מפגש 28/9/2006

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תיאור מפגש מאת ורגיליוס (מוטי)

התפרסם במקור בפורום קהילה בפתיל הזה

רשמים נוספים ניתן לקרוא בפתיל הזה


כנס מוצלח במיוחד כבר היה לנו הקיץ, אבל מפגש קהילה מן המניין, למרבה הבושה, עדיין לא. מכיוון שכך, ברור שהזמנתו של נצר למפגש בפארק הירקון במכתש לעתיד התקבלה, אפילו במחתרת שבדר"כ סולדת מנסיעה לאיזורים בהם שורצים חברי פורום מ.א.ש ושאר מרעין בישין, בשמחה רבה, וכך מצאנו את עצמנו, אני והמושך בחוטים, עוקבים אחרי הוראות ההגעה של אילן בדרך למרכז. כשהגענו, איחדנו כוחות (למורות רוחם של חלק מהנוכחים, אם לא כולם) עם ראובן והקפנו את תחנת הדלק בחיפושים אחרי שירותים (שנמצאו בסוף בתוך החנות עצמה). בצאתנו הצטרפו אלינו גם עמוס, ורה ויאיר, וגם ארזה, שהספיקה ללעוג לנו על ההחלטה המוזרה להחנות את הרכבים במרחק מה ממקום המפגש בעקבות רצון לא ברור של ראובן לזכות בטיול באוויר הצח של תל אביב, מה שהוביל בסופו לכך שהרכב של יואל זכה לשטיפה חינם, מכיוון שחנינו ממש מתחת לאיזו ממטרה.


כשהגענו, גילינו שהמקומיים כבר הספיקו להתמקם – כולל שולחנות, ערסל, אוכל ושתייה כיד המלך (או למעשה, הקיסר) ומעגל נרות שנועד ככל הנראה לזמן מישהו, או משהו, אך שימש למעשה בעיקר לצורך סיפוק הדחפים הפירומניים של כמה מצעירי הקהילה. לאחר סבב בירכות שלום חפוזות, כמו בכל מפגש בסדר גודל כזה, התחלקנו לקבוצות קטנות, שניהלו, כל אחת, את דיוניה שלה, חלקן באווירה אקדמית וסכולסטית (סוכליסיטית!), חלקן בסתם שיחות רעים ידידותיות, וחלקן ברוח ההזויה אותה בדרך כלל משרות המחתרת, פורום מ.א.ש והקהילה בכלל, על חבריהן. משום כך, מובן מאליו, כמובן, שבניגוד לתיאורי המפגש אותם אני רגיל לכתוב בדרך כלל, סביר להניח שפספסתי חלק ניכר מהאירועים במהלך הערב (וזה עוד בלי לקחת בחשבון את החלקים ממנו שבהם פשוט ישנתי, או במחתרתית מדוברת, התלפתתי). ועוד דיסקליימר אחד, סביר להניח שבמהלך התיאור ישולב (ולמעשה כבר שולב) לא מעט הומור מחתרתי. הזהרתי את נצר מראש כשביקש (או נכון יותר, דרש) ממני לכתוב את התיאור, שהדבר בלתי נמנע. עם כל החברים בקהילה שעדיין לא בקיאים בכל מכמני ההומור המחתרתי (ולמעשה, גם לכמה חברי מחתרת מסוימים) הסליחה. אבל, וזה נכון שבעתיים גם למפגשי האופליין, אל תשכחו שאנחנו אלה שהמציאו את הפעמון – אם משהו לא ברור, נשמח מאד שתעירו את צומת ליבנו, ונשתדל להסביר כמיטב יכולתנו[1]. ולאחר כל ההקדמה המיותרת הזו, נחזור לתיאור...


