מפגש 28/6/2002

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפגש פורום טולקין 28.06.2002


כתב: רן בר-זיק תמונות: עמרי (אלרוהיר)


המפגש אורגן על ידי יובל קונצמן, הידוע כ'יובל הקטן'. כאשר אני (רן בר-זיק), עמרי (אלרוהיר), עדן (סטריידר) ועמית ( ברואינן ששגעה לי את השכל כל הנסיעה, שתהיה בריאה) הגענו לביתו של יובל בכפר סבא (דפקנו איחור אופנתי של שעה), פגשנו שם כבר בהמוני טולקינאים. חברי פורום וכאלו שאינם חברי פורום שהיו בעיצומה של בליסה, זלילה וסביאה מהכיבוד הרב שנמצא במקום והובא ברובו על ידי המשתתפים. בין ביס לביס היו דיונים טולקינאיים ואחרים. רוב המשתתפים במפגש היו משתתפים וותיקים וביניהם ניתן היה למנות את טל (לגולס), אסף (טורגון), תומר (ביאורן-מוגי), קרן, קלרה וורה, דניאל (ארונאמו), איתי (איתילדין), יובל ווליס, אילנה (אלכסנדרה), דני זיסרמן, שחר (אקתליון), יאיר (אלסר המלך), אילן אמינוב הצדיק, שירלימיר, גדעון אורבך (אנווניאטאר), דני אורבך (קוכולין), אור (פאראמיר), לי (תורונדור) ורונן (פיפין).

כמובן שהיו גם משתתפים חדשים כמו אלרונד שהוא לדעתי המשתתף הצעיר ביותר בפורום, דניאל II (גלאדיוס) וגם איה (ארוונווש). בנוסף הגיעו טולקינאים וטולקינאיות שהם לא משתתפים בפורום. מספר המשתתפים היה כשלושים וחמישה איש!


Yuv1.jpg

מימין לשמאל: דני זיסרמן (עם הראש למטה), גדעון, איתי, דני, נתנאלה (עומדת עם החולצה הלבנה), אילנה, עומרי, יובל הקטן (יושב ומבסוט מעצמו), יובל ווליס (עם החולצה הכחולה), טל, אסף ופיפין שמציץ מהצד


מהר מאד התהוו שני חדרי דיונים: החדר העיקרי בסלון שבו שהו רוב האנשים ודנו בעניינים אלו ואחרים תוך כדי עישון נרגילות שהוצבו לנוחותם של המתדיינים. מדי פעם נשמע משם קול צווחני בעד או נגד הצופים. אני משער שלעמית (מדריכת צופים ידועה) ולדני זיסרמן (אנטי פאשיסט ידוע עוד יותר) היתה איזושהי יד בעניין זה וקול מריבותיהם הגיעו עד לב השמים. במרפסת שהו האנשים אשר חפצו בעישון סיגריות, שתיית בירה, אכילת מזון ובעיקר בניסיון להראות כאילו הם כלל לא מתעניינים במה שקורה בחצי השני של המרפסת (זה שקרוב יותר לשולחן המזון) אשר הופקע על ידי ושימש אותי לדיונים שונים ומשונים עם אנשים מצוות נומנור


Yuv2.jpg

ככה זה נראה בחדר הראשי, דני זיסרמן (במרכז) מראה כיצד הצופים יכולים להשפיע על מוח של אדם צעיר. על ראשו מודבק סמל צופים שניתן לו על ידי עמית. מתפקעים מצחוק מימין לשמאל: אור, יאיר, שירלי, גדעון, איתי


Yuv3.jpg

ככה זה נראה במרפסת: אני (מימין) ורונן, המו"פ של נומנור, דנים על עניין כלשהו הקשור ל'נומנור' או ל'איש והאגדה'. במפגשים כאלו מצליחים באמת לסגור עניינים.


