הבדלים בין גרסאות בדף "עולמות 2005"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(תמונות מהכנס)
(תמונות מהכנס)
 
שורה 181: שורה 181:
 
המפגש בשלישי בבוקר
 
המפגש בשלישי בבוקר
  
[[image:kenes08.jpg]]
+
[[image:kenes012.jpg]]
  
רן עורך חידון לחברי הקהילה החדשים
+
ראובן מרצה
  
 +
 +
[[image:kenes04.jpg]]
 +
 +
הטולקינאי הצעיר ביותר בקהילה
 +
 +
[[image:kenes015.jpg]]
 +
 +
הנהלת הפורומים
 +
 +
[[image:kenes05.jpg]]
 +
 +
אילן גיא טל ותחנת החלל הטולקינאית
 +
 +
[[image:kenes07.jpg]]
 +
 +
הפאנל
 +
 +
[[image:kenes010.jpg]]
 +
 +
המחתרת הירושלמית בהרכב כמעט מלא
  
  
 
[[אירועים|חזרה לחלק האירועים]]
 
[[אירועים|חזרה לחלק האירועים]]

גרסה אחרונה מ־17:07, 18 במאי 2006

השנה הוחלט לאחד את הכנסים "אבק-כוכבים" ופאנטזי.קון (כנס פסח המתחרה של אגודת המד"ב) הכנס המאוחד נקרא בשם "עולמות".

להלן כמה מהרשמים מתוך פתיל הסיכום של הכנס


רן בר-זיק

היה נהדר!!!! שלושה ימים של כיף לא נורמלי והמון הנאה ועניין!


הגעתי למתחם בשעה רבע לעשר, אחרי שהתחייבתי להופיע שם בתשע. לא נורא.... הכנו את הדוכן שפתחנו אותו. הפעם לא היה את הדיסק של דרור רינצלר אבל כן היה חולצה חדשה (עם השער של דורין מאחור) וכן 4 סוגי סיכות שעוצבו בידי נדב שגב (מגנומן המוכשר) וגם כרטיסי הנחה לכנס לחברי הקהילה.

למרבה הצער לא הספקתי להיות בהרצאה של שירלי 'דבר ידיד והכנס' אבל כיוון שכתבתי אותה אז די ידעתי מה הולך להיות שם. הלכתי להרצאה של ד"ר דני רווה על המיתולוגיה ההודית. היה מרתק, ההרצאה לא היתה כפי שחשבתי (סקירה תמטית של המיתולוגיה ההודית) אלא התמקדה בסיפורים מהמיתולוגיה, לקראת הסוף בהחלט האזנו פעורי פה. היה מרתק ומופלא.

אחרי כן הלכנו להרצאה של ד"ר דניאלה גורביץ' על המיתולוגיה הוולשית. למרות שהיא היתה חולה, ההרצאה שלה היתה נהדרת כרגיל.

אחרי כן - מייד לאירוע הפתיחה שהונחה בכשרון רב ובהומור על ידי ניר יניב ואילן אשכולי (מאגודת המד"ב) ושם גם הוקרנו הפרומואים שלנו... שובו של סאורון והכי חשוב... Helm's deep nine! הפרומו לסרט היה הרבה יותר מוצלח מהסרט עצמו ואנשים התפקעו מצחוק כאשר הם ראו אותו ואת השטויות שעשינו בו.... בקרוב באינטרנט. אחר כך ראיתי פרומו למלחמת הכוכבים השלישית ונמלטתי לפני שתחרות התחפושות של סטאר טרק תתחיל

אחרי אירוע הפתיחה - להרצאה של יואל על לוחמה פסיכולוגית בשר הטבעות. לא היה נורא כל כך יואל אחרי כן היו כמה שעות המתנה עד שהסרט Helm's Deep 9 הוקרן. היה ביזארי ומוזר אף יותר כיוון שהיו כמה פשלות קטנות בעריכה (לא שאני מאשים את ענבל, כי היה עליה לחץ נוראי). אחר כך שמתי שקית על הראש כדי שלא יזהו אותי כמי שהשתתף בדבר הזה וחזרתי הביתה.


