כוסית יום ההולדת ה- 123 לפרופסור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ב- 3/1/1892 נולד בבלומפונטיין, באורנג' פרי סטייט (היום בדרום אפריקה) ג'ון רונלד רעואל טולקין, שבזכות יצירותיו כולנו פה. ברחבי העולם נוהגים טולקינאים לציין את היום בהרמת כוסית לכבוד הפרופסור - מי בביתו ומי עם חברים. השנה התארגנו מפגשים בפאב הג'מס בפתח-תקווה ובמייקס פלייס בירושלים

עמוס בן-ישראל

הגעתי לג'מס מעט לאחר הזמן שנקבע ופגשתי בדמות מסתורית מעשנת מקטרת בכניסה. הדמות המסתורית שהתגלתה כאלכסנדר, טולקינאי שמגיע למפגש או שניים בשנה ובשאר הזמן כנראה מסייר לו עם הדונאדאין או משהו, שאלה אותי אם הגעתי למפגש הטולקינאים וכוונה אותי לכניסה שהסתוותה כשער סגור ומסוגר. בפנים פגשתי את הדס נבנצל, שהזמינה את המקום ואת נסה, שלא הכרתי קודם. בהמשך הצטרפו אלינו עוד. מתישהו אחרי תשע בערב, בדיוק ישראלי טיפוסי, הרמנו כוס לכבוד הפרופסור. אחר כך עוד באו עוד אנשים וגם הם הרימו כוס. בסוף הערב ספרנו 22 (שניים ישבו בשולחן נפרד) כשבמקור הזמנו שולחן ל- 12 והיו כמה שביטלו ברגע האחרון.

בצפיפות והרעש שהיו לא יצא לי לדבר עם כל מי שהגיע, רבים מהם אנשים שלא הכרתי קודם, אבל שמחתי לראות כל כך הרבה פנים חדשות, ואני מקווה שבאירועים הבאים יצא לי להכיר את כולם (וראו בדף: אירועים קרובים). הבנתי שהמפגש הירושלמי היה מצומצם יותר, אולי בגלל הקור והגשם.

תודה להדס נבנצל שהזמינה את המקום ולכל מי שהגיע. היה ממש נחמד. נתראה בהרצאה בבית קפה ביום חמישי :)


חזרה לחלק האירועים