לזכרה של זהרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
גרסה מ־15:57, 18 במרץ 2010 מאת Legolas (שיחה | תרומות המשתמש)

(הבדל) ←Older revision | view current revision (הבדל) | Newer revision→ (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ב-‏14 באוקטובר 2008, הלכה לעולמה זהרה צעירי בגיל 24, לאחר התמודדות ארוכה עם מחלת הסרטן. בני משפחתה ומוקיריה פתחו אתר לזכרה ובו דברים שכתבו עליה חבריה, תמונות וכמובן שלל היצירות שהפיקה בשנות חייה המעטות.

מגיל צעיר אהבה זהרה לצייר וליצור בחומרים שונים. בשנת 2008 אף התקבלה ללימודי תקשורת חזותית במכללת שנקר, אך מותה מצא אותה לפני שהספיקה להתחיל בלימודיה. היא ציירה לא מעט סקיצות של דמויות מתוך הספרים של טולקין, ולעיתים גם נחה עליה מוזה לכתיבת סיפורים קצרים, כדוגמת 'ריבוי הלגולסים' שניתן למצוא באתר קהילת טולקין.

Zdragon.jpg ציור של זהרה - גלאורונג הדרקון

זהרה הייתה בחורה מאוד סקרנית, נבונה ומקסימה, אבל יותר מכל היא התגלתה כיצירתית מאוד. היא הייתה פעילה בקהילת טולקין עוד מתחילתה, ותרמה רבות להתהוות החברתית שלה בשנותיה הראשונות. ניתן למצוא הודעות של זהרה בפורום הישן עוד מתחילת שנת 2000.

זהרה הייתה מאוד פופולארית בקהילה הטולקינאית. היא הייתה ידועה בכינוי שהיא בחרה לעצמה 'דמוסתנס', או כפי שכינו אותה חברי הפורום, 'דמו'. היא הייתה אחראית לחלק מן הטיולים שיצאנו אליהם. היא גם מאוד אהבה את השירים ביצירות השונות של טולקין ולקחה חלק פעיל בדיון אודותיהם.

בקהילה קיבלו בצער רב את הבשורה המרה על מותה. רק כמה חודשים לפני כן עוד שתינו ונהנינו במסיבה שערכו לכבודה החברים, לכבוד שובה חזרה למרכז הארץ.

יהי זכרה ברוך.

Zohara.jpg זהרה במפגש טולקינאי