוצה.

הכנס היה מוצלח מכמה בחינות, הן מבחינה חברתית, הן מבחינת הרצאות, והן מבחינה כספית.

אני שמח שיכולם לקחת חלק בעולמות 2006, נתראה בכנס הבא (הכנס שאני לא אהיה מנהל בו). תודה רבה לכולם!!! הייתם נהדרים.

נצר (נצר_יסילדור)

מאחר ואין לי כח לשחזר כל מה שכתבתי, אני אתמצת (כן, זה התמצות!) :

קודם כל אציין שנהניתי מאוד מההרצאות הטולקינאיות (למרות חצי שעה של השלמת שעות שינה באחת מהן. נחשו, ילדים, באיזו הרצאה זה קרה...), וגם מהחלק הקטן של ההרצאות האחרות שאליהן נכנסתי. אציין במיוחד את ההרצאה של שירלי, שהיא הרצאת חובה לכל טולקינאי, וגם סוג של הרצאה חיונית לשמיעה מצד המקטרגים של טולקין. הופתעתי לטובה מהסרט Ringers. המופע הביזארי של רן ואמינוב בדרכים היה מצחיק עד דמעות, למרות שהכרתי יותר מחצי ממנו, כי שיחקתי בסרטונים (אני הטרמינייטור מטעם המוג'הדין), ולמרות התקלות הטכניות (ואולי גם קצת בזכותן).

ביום השני היתה ההרצאה שלשמה נוצר כל הכנס: "אמור בוגד והיכנס". כאלו התפרצויות צחוק לא היו לי כבר הרבה זמן... קדמו לה ההרצאה של רן על המספר הנסתר, הפעילות החברתית שהעברתי (ואני מעדיף לשכוח. אגב, ברכות לעמרי על הזכיה עטורת התהילה בגמר חידות באפלה ), וההרצאה של לוטם. ההפתעה המרעננת והיפה עבורי היתה ההקרנה הפעילה של פרק המיוזיקל של "באפי", אותה ראיתי בכנס בפעם הראשונה, ואני רק מצטער על שפיספסתי את ארבעת ההקרנות הפעילות בכנסים הקודמים. אחרי ההרצאה של עמרי, זה האירוע שבו הכי נהניתי, ויסלחו לי המרצים הטולקינאים האחרים.

ביום השלישי נכנסתי על הבוקר להקרנת ארבעה פרקים של "סיפורי עמים". הפרקים היו הזויים אך מהנים ונוסטלגיים ביותר. לאחר מכן הייתי בהרצאה של ג'ניה על חלקה של הנצרות בספרי הארי פוטר. אני אמנם לא קורא הארי פוטר ("מה?!?!?! למוקד!") אבל ההרצאה היתה מעניינת באופן כללי, והיה גם מעניין לראות סגנון אחר של העברת הרצאה (סוג של דיון עם הקהל, וניתוב ההרצאה לפי מידת ההתעניינות שלו בנושא כזה או אחר). בשתיים אחרה"צ נכנסתי לסרט הקוריאני "זכרונות אבודים". שעתיים וקצת של שעמום מוחץ. למה נתקעתי בפנים כל הסרט (רן לא מבין בהודעתו)? כדי שלמסכנים האחרים שנתקעו בסרט לא תעבורנה שעתיים וקצת של שעמום מוחץ... אחרי הסרט סגרנו עניין בארוחת צהריים מאוחרת מאוד במסעדה בולגרית ביפו. אם יש עניין אחד שבו אסור להאמין לרן בשום אופן (ויש הרבה כאלה), זה לגבי השקמבה צ'ורבה. שומר נפשו ירחק.

מה שכחתי לכתוב? _לוקח הרבה אוויר וירטואלי, זה הולך להיות ארוך_ על ההיכרות המאוד משמחת עם חברי הקהילה שעוד לא הכרתי; על המפגש העוד יותר משמח עם חברי הקהילה שהכרתי ולא ראיתי הרבה זמן; על הדוכנים; על המרצ'נדייז היפה שלנו (שהייתי אחראי לחלק ממנו. כל הכבוד לי . בהזדמנות זו גם אתנצל בפני חברי קהילת הארי פוטר, שלצערי לא הצלחתי להוציא לפועל את הדפסת המרצ'נדייז שלהם. הפיצוי במיתופיה...); על השמחה שהרגשתי כאשר הצטרפתי לצוות הנהלת הפורומים של הקהילה (הודיעו לי ביום הראשון לכנס); על הניהול המעולה של אילן (כתבתי על כך בפורום הכנס); על העבודה הטובה של כל הטולקינאים הקשורים, ולו במידה מזערית, להרמת הכנס הזה ולתפעולו; על השיחות המעניינות והשיחות הלא מעניינות; על היציאות לארוחת צהריים בקניון; על האנשים החדשים שלא מהקהילה שיצא לי להכיר (מישהו אמר מאנגה? ); אבל מעל הכל, על האווירה והעל החוויה. אנחנו באמת ברי מזל וצריכים להתגאות בכך שאנחנו יכולים להרים כנס כזה, ואני כותב את זה בתור אחד שהסתובב מאחורי הקלעים, ויכול להעיד שזה ממש לא טיול בפארק.

