סיכום תשס"ז

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כותב: רן בר-זיק

פורומים

הפורומים לא עברו שינוי משמעותי בשנה האחרונה ונותרו אינטימיים ופעילים כמו בשנה הקודמת. לא מזמן נבחר מנהל פורומים חדש - יואל ואינגר שהיה יד ימינו של המנהל הקודם גבריאל בן הרוש חסון גרסיה מרקס. גבריאל, שכיהן יותר זמן מכל מנהל פורום אחר ניהל את הפורומים בצורה מופתית, בשקט ובשלווה תוך ניהול מיומן של המשברים (המעטים אומנם) שהתרחשו. אני יודע שיואל מתכנן מהפכה לא קטנה בפורומים ואני מקווה שבשנה הבאה נראה פורומים פעילים הרבה יותר בצד הדיוני וקהילתי. למרות השקט היחסי בפורומים, פורום קהילה סיפק השנה לא מעט התרגשויות ושמחות כמו למשל קרב השירים לאין מספר, דאגור פילקלך. כדרכנו בקודש חגגנו את האחד במאי ואת האחד באפריל וכמובן חגיגה קטנה ששמעונעים ארגן לכבוד ראש השנה הבאהיי. בין לבין ראינו זליגה מבורכת של הומור מחתרתי ייחודי לפורום קהילה וזליגה קצת פחות מבורכת מהכיוון המא"שניקי. שמעונעים והמחתרת הבודדת בבאר שבע המשיך להפציץ בהודעות הזויות.

נומנור והאתרים

כל אתרי הקהילה הגדולים שלנו רשמו התקדמות משמעותית לאחר שנחשף פרויקט קהילה 2.0 - אחד הפרויקטים האדירים ביותר שלנו ושל קהילה כלשהי ששדרג את כל האתרים שלנו מאתרים HTML מיושנים לאתרים הנתמכים במערכות מתקדמות. השדרוג הזה מהווה אות של כבוד לקהילה שיכלה לגייס אנשים מוכשרים רבים ובראשם יוליה, אודי, עמוס ושמעונעים לפרויקט סיזיפי, מורכב וקשה. התוצאה מופלאה: מאגרי מידע משוכללים ונהדרים. אחד הדברים הטובים ביותר שנעשו במסגרת הפרויקט הוא אתר "עמותה" ייצוגי שמתעדכן כל יום באופן קבוע. האתר הייצוגי הזה הפך את העבודה של אלו שמייצגים את הקהילה להרבה יותר קלה. כמו כן אתר מטא טולקין מתעדכן באופן קבוע (עמוס! מה עם המפגשים? ;-) ) ולפחות אני נהנה לשוטט בו מדי פעם. דבר לא כל כך טוב שהתרחש השנה הוא ירידה במספר העדכונים בנומנור, אני מבטיח לטפל בכך :-)

הקהילה, העמותה והארגון

הקהילה עברה השנה כמה שינויים. נמשך התהליך של הפיכה לקהילה אופליינית שנפגשת במפגשי התאים, במפגשים, בכנסים, בועידות ובטיולים. השנה הוכחנו את כוחנו בכנס מיתופיה מוצלח במיוחד עם תכנים משובחים. בשנה הבאה נהפוך אותו ליותר מוצלח ויש כבר תכנונים למיתופיה הבא. ועידות ריוונדל פרצו לנוף הקהילתי החורפי והמנומנם והעירו אותו. אירועים נוספים כמו הטיולים, מפגש יום העצמאות ומפגש גרעין קשה המשיכו להתבסס ולהפוך למסורת. תהליך מבורך נוסף שראינו הוא כניסה של יותר ויותר טולקינאים לצד הארגוני: נצר, אמיר, ארנון ורוני יצאו השנה אל הצד המארגן הגלוי - כל אחד בתחום שלו וארגנו (ויארגנו) אירועים רבים וטובים. זה הזמן לציין לטובה במיוחד את נצר - האבא והיוזם של ועידת ריוונדל ואת רוני שהסכים להתלכלך עד מרפקיו בסחי ורפש ;-) יוזמה חדשה שביטוי ראשוני שלה ראינו במיתופיה האחרון הוא מינוף הכוח הארגוני והאנושי של הקהילה לטובת פרויקטים לטובת כלל הקהילה בישראל. אמיר, היוזם והדוחף של הרעיון, כבר סגר על אירוע נוסף ב 12.10 שבו נשלב מפגש ועבודה התנדבותית למען הקהילה. מדובר אולי בשינוי הכי חשוב שיעבור על הקהילה ואני מאד מאד מקווה שמה שאמיר מתכנן אכן יתגשם. ייתכן מאד שמדובר באחד מאבני הדרך החשובות של הקהילה.

בעמותה הכל נותר כשהיה וטוב שכך :-)

העתיד

שנה זו היא שנת העשור לקהילת טולקין - קהילה שעברה תהפוכות רבות עם השנים אבל בשנתיים האחרונות נהנו מיציבות ארגונית נפלאה ביחד עם התפתחות לכיוונים חדשים. קהילה 2.0, הקונספט של ועידות ריוונדל והפרויקט של תרומה לקהילה הם פרויקטים גדולים מאד שכל קהילה וארגון יכולים להתהדר בהם - העובדה שהקהילה הצליחה ליזום שלושה פרויקטים כאלו בשנה האחרונה מראה על הכוח והחיות של קהילת טולקין הישראלית שממשיכה לחדש ולהתעדכן למרות שאפשר כבר לומר שהיא לא קהילה צעירה. התקווה העיקרית שלי לעתיד היא שהפרויקט של התרומה לקהילה יצליח, שכנס עולמות בראשותו של ארנון יצליח לתפקד כמו שצריך וששיתוף הפעולה הפורה עם קהילות עמיתות כמו ה"פ לבוגרים, HDM, רומח הדרקון ופנטזיה MSN ימשיך ויתפתח לכיוונים חדשים.

שתהיה לקהילה שלנו שנה טובה! כיוון שיש כבר פתיל שנות טובות - אשמח אם כל אחד יכתוב בתגובה לפתיל את התקוות והרצונות שלו בשנה הבאה עבור קהילת טולקין הישראלית.

-)