מפגש 24/5/2004

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפגש בפארק פרס


מפגשים קטנים או איזוריים הם טובים ויפים – ומה עם מפגשים גדולים והמוניים באווירה של פעם? אי לכך ובהתאם לזאת החלטנו לערוך מפגש גדול וארצי בפארק פרס בחולון.


שעת המפגש נקבעה ל 20:00 אבל כמובן שהטולקינאים המהוללים היו חייבים לדפוק שעה של איחור ואלו שלא העדיפו להסתובב ברחבי הפארק ולכן הצלחנו להתחיל את המפגש רק בשעה 21:00 לערך. גם שכחנו להביא מצלמות, ולכן אין תמונות מהמפגש. לא נורא...


התמקמנו, לאחר טילטולים לא מעטים, ברחבה גדולה ונעימה עם שולחנות אבן שעליהם הצבנו את השתייה והאוכל. הערסים הפזורים מסביב לא הפריעו לנו יותר מדי, אולי בגלל שהם נבהלו ממספר המשתתפים הגדול (כחמישים בערך).


פתחנו במעגל ההיכרות המסורתי שבו כל אחד נדרש לומר את שמו, את הכינוי שלו (אם הוא משתתף בפורום) ואיזה פרי או ירק משקף את אישיותו. מגוון הפרות שצוינו היה מרשים מפטרוזיליה ועד פלפל אדום וחריף. אחרי כן התפזרנו והחלו להיווצר קבוצות דיון ובמקביל התארגן לו משחק אח"ם משעשע.


סיפור הבאלרוג מאשדוד המסורתי שרן מספר בכל מפגש גרם לעצבנות רבה בקרב המשתתפים שבחרו להאזין לו.


לאור היה יום הולדת וענבל אפתה לו עוגה חגיגית. שאר משתתפי המפגש שמחו להתכבד.


השעות חלפו להן במהרה. היה ויכוח סוער האם הרוהירים יכלו לכבוש את מורדור, האם ההוביט הוא חלק מהלגאנדריום ועוד דיונים. נרשמו גם באופן מפתיע גם דיונים על ההיסטוריה של הארץ התיכונה.


קשה לתמצת במילים חוויה של מפגש שמוקדש לטולקין ומאכלס אנשים שאוהבים את שר הטבעות ומבינים במחקר הטולקינאי. החוויה נעה מהווי חברתי ייחודי למפגשים ועד דיונים עמוקים ומרתקים על שר הטבעות שאפשר לעשות רק במפגשים.


בשעה 3:00 לפנות בוקר לערך החלו דיונים אוף טופיקיים סביב שולחן האבן על כל מני סדרות טלוויזיה. זו השעה שבה רוב המשתתפים החלו ללכת לביתם. אך נותרה קבוצה קטנה שעזבה עם אור הבוקר. עוד מפגש נהדר של קהילת טולקין הסתיים לו.


חזרה לחלק האירועים