לאחר דיון קצר, בו ארזה טרחה להעביר את המלש"ביות שלנו תדריך מזורז ב "איך להוציא גימלים", והגעתו של הג'ק"כ (הלא הוא רכבו של עמרי) שהצליח לשרוד את הנסיעה, ובקרבו משלחת נוספת של טולקינאים, שתי קופסאות של קרמבו (מתנה מאייולי) ופנס אחד שימלא תפקיד חשוב לכל אורך הערב, החליט הרב"ז שהנוכחות מצדיקה את פתיחתו הרשמית של המפגש, במעגל ההיכרות המסורתי. רן, החליט להעביר את "מנהיג הקהילה" החדש, נצר, סטאז' וסינג'ר אותו (שוב) לנהל את המעגל. על הסמכות לביצוע העונש המושת על חברי קהילה סוררים המפריעים את ניהולו התקין של המעגל, רן דווקא סירב לוותר, והאיום בשירה (שהוגדרה בהמשך, על ידי ארנון, אאל"ט, כשירה ווגנית) עדיין ריחף באוויר, והבטיח שקט, יחסי. הדרישה שבמקום גיל גלד, הרב"ז ישיר דווקא את דהרת הואלקירות, לא נענתה בחיוב. אם כך, בעוד נצר מסתמלץ[2] לרן, הוחלט שרן יסתמלץ לאילן, אילן לאמיר, או משהו בסגנון, כי כאן כבר הפסקתי לעקוב אחרי אובדן הזהות הקולקטיבית של המאשניקים. לאחר כמה התלבטויות, בחר "מנהיגנו" בשאלה המנצחת "על מה תרצה בעולמות" כשאלה עליה ידרשו לענות משתתפי המעגל. ראובן, שנשאל ראשון, העדיף לחסוך לעצמו עוד פיסקה בהרצאה שלי, והעדיף לעצבן דווקא את שירלי שישבה לידו, כאשר בחר לענות בצורה מתגרה ביותר "אסקפטים שלילים בדמותו של בורמיר". שירלי, מצדה, בלי לחשוב פעמיים, הגיבה באותו המטבע וקבעה שהיא דווקא מעוניינת להרצות על "אסקפטים שלילים בדמותו של ראובן". למרבה הצער, אני, שישבתי די רחוק משם, לא קלטתי את ההקשר בו נאמרו הדברים, והסקתי שמדובר בעוד תרגיל מלוכלך של רוביק שתפקידו לגנוב את התשובה שלי, כך שכאשר לבסוף הגיע תורי הגבתי: "כולם כבר יודעים על מה אני הולך להרצות בעולמות, אבל הפעם גם שירלי תקבל נספח". אני מנצל במה זו על מנת להתנצל שוב בפני שירלי על המתקפה הבלתי מוצדקת, ולהודיע שאם היא מעוניינת בכמה רפרנסים להרצאה שלה, אני אשמח מאד לתרום לעניין. בינתיים, המעגל המשיך, עמרי הכריז, לשמחת כולנו, שככל הנראה ההרצאה על הבוגד הנאלח תושמע בפעם השניים עשר לערך בעולמות וקלרה הודיעה ש "לא משנה מה יואל אומר לכם, אני לא מרצה בעולמות!" (ובהקשר זה, ראוי לציין, שאני אמרתי פעם את אותו הדבר לגבי תפקיד ניהולי מסוים במיתופיה...) למעשה, רובם של המשתתפים בחרו להתחמק באלגנטיות (אם כי לא במקוריות יתרה) מהשאלה בצורה דומה, ורק גיא, ענה ברצינות תהומית תשובה שאמנם אינני זוכר כרגע, אבל נשמעה אז, בהחלט מרתקת, כולנו מצפים בכליון עיניים... במעגל גם שמחנו להכיר שני חברי שזה להם המפגש האופלייני הראשון – ענבר (רוזי גאמג'י) ומייגלין (אנטון) – ברוכים הבאים, ושתזכו לעוד מפגשים רבים!


בסופו של המעגל, חזרנו למבנה הרגיל של קבוצות, קבוצות, אכלנו, שתינו ובעיקר דיברנו וצחקנו. הערסל שהביא אמיר התגלה כמוקד סכנה אמיתי כאשר חלק מהנוכחים ניסו לבחון עד כמה קיבתם של אהוד, אור, עמוס ואני מניח שעוד לא מעט חברים אחרים רגישה בטלטולים שגם השב"כ לא היה מתבייש בהם. העובדה שארזה הייתה במקום לא ממש עודדה אף אחד, ושני העצים אליהם חובר הערסל החלו, מן הסתם, לקנא בגורלם של העצים ששכנו בקרבת האורתנאק. אני, שלא נטלתי חלק בכל ההמולה, נאלצתי לפנות מזועזע מההמולה בצידי האחד, לחבורת הפירומנים בראשות טל קורנט ואנטון שהחלו לשרוף כוסות פלסטיק, דשא, ולמעשה, כל מה שבא ליד. הטעות שלהם הייתה שהם בחרו לעשות זאת דווקא ליד עמרי שטרח להסביר להם בשמחה כמה חומרים רעילים נפלטים לאוויר במהלך שריפת פלסטיק. אם כי במחשבה שנייה, גם הוא החליט שבהתחשב בהרכב האוויר בגוש דן, יכול להיות שזה יהיה רק שיפור.


עזיבתה של יעל הותירה הגילדה המחתרתית[3] במצב בעייתי. לאור העובדה שאת אחד המפגשים שקדמו למפגש המתואר כאן תיאר עמוס בכשרון, החלטנו (עמרי ואני) להכשיר את עמוס לתפקיד החדש כמיטב המסורת היהודית. הסירים והמים הרותחים כבר מוכנים, עכשיו רק צריך לחכות שהוד מעלתו יתאושש מהסחרחורת שגרם לו הערסל. בינתיים, הכנסנו אמצעים טכנולוגיים חדישים בכתיבת תיאור המפגש, כשפנסו של עמרי, שזה לכינוי "העין האחת" עקב צבעו האדום, מהווה חלק מערכה חדישה שמטרתה לשרת את חברי הגילדה. כך שאם מישהו כבר הספיק לפלוט שטות כלשהי הראויה לפרסום, את ההתרעה הוא מקבל כבר באותה הרגע, עם הדלקת הפנס על ידי עמרי (הניסיונות שלי להסתדר עם המכשיר המתועב עלו בתוהו והוכיחו שוב עד כמה אני חסר כל כשרון טכני). בכל מקרה, הפנס הזה הבהיר היטב מדוע כינה נצר את מקום המפגש: "מנחת החייזרים".


