מפגש 30/9/2001

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפגש פורום טולקין 30.09.2001


כפי שתועד על ידי רן בר-זיק וזארן אוגה (תמונות)


המפגש התקיים בביתי אשר בבת ים הנידחת וחברי הפורום הוזמנו לשעה שמונה. תוכננה כרה רצינית למדי המתאימה למפגש הוביטים עליז. אישרו את בואם כ 19 איש, מפגש הפורום הגדול ביותר שתוכנן מעולם. למרבה ההפתעה, האורחים הראשונים הקדימו (דבר נדיר במפגשי טולקין) והתייצבו ברבע לשמונה בביתי, כאשר עדיין הייתי באמצע הבישולים (תומר שי כבר היה שם איתי.) לא התבלבלתי כלל וחיש קל גייסתי אותם לעבודות המטבח: יובל הקטן ואסף (טורגון) קילפו תפוחי אדמה בעוד לגולס ודני זיסרמן צפו במשחק כדורגל מוזר (לא לפני שאילצתי אותם להעביר רהיטים.) דיור שהגיע קצץ חסה בעוד פיורגיון חתך עגבניות שרי. דמוסתנס ומגן ינון שהגיעו מיד לאחר פיורגיון נאלצו לעזור לי בהכנת הרוטב לסלט (מגן המסכן חתך בערך שלושה קילוגרמים של בצל) ובארגון השולחן.


Rbz1.jpg


Rbz2.jpg


דני זיסרמן החליט להשמיע מעט מוסיקה בהשראת טולקין. אין הכוונה היא למוסיקה פסטורלית בהשראת הפלך או מוסיקה בסגנון ימי הביניים. מוסיקת טולקין, לפי דני, היא שעטנז מוזר של רוק כבד וזעקות שבר בנורבגית. כך שיר שנקרא 'הפלך' נשמע יותר כמו שיר לכת אורקי... למרבה המזל הכנופיה הירושלמית: גרומיט, יובל ווליס וטינוביאל (שתיקנה את התנור ששבק חיים לפתע) הגיעו ועצרו את זיסרמן מלהשמיע עוד מוסיקת 'טולקין.' למרבה ההפתעה, אלרוהיר, איתילדין, זארן אוגה ואלכסנדרה הגיעו עוד לפני השעה תשע ובכך הושג שיא היסטורי - מפגש פורום טולקין ש*לא* החל שעתיים לאחר המועד המתוכנן.


Rbz3.jpg


מיד לאחר מנות החימום (במבה ובורקסים) התקרובת הוגשה לשולחן וכללה בשר בגינס, קדרת בטטות, תפוחי אדמה בשמנת מתוקה, סלט עגבניות שרי, לזנית בשר ופטריות, לחם תוצרת אלרוהיר וכמובן המאכל הרשמי של הפורום: נקניקיות ופטריות. לצד התקרובת הוגשו יינות, בירות ו-וויסקי. נראה לי שדי קלעתי לטעם המשתתפים שזללו מהאוכל בכל פה ;-)

זארן אוגה הביא דיסק עם הפרומו החדש של הסרט שמן הסתם עורר עניין רב, כך כולנו הצטופפנו מול המסך הזעיר של הלאפ-טופ וצפינו בפרומו (היה יפהפה, אגב) לאחר מכן כולם הביעו את דעתם על הסרט הצפוי לבוא (בערך 90 אחוז חושבים שהוא יהיה גרוע) במהלך הערב נפתחו דיונים רציניים ולא רציניים, על טולקין ועל נושאים אחרים.


Rbz4.jpg


איתילדין החל לארגן את התוכנית האמנותית של הערב. בתחילה נפתח חידון פתוח לכל' :זהה את השורה'. לגולס ללא ספק היה אחד המשתתפים המזהירים, לאחר שהצליח למצוא שורה מכתבי טולקין שכולם הכירו אבל אף אחד (כולל יובל ווליס)! לא הצליח לזהות.


Rbz5.jpg


לאחר מכן, פתחנו במשחק אח"מ - דהיינו אישיות, חפץ, מוטציה. אדם אחד נשלח אחר כבוד לחדר המבודד והנידח ביותר בבית (החדר שלי ) /-: בעוד ששאר חברי הפורום מטילים על אדם אחד להיות אישיות משר הטבעות, על אדם שני להיות חפץ משר הטבעות ועל השלישי להיות מוטציה היתולית מסוימת: וכך אלכסנדרה הוגלתה לחדר בעוד עדן (פיורגיון )Strider גילם את החמאוני, לגולס גילם את האנדוריל וטורגון גילם... אורק הומוסקסואל. למרות שאלכסנדרה לא הצליחה לנחש מי הוא מה, טורגון היה לדעתי המנצח לאחר שהחיקוי שלו לאורק חרמן והומוסקסואל עורר גלי צחוק אדירים בקרב הקהל הצוהל.


Rbz6.jpg

Rbz7.jpg


לאחר מכן זארן גורש לחדר בעוד אני קיבלתי על עצמי את תפקיד סרומאן, דני זיסרמן גילם הוביט בדיאטה בעוד איתילדין בחר דווקא במראה של גלדריאל. המצטיין ביותר היה איתילדין שפשוט 'נכנס' לתפקיד וחיקה כל הבעה ותנועה של זארן אוגה שדווקא הצליח לנחש היטב.


Rbz8.jpg

Rbz9.jpg


בשעה שתיים בלילה הוגשו עוגות, עוגיות (מעשה ידי אמו של פיורגיון ודמוסתנס) וגלידה ואיתילדין הכין קפה שחור וחזק. כמו כן אכלתי פרי מוזר שמגן ינון הביא מהמושב הנידח שלו.


Rbz10.jpg

Rbz11.jpg


רק בשעה שלוש וחצי הכנופיה הירושלמית עזבה. שאר החברים המשיכו עד לשעה ארבע וחצי.


Rbz12.jpg

Rbz13.jpg


דני זיסרמן, דמוסתנס, פיורגיון, מגן ינון ואנוכי המשכנו לשוחח עד לעלות השחר, אחרוני החברים עזבו מעט לאחר שבע בבוקר. לא לפני שעזרו לי לסדר את הבית ולנקותו.


Rbz14.jpg


לסיכום: היה לי מאד כיף לארח את חברי פורום טולקין, לפגוש את החברים המוכרים ולהכיר כמה פנים חדשות. אני מקווה שכולם נהנו כמותי.


חזרה לחלק האירועים