ביום השני כבר הגעתי בתשע וחצי, בטלה של שעה עם סיגריות וקפה ואז בשעה 11 ההרצאה של ראובן על 'שר הטבעות כהמשך של ההוביט' - היתה הרצאה מעולה!! ראובן התגלה כמרצה מצויין שאני מקווה לראות בכנסים הבאים. גם תוכן ההרצאה היה מעולה ובהחלט נתן פרספקטיבה חדשה על הנושא. אחרי ראובן - ההרצאה של עדי שפשוט היתה מ-צ-ו-י-י-נ-ת ! נהנתי מאד גם מהתוכן וגם מהמרצה, מי שלא היה הפסיד!

אחרי כן מיהרנו להרצאה של אילן שמעוני (זארן) על שר הטבעות כספר פנטסיה (הוא לא). כידוע אילן הוא מרצה נהדר ואני מקווה שכמה אנשים השתכנעו מההרצאה הזו או לפחות נפתחו להם כיוונים חדשים.

אחרי כן הפאנל ועליו אני חייב לומר כמה מילים: כשאני, יואל ואורי אביב (יו"ר מועדון סטארבייס) הסכמנו להשתתף בפאנל חשבנו שזה יהיה פאנל קליל שבו נעליב אחד את השני. אך מחשבה זו התפוגגה לה לאחר איומיו של רוני שקרקס לא יהיה פה ולאחר שראינו את לילי מסתובבת עם כמות אדירה של ניירת שנועדה להוכיח את טענותיה. לפיכך החלטנו לבצע חילוף בצוות - במקום יואל החביב והמשעשע נכנס ראובן aka'דאגור ג'קסונלך'. אני ואורי טרחנו לעשות קטעים משעשעים ולהעליב אחד את השני בעוד לילי וראובן התכתשו להם בעזרת נימוקים מלומדים. לפי דעתי ראובן ניצח בנוק אאוט

בגלל חילופי משמרות וספירה בדוכן לא הספקתי להגיע להרצאה של אילנה וגם למרבה הצער פיספסתי את החצי האחרון של שובו של סאורון. שמעתי תגובות טובות על ההצגה שחבריה התכוננו כבר שנה שלמה והשקיעו המון. צחקתי ונהניתי בקטעים שהייתי בהם ובהחלט אני מצפה להצגה חוזרת שבה אני אוכל להיות! כל הכבוד!!!! אחרי זה - כמופע לילי סהרורי - ההרצאה שלי. אין נחתום מעיד על עיסתו ולכן אני אתן לאנשים אחרים לספר על כך.


היום השלישי החל עם ישיבה של הנהלת הפורומים בראשות גבריאל לדון ב'משבר בקהילה' קשקשנו לנו כמה שעות וריכלנו כל הזמן. כמה טוב שיש ישיבות רשמיות שבהן אפשר להחליף מידע רכילותי חם. אחרי כן - להרצאה של גיא שהיתה מ-ע-ו-ל-ה. ההרצאה היתה בתחום הלגנדריום ההתפתחותי בנושא שהוא קשה לעיכול ולכן היתה מפתיעה הנוכחות וההתענינות. גיא הוא מרצה טוב וההרצאה הועברה בצורה בהירה וטובה. היה מעניין מאד מאד במיוחד עבורי כי זה בדיוק נושא ששברתי עליו את הראש הרבה זמן וגיא עשה סדר והראה תובנה חדשה ומרתקת.

ההרצאה של ד"ר אירית אורבוך על המיתולוגיה היפנית היתה מעולה!!!! מאד מאד מעניין, הקשבנו בפיות פעורים כאשר אירית תיארה את תחילת המיתולוגיה היפנית והסיפורים על אלת השמש. היה מרתק!!!

למרבה הצער היתה תקלה טכנית מעצבנת בציוד הסינמטק כאשר היה אמור להיות מוקרן ההוביט הפופ-אפ וההקרנה התבטלה אחרי כמה דקות. זה בהחלט היה מדכא אבל לפחות נוכל להקרין את זה בכנסים הבאים. אחרי כן החלה אווירה של סוף כנס, הרבה אנשים החלו ללכת והרבה אנשים משונים מהקהילה של רוקי החלו להגיע. עשינו מבצע קטן לתפיסת ספסרים מעצבנים והכרחנו אותם להזדכות או לפנות את השטח (אחד מהם קרא לי מפגר, הו, האימה). בשתים עשרה וחצי בלילה הלכתי הביתה.