חלק נכבד מהערב ביליתי בהמשך עריכת המחקר המדעי החשוב עליו אני עובד כרגע העוסק במידת האלסטיות של ראשו של ארנון. בדר"כ, המחקר מתבצע באמצעות פנדות, המוטלות הלוך והטל על ראשו של מושא הניסוי (למתעניינים, כרגע נותרו עוד 39,983 הטלות להשלמת הניסוי). בהעדר פנדות (מסיבות מובנות) מהמפגש, נאלצתי להשתמש כתחליף בכדורגל שנצר הביא בתקווה, מטופשת משהו, שמישהו באמת ישחק בו. מסתבר, שכרגיל, ארנון מתמיד בסרובו לשתף פעולה למען טובת המדע, והגיב בצורה אגרסיבית ומרושעת לכל הניסויים שעוד איכשהו הצלחתי לערוך. עמוס אמנם ניסה לעזור (וזכה כמובן לתגובה אלימה במיוחד מצד ארנון) אך בסופו של דבר, כאשר הגעתי למסקנה שללא שיתוף פעולה מינימלי מצד מושא המחקר עשוי הערב להפוך לסיוט לא קטן, החלטתי לדחות את המשך הניסוי לתאריך מאוחר יותר, ולהכריז, לפחות למשך אותו הערב, על הפסקת אש.


המשך הערב, היה מלא מבחינתי בשיחות מעניינות, עם ארזה, עם דני וקלרה (למעשה, דני וקלרה, דיברנו אני נימנמתי לידם והקשבתי בחצי אוזן) ועם גיא שהתעקש לשמוע במדויק על מה עמרי עושה את המאסטר שלו. שמעתי מגבריאל חוויות (אם כך ניתן להגדיר זאת) ממפגש המחתרת האחרון בו נכח, ועם רן ויואל קצת התעדכנו בפוליטיקה קהילתית, ארנון ואחרים התווכחו בקולניות בשאלה כיצד מרכיבים חומר נפץ, ולבסוף העייפות השתלטה עלי, ונרדמתי בערסל. כשהתעוררתי, השיחות עוד נמשכו ובשעות הקטנות של הלילה (ולמעשה, של הבוקר) חזרנו לרכבו הרטוב של יואל, ובמהלך נסיעה אותה בילתי ישן על כתפו של ארנון, חזרנו ירושלימה.


בברכת גמר חתימה טובה ושיתקבלו כל תפילותינו,


מוטי.[1] בכל מקרה, כאות הוקרה לחברת הגילדה שאמורה לכתוב את תיאור המפגש הזה, למרות שהותה מעוררת הקנאה באוקספורד, הסברים יצורפו בהערות שוליים.

[2] עובר אסימלציה.

[3] קבוצה הכוללת אותי (ורגיליוס) את עמרי (ורגיליום) ואת יעל (ורגיליה) והאחראית לכתיבת תיאורי המפגש במחתרת. השמה המלאה "גלדת מתארי המפגשים" או "מסדר אבירי ציטוט האמת והחסד".


תמונות

מעגל ההכרות


Newyear5767 1.jpg

מרחוק


Newyear5767 2.jpg

אור (אדריאנה), נופר, דני אורבך, ורה וגדעון אורבך (מאחורה)


Newyear5767 3.jpg

מקדימה אחורה: אמיר (הורין), יואל, יעל נומקין, אילן אמינוב, ארנון (vimes) ויאיר גלס (vortex)


Newyear5767 4.jpg

עמרי מציג את עצמו במעגל ההכרות


Newyear5767 5.jpg

שירלי גונבת למוטי את ההרצאה


אנשים בצירופים שונים


Newyear5767 7.jpg

"מנהיג הקהילה"


Newyear5767 8.jpg

אמינוב מעשן סיגר וגדעון


Newyear5767 9.jpg

הרב"ז וגיא דואר


Newyear5767 10.jpg

הרב"ז ורוני רוחקין


Newyear5767 11.jpg

עמרי ומוטי עסוקים בתקרובת והצעירים שורפים דברים


Newyear5767 12.jpg


אהוד בערסל


Newyear5767 13.jpg


Newyear5767 14.jpg


Newyear5767 15.jpg


Newyear5767 16.jpg


חזרה לחלק האירועים