התקרובת שהוגשה לטולקינאים היתה מרובה, במסורת הפורום הגורסת ששתייה, זלילה ועישון לא רק שאינם מזיקים לבריאות אלא מומלצים ומהוללים בפי כל. בורקסים טעימים ומיני חטיפים הוגשו ונבלסו. בירות מסוגים שונים, לחם מעולה שנאפה על ידי עמרי, אשר הוכתר כבר לפני זמן רב כ'אופה הפורום'. וכמובן פטריות ונקניקיות שהוגשו בשני אופנים: אה-לה אסף בגרסת הצעירים שהכין כמות אדירה של פטריות ונקניקיות ואה-לה איתילדין שהגיש פטריות ונקניקיות בנוסח הוותיקים. בהיותי מייסד העדפתי את גרסתו של איתי, אך זה לא מנע ממני לזלול מלוא הצלחת גם מהגרסה של אסף. חומוס אסלי מרחמו הידוע הובא על ידי אילנה... בקיצור היה מאד טעים ומשביע


Yuv4.jpg

יובל ווליס טועם וזולל מהשאריות שנותרו לאחר שצבא הטולקינאים בלס וזלל מכל טוב


כמובן שהדיונים המרתקים במיוחד התקיימו היכן שהניקוטין זרם בחופשיות, קרי במרפסת. אילן ושירלי דנו במהות הסיגריות לגברים והסיגריות לנשים.


Yuv5.jpg

שירלי מעשנת סיגריה 'גברית' ואילן אמינוב מחליט לעשן סיגריה דקיקה ונשית... הבה ונקווה שהתמונה הזו לא תפורסם בשכונה שלו

בחדר השני התקיימו דיונים מרתקים לא פחות במהותה של ערימת הילדים


Yuv6.jpg

ערימה המונית למדי - מימין לשמאל: אילן אמינוב, אסף, טל (קבור למטה), עמית ורונן שיושב מהצד. התמונה הבאה, שבה יובל הקטן החליט להוסיף את מלוא כובד משקלו לערימה וגרם לצווחות חנק, לא יצאה טוב למרבה הצער.


Yuv7.jpg

היו כמובן גם דיונים רציניים ועמוקים על טולקין ויצירתו: יובל ווליס מרצה על דבר מה


Yuv8.jpg

על מה הן מתלחששות שם? אילנה (מימין) ושירלי (משמאל) מדברות בקצב מהיר על דבר מה בעוד קלרה וגדעון מאזינים ברוב עניין.


לאחר הדיונים הרציניים על טולקין והדיונים האחרים, נפתח החלק האמנותי של הערב שמאורגן באופן מסורתי על ידי איתילדין. במסגרת החלק האמנותי ישנם משחקי חברה שמטרתם להפשיר את הקרח בין המשתתפים הוותיקים לחדשים. המשחקים דומים מאד במתכונתם ל'של מי השורה הזו' והם מוצלחים למדי ומעוררים פרצי צחוק בקרב הקהל הצוהל.


Yuv9.jpg

עמית, רונן ואני מתבזים במסגרת התוכנית האמנותית אל מול הקהל הצוחק. אפילו רונן התפוצץ מצחוק ויובל ווליס גיחך שם מאחור.


בשלב מסוים זארן אוגה, הלא הוא אילן שמעוני, הגיע ובאמתחתו בקבוקון בנדיקט משובח. כמובן שהוא צורף למשחקים וכשרונו הטבעי הצחיק רבות את הקהל.


Yuv10.jpg

מימין לשמאל: נתנאלה, אילן שמעוני, איתי וקלרה


עמית אפתה עוגה יפה וטעימה שבה הונצח הפרצוף הצהוב שמעטר את פורום טולקין באורט. העוגה נאפתה לכבוד יום הולדתו של אילן אמינוב הצדיק שחל יומיים קודם לכן. כולם איחלו למנהל הפורום הרבה מזל טוב. בשעה 4:00 לפנות בוקר העייפות הכתה בי קשה ונאלצתי לעזוב, אך המפגש עצמו נמשך עד אור הבוקר ולאחריו.


Yuv11.jpg

מימין: יובל קונצמן, מארגן המפגש המוצלח והמהנה. משמאל: אני


חזרה לחלק האירועים