מפגש 6/10/2005

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
גרסה מ־17:05, 17 במאי 2006 מאת Amos (שיחה | תרומות המשתמש)

(הבדל) ←Older revision | view current revision (הבדל) | Newer revision→ (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תיאור מפגש רשמי מאת מוטי (הורמיז)

מיקום: אצל עמוס

נוכחים: עינת ובעלה, הדס ואורי, הרב"ז, לגוטל, גדעון, טל השועל, מיכאל, מארק, נופר, ארנון, שחר, יונתן, נועם בונו, ראובן, ארזה, עמרי, עמוס, יואל, יעל, אורי, ורה, קלרה ועבדכם הנאמן.

שעת התחלה: 19:00

שעת סיום: 3:30


הרבה זמן דיברנו במחתרת על אירוח מפגש בעירנו הקרירה וסוף סוף יצא הדבר לפועל. כצפוי ממפגש שלא מתקיים באזור המרכז הידוע לשימצה, היתה נוכחות מצומצמת למדי, מה שהבטיח, כפי שכבר הוכח בעבר, מפגש איכותי במיוחד. מלבד חברי המחתרת, שהפגינה נוכחות כמעט מלאה (ד"ש חמה לעדי ויהודה, חסרתם לנו...) הגיעו לביתו החדש של עמוס עוד כחמישה עשר איש, בינייהם כמה שלהם זהו מפגש ראשון - עינת (נעמה00 בפורום) ובעלה וארנון (vimes בפורום) -ברוכים הבאים!

אני הגעתי מעט באיחור (בכל זאת, הצום נגמר רק ברבע לשבע) רק כדי למצוא את המחתרת עסוקה בלבזות את עצמה באינטנסיביות במלחמת פנדות סוערת, כשראובן ממלמל לו בצד: "אתם מנפצים לחלוטין את התדמית הרצינית שלנו" (או למעשה, את המעט שנותר ממנה). הספקתי רק להציג את הפעמון המחתרתי השלישי (נקווה שגורלו יהיה טוב מזה של קודמיו) לפני שאורי ביקש מיואל וממני ליסוע איתו לעמק החולה כדי להביא חבר שלו שנתקע בבסיס. בסוף אורי ויתר לנו ונסענו רק עד מעלה אדומים, כך שלא הפסדנו יותר מדי מהמפגש, אבל אין לי מושג מה התרחש באותו זמן בזירת האירוע עצמה.

כשחזרנו, גילה הקהל קוצר רוח מסויים בעקבות העובדה שהרב"ז, שהעלאתו על המוקד הייתה אמורה להוות את האטרקציה המרכזית של הערב, מאן משום מה להגיע, והעדיף להתברבר לו בדרך בכל מיני כפרים ערבים. עמרי נקרא לשעשע את הקהל בינתיים וסיפר, שוב, את תיאוריית הקונספירציה שלו, שמתחילה להראות כמתחרה רצינית לסיפור הבאלרוג מאשדוד של רן. עינת, ששמעה את התיאוריה לראשונה, נפגעה עד עמקי נשמתה מההשמצות על לגולאס וניסתה להגן בתוקף על יושרו האישי של בן הלילית אל מול מפגן הציניות של עמרי. גם מקומו של הסיכום הידוע לשרה"ט לא נפקד, אם כי עמרי האט הפעם, והסיכום לקח זמן ארוך מהרגיל – דקה וחמש עשרה שניות שלמות!

מעט אחרי השעה עשר הואיל הרב"ז סוף כל סוף להגיע, להפתעתנו הרבה ללא מלחך הפינכה שהודיע שנגמרה לו הבטרייה ברכב או תירוץ פתטי אחר. האם אילן חשש מהדו קרב שקבע עם עמוס, או שמדובר במהלך מבריק שמטרתו להיפטר מהרב"ז ולזכות לשבת בעצמו על כס הקיסר? אפילו יואל הוריד את הכובע לפני תככנות שכזו...

לכבוד הגעתו של רן, הוסתרו כל הפנדות היטב, והמחתרת החליטה לאמץ לעצמה את הדורבן החביב של עמוס כפנדה חדשה, מסיבות מובנות. נראה שהרעל שהטמינה המחתרת בגלידה של רן לא ממש פעל, כך שמלחמות הירושה ייאלצו לחכות למועד מאוחר יותר. רן פתח במעגל היכרות תחת השאלה: "אילו שתי דמויות מהלגנדאריום היית מביא לתכנית של ג'רי ספרינגר?" המעגל לא הצליח במיוחד, כך שרן העביר אותו מהר מאד לנוהל מזורז. לאחר מעגל ההיכרות, יכולנו סוף סוף לפתוח בחידון שהכנו, עמרי, יואל ואני. בשלב זה, חלק גדול מהנוכחים פרשו לשיחות בצד, כך שאני יכול לדווח רק על הגרעין הקשה שבהתמדה מעוררת השתאות המשיך ופתר את כל החידות שהשלכנו לעברו. אמנם "חידות הפסיק" של עמרי, שמתבססות על כך שמי שמנסה לפתור אותן יודע כל פסיק בסילמרליון (מה? לא ידעתם שפינרוד פלגונד בנה את ברד נימרס?!) כמעט שעלו לעמרי בגורל דומה לזה שתוכנן לרב"ז, אך לבסוף נפתרו כמעט כל החידות בהצלחה. אני, לפחות, נהניתי מאד.

המפגש נמשך ונמשך, זכינו להרצאה מעניינת מגדעון על מצבו של בית המשפט העליון, רן נענה לדרישת הקהל וסיפר שוב את סיפור הבלארוג מאשדוד וגם מצב הפורומים עלה, כרגיל, לדיון, עד שלבסוף הגיע הזמן שאנשי המרכז יחזרו לביתם המהביל. לצערנו, בסיכומו של דבר, לא רק שהרב"ז יצא מהמפגש ללא פגע, אלא אפילו יואל, מנכ"ל המחתרת, הציע לו את נאמנותו, אוי לבושה, אך אם נשמיט את הפרט האחרון הזה, ניתן לסכם ולומר שבסה"כ היה מפגש מוצלח ביותר ונקווה שנזכה לעוד רבים במתכונתו.


גרסאות אחרות ניתן לקרוא בפתיל שהתפתח


חזרה לחלק האירועים