כח טולקין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הצגת כוח טולקין

בית ציוני אמריקה 19.02.2004


בבית ציוני אמריקה ישנה סדרה של הופעות שכל אחת מהן מוקדשת לסופר אחר. מאיר עוזיאל, כתב וטולקינאי חובב, החליט שאחת ההצגות תהיה על ג'.ר.ר טולקין. ד"ר עמנואל לוטם הפנה אותו אל הקהילה הטולקינאית והוא נעזר בדני אורבך (קוכולין), שירלי לירון (שירלמיר) ואילן שמעוני (זארן) על מנת לעזור ולבחור חלקים וקטעים להצגה.

סוף סוף לראות את טולקין על הבמה! השמחה גברה כאשר נודע לנו שאיתי נחמיאס (איתילדין), שחקן מוערך והזמרת ורה שיקלמן (איאוון_גאלאדריאל), שניהם טולקינאים חבר הקהילה יופיעו בהצגה. לחברי הקהילה הוצעה הנחה משמעותית.


Koah1.jpg


ההצגה היתה נהדרת! להלן כמה ביקורות של חברי קהילה שהיו שם:

רן ויעל:

שנינו מאד נהננו, גם מהצד של 'המבין כל' וגם מהצד של המתחילה (הגדרה של יעל), מאיר עוזיאל פתח בהקדמה נחמדה ואחר כך משה תימור החל להקריא קטע מתוך ההוביט, יש לו קול ואינטונציה יפה מאד ונהנינו לשמוע, היו עוד כמה קטעים יפים וזכורים לטוב בהצגה: קטע משעשע במיוחד עם דודו אלהרר שהקריא מכתבים של טולקין, קטע מצויין עם תיאודן (שמשום מה התעקשו לקרוא לו שם 'תיאודון') שחבל מאד שפיטר ג'קסון לא אימץ. קטע נחמד עם גולום ובילבו במערה עם דודו אלהרר ויואב יפת ששיחק בצורה מאד משעשעת את גולום. גם שירים היו שם, דרור רינצלר כאמור הופיע עם 'גיל-גאלאד' המפורסם ו-ורה שיקלמן שלנו (איאוון_גאלאדריאל) ריגשה מאד עם השיר 'לא כל הזהב יש לו זוהר'. מי שהיה בכנס כבר ידע למה לצפות... יש לה קול מדהים!

היו עוד שני שירים שמאיר עוזיאל כתב וביצעו יפה אוהד חיטמן ואלה תדמור, אך המילים היו הזויות משהו ולא טולקינאיות בעליל....

איתי נחמיאס הפציץ בקטעי הביקורות המצחיקות שהצחיקו נורא את הקהל.

לאגודה הטולקינאית ניתן קרדיט מרובה ושמה אוזכר מספר פעמים יחד עם שמות 'אנשי הקשר' שתרמו לעניין: אילן, שירלי ודני.

אחרי המופע קפצנו לרולדין והעברנו ערב מהנה למדי עד שעה 1:00

סך הכל היה אחלה וממש נהנינו


גיא דואר:

גם אני ממש נהנתי, אם כי הייתי גם ממש קרוב להשאר לישון בת"א על איזה ספסל כי כמעט ופיספסתי את הרכבת... (לפחות יכלתי להגן על עצמי מהקבצנים עם הנשק...).

אני אהבתי בעיקר את הקראת הביקורות של איתי (ואת הצחוק של דני שהידהד באולם בעודו מקפץ בחדווה בכסאו בשורה הראשונה...), ואת ההקראות של משה טימור ודודו אלהרר (אולי כדאי לצרף אותם לקהילה או משהו? אני הייתי מוכן שמשה טימור יקריא לי את כל שרה"ט, אם לא אכפת לו).


דני אורבך:

אני באופן אישי מאד נהנתי, במיוחד מהמשחק המדהים של יואב יפת כגולום, וגם מההקראות המפוארות של משה תימור ודודו אלהרר. ורה היתה מקסימה כרגיל, וגם אלה תדמור, הזמרת השניה, היתה מצויינת.


חזרה לחלק האירועים