הכנס נגמר, וההתלהבות לקראת מיתופיה כבר החלה. מקווה לראות את כולכם שם!

עמרי אסקרלי (omi)

היה מעולה! אין לי מספיק מילים כדי להודות לכל מי שבזכותו הכנס הזה היה מהנה כמו שהוא באמת היה. אורי ואילן (שעבדו כמו מטורפים), מר וינברג והמתנדבים בדוכן (וכל מי שאחראי ליצירת הסימניות והסטיקרים, שכבר נמצאים במקום של כבוד), ארזה שסיפקה מקום ללון בו בשני הלילות (לא שישנתי הרבה), המחתרת כולה (שהייתה הזוייה כתמיד) וכל שאר הטולקינאים שהגיעו - נהניתי להיות איתכם!

היו המון הרצאות, מוצלחות יותר ומוצלחות פחות (בעיקר מבין ההרצאות הלא טולקינאיות שהייתי בהן), ובמיוחד אני רוצה לציין ביום הראשון את ההרצאות של יאיר, רוני ושירלי שבהן נהניתי והחכמתי, וזו של רן ואילן שבה נהניתי (ונעשיתי פחות חכם. יש דברים שנשכחים כאשר מאבדים תאי מוח עקב מחסור בחמצן הנובע מצחוק בלתי נשלט). מהיום השני אני זוכר פחות, בעיקר בגלל שהייתי לחוץ למדי, בעיקר כשהערב התקרב. אני רוצה להודות לכל מי שהגיע להרצאה שלי (וצחק במקומות הנכונים).

ועוף לרן - אם אתה צריך הוראות הגעה ליבוס אני יכול לספק...

טל (השועל)

בטח שנהננו! היה תענוג לבלות עם חברה טולקינאית יומיים רצופים ומצויינים. ההרצאות היו מאלפות (הייתי בכל הטולקינאיות ובאמת שאחת אחת הן היו גם מעשירות וגם מעוררות תאבון).

הדבר הכי חשוב שאני לוקח איתי מהכנס הזה הוא תיאבון מחודש למחקר טולקינאי ולשיתוף חזרה בקהילה. אני יודע שבחודשיים האחרונים יצא לי להתנתק קצת, אומנם זה גם הצבא, אבל זה לא תירוץ שעומד בעד עצמו. בכנס נזכרתי כמה אני מתגעגע ולמה אני אוהב את טולקין ואת הקהילה.

תודה לכולכם ונתראה (אני מקווה שאוכל) בטיול.


תמונות מהכנס

Omri.JPG

עמרי מרצה


Yairmartse.jpg

יאיר מרצה


Shirlimartsa.JPG

שירלי מרצה


Kenes1.JPG

והנה אילן מנהל הכנס שלנו בתמונה מטושטשת משהו


Alharizpa.jpg

אילן מותש


Kenes2.JPG

עמוס עושה משהו חשוב בדוכן


Kenes3.jpg

אהוד ויעל (לא) עושים משהו חשוב בדוכן


Kenes4.jpg

עמרי (קונה?) ויואל בדוכן


Kenes5.JPG

יואל רן וטל


Happyjuda.JPG

יהודה שמח


Kenes6.jpg

גדעון אורבך ושמעון נעים


Kenes7.jpg

מוטי ארנון וגיא


Kenes8.JPG

גיא במבט חודר למצלמה


Guy&tropit.jpg

גיא והטרופית


Kenes9.jpg

טל וטל


Kenes10.JPG

דני זיסרמאן והגיטרה


Kenes11.jpg

אור ורוני


Kenes12.jpg

עמוס יעל ואורי

כנסעולמות06-1.jpg

טל, נצר ויואל

Trent.JPG


האנט המוזר מאולם הביצה


חזרה לחלק האירועים