כח טולקין 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בהמשך למופעי הספרות שמאיר עוזיאל מעלה מדי פעם, הוא היה מעוניין להעלות מופע נוסף על יצירותיו של טולקין בהמשך לכח טולקין. המופע הפעם התקיים בבית אבי חי בירושלים בהשתתפות דן תורג'מן, שרון זליקובסקי וכמובן איתי נחמיאס ו-ורה שיקלמן הטולקינאים האמיצים והמוכשרים. לפני המופע התקיימה הרצאה מעניינת של פרופסור אורציון ברתנא.

להלן ביקורת קצרה מאת וירגיליוס מוטי הורמיז אבנר:

מדהים איך הקראה פשוטה של טקסט שנעשית על ידי שחקנים מוכשרים (וגם אני מסכים ששלמה בר שביט היה באמת משהו מיוחד, בייחוד בהקראה הראשונה - של ההוביט) מעניקה טעם חדש למילים המוכרות.

גם קטעי המשחק היו נהדרים וכמובן שאי אפשר להתעלם מהקראת הביקורת שהייתה משעשעת במיוחד ומהשירה של ורה, שכמעט כולנו כבר זכינו להכיר...

מאיר עוזיאל היה חביב ביותר והנחה את הערב בצורה נעימה מאד (ולא שכח להודות לקהילה כמה פעמים, ואפילו להתלוצץ על חשבון הכינוי של ורה). נהנתי גם מההרצאה שפתחה את הערב, למרות שלא הסכמתי לחלק גדול מהדברים - אני חושב שהיא העלתה כמה נקודות חשובות ורעיונות מעניינים, ובהחלט מעוררת מחשבה.

כרגיל, היה נהדר לפגוש את כולם - הייתה נוכחות מרשימה למדי, כמובן שמהמחתרת הגענו לא מעט, וגם המא"שניקים ושאר אנשי המרכז הצליחו לבסוף למצוא את דרכם, ואפילו המאחרים מביניהם הסתפקו באיחור סמלי בלבד (מה שלא ניתן לומר, למשל, על הביקור האחרון שלי בתל אביב)

גם ההמשך היה נפלא, הרוב נשארו כדי לשבת לשתות, לאכול וסתם לדבר יחד באיזשהו מקום, הבעיה הייתה, איך נמצא מקום כשר, חלבי, במרכז ירושלים, שיוכל להכיל בנוחות כ 20 טולקינאים נלהבים בשעה אחת עשרה בלילה. עדי ואני הובלנו את החבורה המוזרה ברחבי העיר, מקווים שאיזשהו רעיון יגיע בדרך. לאחר לא מעט זמן של שוטטות, וניסיון לא מוצלח לפצל את החבורה ולשלוח את כל הברברים והכופרים למיניהם לאיוו (המוברגריה לא כשרה, ללא ירושלמים שביננו, אם כי (ויש שיאמרו מכיוון שכך) מוצלחת במיוחד, לפחות לפי דעתו של יואל) הגענו לתמול שלשום - בית קפה - סיפורתי ציורי במיוחד בתוך סימטה ירושלמית יפה, שבאופן מפתיע, איפשר לכולנו לשבת די בנוחות, וגם החלק הזה של הערב היה מהנה במיוחד.

אז אחרי אירוע התרבות, סיור במרכז העיר וארוחת לילה טובה, לא נותר לנו אלא לחזור חזרה, איש איש למקומו. בדרך חזרה, הראנו לרן שגם בירושלים יש חיים, אפילו בשעות בהן הוא כבר שואף לחזור לביתו, ומכאן ההבטחה בהודעה שמעלי. בדרך, רן העייף הוכיח יכולת מרשימה בתחביב המחתרתי הרשמי של דרדור ציטוטים, לאחר שכחלק מהויכוח הרגיל, טענו שבירושלים מספיק לפתוח חלון כדי לקבל קצת אוויר קר, רן הגיב שבירושלים כשפותחים את החלון נתקלים רק בדתיים וערבים. הייתי חייב להעיר שאני נתקל בדתיים גם כשאני לא פותח את החלון, ורן סיים בתגובה האלמותית "דתיים אמיתיים - לא כמוך!".

לסיכום, היה אירוע יוצא דופן ומיוחד, היה נחמד לשבור את ה "שיגרה" של אירועים שאנחנו מארגנים באירוע שאורגן על ידי גוף חיצוני והועבר על ידי שחקנים מקצועיים. האווירה הירושלמית והסיום הנעים הוסיפו הרבה גם הם, והשאירו טעם של עוד.