היה כיף לא רגיל!!! המון המון תודה ל:

אילן ישראלי! מנהל הכנס האגדי שבלעדיו כל זה לא היה קורה! כל הכבוד!!! כיפאק-הי! כיפאק הי! אני יודע בכמה בעיות הוא נתקל ותאמינו לי שהוא השקיע זמן ומאמצים מרובים שהאופרציה הזו תהיה אפשרית. כל הכבוד!

טל כץ! שארגן את הדוכן שהיה השנה קטן אך מעוצב (גם בזכות יעל Khamul שעיצבה אותו בתכ'לס), ביצע החלפות משמרת, והכי חשוב! ארגן את הלמ'ס דיפ 9 וגם את ההוביט- הפופ אפס!

ענבל מגנזי! שבלעדיה לא היתה שום הפקת מקור בכנס הזה - היא היתה מעורבת מעל הצוואר בכל ההפקות והשקיעה המון המון שעות מזמנה, כשרונה ומרצה - כל הכבוד ענבל!!!

אורי נוימן! אחראי הכספים התותח שעשה הכל עם חיוך וטוב לב וגם עזר איפה שצריך! כל הכבוד!

עמוס בן ישראל! אחראי המתנדבים הכי הכי שיש שדאג לכולם והכי חשוב הסתובב איתנו ועשה איתנו קטעים.

יואל ואגנר/ואינגר! שהפך להיות אחראי כספים, דוכן, שעשוע לקיסר וגם טרובדור כושל.

רוני רוחקין! שארגן את כל המרצ'נדייזינג והפלייר . בלעדיו לא היו לנו חולצות, סיכות ופלייר - כל הכבוד!!

נדב שגב! שעיצב את כל המרצ'נדייזינג! כל הכבוד!!!

צוות ההצגה! שעשה ימים כלילות ועבד קשה ביותר על מנת לייצר את ההפקה הכי מושקעת שנראתה על בימה בסינמטק בכנס שלנו. כל הכבוד!!!

וכמובן לכל המתנדבים המסורים מהקהילה: מוטי, נופר, מיכאל, אור, זהרה, קלרה ועוד רבים וטובים וכמובן המקרינים המהוללים לי, שי (אני יודע שאתה חושב שאני סקסי), נדב ועוד....

תודה ליואב, המנהל הבלתי נשכח מטעם סטארבייס, לשירה מטעם השגרירות, לאורי אביב ולדובי וגם לדניאלה. תודה גדולה-גדולה לפלג אחראי המרצים שהיה אדם חביב ונפלא שסבל הרבה בשלושה ימים האחרונים (כולל העובדה שאני ויואל הרמנו אותו וכמעט זרקנו אותו לשירותים).

אני מתאר לעצמי שיש הרבה אנשים שמגיעות להם תודות ושבחים אבל זה כל מי שאני זוכר בשלב זה. עם אלו ששכחתי הסליחה.


בציפיה לכנס בשנה הבאה!


עמוס (Moriquendi)

הגעתי כבר ביום שני לתדריך מתנדבים. את הלילה ביליתי אצל יונתן (הליברליסט המטורף) שמגיעה לו תודה גדולה על הנכונות לארח אותי, את יואל את לי ואת שי, את קלרה (בלילה הראשון) את ג'ניה מפורום ה"פ ואת החבר של ג'ניה למשך שלושה לילות.

בנוסף לאירועים הטולקינאיים השתדלתי להיות גם באירועים פוטריסטיים - עליהם אני אפרט בפורום המתאים. ביום שלישי הייתי בהרצאה של יואל ואח"כ הלכתי להלמס' דיפ 9 - הסרט היה זוועתי אך משעשע. נשארתי לראות פרקים בסדרת אנימה אידיוטית למדי מאחר וללי היתה משמרת עד שתיים. בסוף הוא נשאר עד שלוש וישן במקום אחר.

