מפגש 25/6/2009

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תיאור מפגש מאת עמוס (Moriquendi)

אחרי זמן רב, רב מדי, שלא היה מפגש קהילה מהסוג הרגיל והפשוט, כזה שבו נפגשים יושבים ומדברים החליט עבדכם הנאמן לעשות מעשה, והזמין את חברי הקהילה למפגש בפארק הירקון. היות והמפגש נפל על יום הולדתו של הקיסר, אילן שליו, נתבקשו הבאים להביא תקרובת הולמת.


ואכן - הבירה היתה בשפע, וכך גם חטיפים (המקדימים זכו לאכול טוגנים משונים שהביא עמו הרב"ז) ועוגות כאשר על הבראוניז שלי התעלתה מיטב עם עוגת יום-הולדת מפוארת.


מצד שני, יתכן שבחירת היום והמיקום היתה יכולה להיות טובה יותר. הקיץ המכתשי הכה בנו בחום ובלחות ומסביבנו התארגנו מפגשים אחרים - אבל על זה בהמשך.


מהמתרחש במפגש עצמו אני לא זוכר הרבה פרט לכך שדיברנו על דה ועל הא אכלנו, שתינו ונהנינו. יותר מזה, יש שיאמרו, לא צריך אבל ליתר בטחון ביקשתי מעמרי מבעוד מועד שיכין חידון ובשלב מסויים התקבצנו כולנו לצורך כך.


החידון היה במתכונת "הכה את המומחה" אליה נחשפה המחתרת באוקסנמוט 2008. בניגוד לחידון רגיל בו המנחה שואל את המתמודדים שאלות, בחידון הזה השאלות באות מהקהל, ואם ה"מומחה" התורן לא יודע לענות נכון הוא מוחלף בשואל. כלקח מהאוקסנמוט הנ"ל נאסרו מראש שאלות הקושרות ביו טולקין לסדרה 'ד"ר הו'


ההתחלה היתה מהוססת קמעה, אבל בהמשך התגלה תחום שלם של שאלות שזכה לפופולריות בקרב הטולקינאיות - מאחר והן עוסקות בתחומים שטולקינאים ממין זכר נוטים להזניח.


בשלב כלשהו משך החידון את תשומת לבו של ברנש בשם שחר, שהגיע שיכור כלוט ומלווה בחבר. עם זאת בניגוד למקרים קודמים ניסה שחר דווקא להשתתף בחידון ולהפגין ידע טולקינאי כששאל מי מה"פרודויים", כלשונו, היה העליז ביותר - עד שחברו ליווה אותו הרחק מאיתנו והותיר אותנו מופתעים.


בנקודה זו סיימנו את החידון (אם כי המומחים לא הוכו) והתפזרנו לרכבינו עייפים אך מרוצים. מפגש מצויין הגיע לסיומו.


תגובות נוספות ניתן לקרוא בפתיל סיכום המפגש

תמונות מהמפגש (באדיבות אילן שליו) ניתן למצוא כאן

חזרה לחלק האירועים