יום רביעי היה מצויין. לא היו לי משמרות (למרות שגם באלה שהיו לי בעיקר התבטלתי). ונכנסתי לכל הרצאה שרציתי. ההרצאות של ראובן ועדי היו מצויינות, למרות שכבר שמעתי את הפיילוט במפגשי המחתרת. גם ההרצאה של אילן שמעוני היתה מעניינת ומעוררת מחשבה. הפאנל היה משעשע בטירוף! ההרכב של מתווכח רציני וליצן בכל צד הוא הרכב מנצח. ההרצאה של אילנה על היבריס היתה מעניינת. אז נכנסתי להצגה. האמת היא שהיתה הצגה טובה אם כי אני חושש לרעידות אדמה באזור אוקספורד כתוצאה מהתהפכות טולקין בקברו. כל הכבוד לכל מי שלקח חלק בארגון! ואז ההרצאה של רן. קודם כל ביצוע מעולה ומרגש של דני זיסערמאן ל 'סאורון המלך' - השיר עוד דבוק לי לראש. אח"כ מצגת של תמונות שעדיף שלא לפרט עליהן ואז לאימיילים מטומטמים ומחיקות - שכמובן כבר הכרתי אבל הן משעשעות כל פעם מחדש.

ביום חמישי לאחר ישיבת מנהלים שבה נתקף הרב"ז בהתקף-שירה מסיבות בלתי-מובנות בעליל. הייתי בהרצאה של גיא שהיתה מעניינת והבהירה לי עד כמה עוד נשאר לי לקרוא את ההו"מ. בשלוש וחצי היתה לי משמרת כאחמ"ש וכך במקום להכנס ל'הוביט, הפופאפ' ישבתי ודיברתי עם מוטי בדוכן. בכל-זאת הצלחתי להשתחל להרצאה הביזארית של ג'ניה מבלי שהקולות באוזן יפריעו לי (כפי שקרה בכמה הרצאות אחרות שהייתי בהן). אחר-כך היה הפירוק ואירוע הסגל (קירצוף שולחנות) ואז הסתלקתי לי עם יואל וקלרה ומוטי בחזרה לירושלים.

אני רוצה להודות בהזדמנות זו ליואל על ההסעה, ליונתן (שוב) על האירוח ולכל מי שלקח חלק בארגון, הרצה, וכמובן - לכל המתנדבים שעשו עבודה מצויינת!


ראובן (mime)

(דבר ראשון, תודה רבה ומוסמקת לרן)

נתחיל מזה שהיו יומיים פשוט מעולים, מכל בחינה שהיא, ולכבוד היה לי לקחת בזה חלק. לצערי לא יכולתי להגיע ליום הראשון, אבל גם היומיים שנותרו סיפקו שלל אירועים, מפגשים, שיחות והמון דברים לשמוע וללמוד (וגם יצא לי להשוויץ קצת בניצן, שזה אף פעם לא דבר רע).

חוץ מזה, השימחה הגדולה ביותר מבחינתי היתה לראות את האולמות המלאים בהרצאות הטולקינאיות. כבר רעדתי מפחד כשבהרצאה לפני היו שלושה אנשים, אבל מסתבר שטולקין מוכר יותר טוב מסטאר-טרק, והאולם היה מלא לגמרי. גם הרצאה כמו של גיא, שלמרות הכותרת האטרקטיבית היה ברור שזו הרצאת הו"מ כבדה, מילאה לגמרי את האולם. בקיצור, יש קהל לטולקין, ולפי התגובות שהיו בפאנל, לג'קסון אין שום קשר לזה.

(לא שזה מפתיע, אבל טוב להיווכח בכך)

כל האירועים שהייתי בהם היו טובים מאוד (אפילו ההוביט עד הפדיחה). אני אציין את ההרצאה של גיא, שלא משכה אותי במיוחד, אבל שבדיעבד לא רק שלמדתי ממנה המון (לא מפתיע בהתחשב בהיכרות שלי עם ההיסטוריה) גם העניקה נקודת מבט חדשה לגמרי על טולקין ודרך החשיבה שלו, ואת ההרצאה של רן, שאין לי הרבה מה להגיד עליה חוץ מזה שבכיתי בה פיזית מרוב צחוק.

חוץ מזה, ראיתי פרק של באפי, קראתי את השורה "הוא מחט את אפו הגלי" באיזשהו ספר שאפשר היה לקנות חתום, וראיתי מכוניות שעצים חירבנו עליהם. היה כיף.


יעל (Khamul)

חוויותי מהכנס:

השנה החלטתי להיות יותר פעילה מהשנתיים הקודמות, ובמקום להיות בטטה כהרגלי וסתם לשבת בהרצאות, התנדבתי לעצב את הדוכן.

טל הבטיח לי "שני שולחנות וקיר". בסופו של דבר קיבלנו שליש שולחן בקושי, וכל המסתודדים סביב הדוכן הרסו את העיצוב המרהיב שהכנתי.

אז אחרי שצעקתי קצת על טל בקשר לעליבות הדוכן (ושוב סליחה על זה), הלכתי להרצאה של שירלי שהייתה מאוד מעניינת. אח"כ הלכתי ל"מפגש", אם אפשר לקרוא לזה ככה, ופגשתי את כולם. (קניתי גם חולצה וסיכה מרשרשת)

ב 12 הלכתי לפאנל של ה"פ שהיה חביב ביותר, ואז קפצתי לאכול עם חלק מהקאסט של המחזמר. ההרצאה של ד"ר דניאלה גורביץ' הייתה מדהימה, אבל זה היה ברור כבר מראש. אירוע הפתיחה היה צפוף מוות, וכמעט נחנקנו בעודנו מחכים להכנס אליו, אבל הראו את הטריילר של "הלמס דיפ 9" שהיה מעולה ואת הטריילר של המחזמר שהיה פשוט מזעזע, ובגללו אח"כ ביליתי את כל הערב בלהסביר לאנשים שהוא לא משקף כלום.

ההרצאה של יואל הייתה נהדרת. יואל - אתה נהדר!

לאחר ההרצאה הלכתי להכין לעצמי מנה חמה בעוד שאנשים מסויימים (מקסים) צוחקים עליי. אח"כ הוא כמובן אכל לי.

הלמס דיפ התחיל באיחור של שעה בערך, ולכן נטשתי באמצע. חבל האמת, מאוד חיכיתי לזה. לא נורא, בכל מקרה ישאר הזיכרון של גיא עם ציצים :)


היום השני התחיל בשעה 6. בשבע הגעתי לסינמטק לחזרה של המחזמר, אבל עד 9 וחצי לא התחילנו בגלל שהמקרין לא הגיע (!). זו באמת הייתה חוצפה. אפילו אני רתחתי, ואותי קשה לעצבן.

בעשר הלכנו למפגש קהילה, וב 11 להרצאה של ראובן, שהייתה ממש טובה ונורא נהנתי. ישר כוח! למרות שלא הספקתי לראות את ניצן . ראובן - אני דורשת תמונות!!

אחרי ההרצאה נסעתי מהר הביתה ואז למספרה לעשות פן. פיספסתי את ההרצאה של עדי - זה ה-פיספוס מבחינתי. חזרתי בשלוש להרצאה של אילן, שכרגיל הייתה מעניינת ומיוחדת.

ב 4 התחיל הפאנל, שהיה משעשע ביותר. צחקתי המון. במהלכו גם למדתי דברים חשובים, כגון שלאורי יש המון ילדים ושהרמה המנטלית של שי ומקסים היא כמו של ילדים בני 6.

לאחר מכן, בשש, רצתי להתלבש למחזמר. אז לבשתי את השמלה, אבל היה תור ענקי לאיפור אז יצאתי להסתובב בחוץ ואנשים הסתכלו עליי מוזר. חח אנשים הסתובבו שם עם גלימות ועליי הסתכלנו מוזר רק כי הייתי עם מיני. oh well.

ואז איפרו אותי ונכנסו והופענו ולמרות שלא היה סאונד (אגב, המון תודה אסטה על הדיסקמן, למרות שבדיעבד הוא לא כ"כ עזר). היה מעולה! אני עדיין לא מאמינה שהחלונות נשארו שלמים אחרי ששרתי שם, אבל היה מעולה!

אח"כ הכנתי לעצמי מנה חמה (ששי ומקסים החזירים אכלו לי), והלכתי להרצאה של רן שהייתה מופרעת אך משעשעת עד מאוד.


ביום השלישי באתי לפרק של באפי,ואח"כ להרצאה על ה"פ, שבה נתי קרעה אותי מצחוק שבעטה למישהו מלפנינו בכיסא .ההרצאה של גיא הייתה נהדרת ומעניינת מאוד (במיוחד בתור אחת שלא קראה את ההו"מ). בחמש הייתי אמורה להיכנס לפרק של באפי אבל איבדתי את הכרטיס אז ישבתי עם יואל בדוכן ואז טל השועל בא ונורא התלהבתי וערכתי איסוף של אנשים שיבואו להגיד שלום. הפופאפ לא עבד אז עד תשע וחצי הייתי צריכה להעביר את הזמן עם אנשים שונים.

ב 9 וחצי באו לקחת אותי.

לסיכום:

היה כנס נהדר! נורא נהנתי להכיר אנשים חדשים ולהיפגש עם אנשים ישנים .

ולמרות שאכלו לי את האוכל (אהמ אהמ שי ומקסים) ושהחליטו שאני מבריזנית ומאחרת כרונית והציקו לי על זה (אהמ אהמ אורי), היה מדהים.

אני אוהבת את כולכם נורא נורא!

מחכה בקוצר רוח למפגש הבא,

יעל

לגוטל

למרות שיכל להיות קצת יותר טוב... אבל מטעויות לומדים. נתחיל עם התודות למיניהן שאני שמח לתת כסגן של אילן, יצא לי לדבר עם כולם ולשבת להרבה על הראש בנושאים השונים :

תודה רבה למשתתפים בהצגה על ההשקעה האדירה שעשיתם, ייצגתם אותנו בכבוד. שמחתי לשמוע שההצגה הייתה הצלחה , מחמאות כאן צריך לתת בעיקר לנתנאלה שהייתה המארגנת שלה.

תודה רבה לכל מי שהתעסק עם הדוכן - רן, יואל, יעל, רוני, נדב, נופר, מיכאל ומוטי. הרבה אנשים אהבו את הסיכות והחולצות (כולל אוכלוסיה לא טולקינאית) ובפעם הבאה אני משער שהמרצ'נדייז ישודרג לרמות גבוהות יותר

תודה לדני אורבך שהביא שלושה מרצים נפלאים מהתחום האקדמאי, שהרצו על המיתולוגיות השונות ושבו את הקהל.

תודה רבה למרצים הפנימיים של הקהילה, שהשקיעו מזמנם החופשי ונתנו הרצאות מעניינות שפתחו גם את עינייהם של הוותיקים.

תודה לעמוס שהיה אחראי מתנדבים ועשה עבודה מצויינת וכנ"ל גם לאורי נוימן שהיה אחראי כספים.

תודה אישית לענבל, שערכה את כל הפרומויים ואת הסרטים הלמס' דיפ ואת ההוביט פופאפס, מדובר בעבודה קשה וארוכה שהיא לקחה על עצמה ועשתה אותה על הצד הטוב ביותר.

תודה ליונתן שדאג שהכל יהיה מתוקתק מצד קהילת הארי פוטר, ייצגתם את עצמכם שם בכבוד, ובא קהל רב לאירועים שלכם והוא ללא ספק נהנה.

את המחמאות הכי גדולות על ארגון הכנס צריך לתת לאילן הפלפאף ישראליוינקלר דה אמינוב, שחוץ ממנהל כללי לקח על עצמו להיות ראש וועד התכנים שזה התפקיד עם הכי הרבה כאב ראש לפני הכנס. לפני זה היית שועל מערות פשוט, עכשיו אני מעלה אותך לדרגת שועל ערבות, תודה ותישן קצת...

מקווה שלא שכחתי מישהו ועכשיו חוזרים לשיגרה... be we fucked !

טל


תמונות מהכנס

Kenes06.jpg

המפגש בשלישי בבוקר

Kenes012.jpg

ראובן מרצה


Kenes04.jpg

הטולקינאי הצעיר ביותר בקהילה

Kenes015.jpg

הנהלת הפורומים

Kenes05.jpg

אילן גיא טל ותחנת החלל הטולקינאית

Kenes07.jpg

הפאנל

Kenes010.jpg

המחתרת הירושלמית בהרכב כמעט מלא


חזרה לחלק האירועים