טיול 6-7/5/2003

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
גרסה מ־17:34, 8 במאי 2006 מאת Amos (שיחה | תרומות המשתמש)

(הבדל) ←Older revision | view current revision (הבדל) | Newer revision→ (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טיול לנחל שניר (החצבאני), יום העצמאות 2003 6-7/5/2003


מזה זמן שקיימת בעיה עם טיולי הקהילה – הטיולים מתקיימים בשישבת, וטרוניית שומרי המסורת היהודית המשוועים לטיול טולקינאי כהלכתו לא הושבה ריקם: הוחלט שיעשה טיול בחג העצמאות, יום חופש חילוני בתכלית. שירלי אמנם התריעה "מי מטייל ביום העצמאות??" אבל הצורך היה ברור, וניגשתי לתיכנון. ראשית יש למצוא מקום לטיול, משהו קריר ורטוב ליום חם, עם נוף טבעי שחסר בפארק מים (העונה לדרישה הקודמת).

זכרתי לטובה את נחל שניר, בו שוטטתי בטיול נעים ואפוף פכפוך נחל רך לפני כעשר שנים. פיכפוך הנחל – הצעידה השלווה בצל העצים בערוץ – ולא פחות חשוב מסלול קצר לעצלנים! בחירה מושלמת. על כן הפלגנו. היו אי אילו דאגות – היה ידוע שקיים חניון במקום, אבל לא ברור אם יהיה הולם או לא. את חששותי הפיג רן – "לכל היותר נלון בחורשת טל".

מאחר והרכב שלי, שנשא את אשתי, את דניאלה ואותי, הגיע לפני שאר המכוניות, ניגשתי להתעמק בסוגיית מקום מחנה ללילה. להוותי הסתבר חיש מהר שהכניסה למסלול, בניגוד לנאמר במודיעין, הינה בתשלום. כמו כן הסתבר שהחניונים האמורים שניהם בתשלום, וגם הומים ממש - יום העצמאות. ניחא, סיירתי בסביבה, ובפניה לציר ששילוט צבאי קראו בשם "דוקד" מצאתי משטח נוח למדי, עם מטע אבוקדו מגודר בצידו האחד, ופתח קטן דיו לחסימה ע"י המכוניות בצד השני. אמנם לא היתה זו חורשת האקליפטוסים הנחמדה מהטיול הקודם, אבל נראה מספק.


Snir1.jpg

רן (שסחב את טל, יאיר, אמינוב וורד) וגבריאל (שהביא את אשתו, אור, דניאל וורה) הגיעו לאחר רדת החשיכה. רן ואמינוב מייד החלו בפרישת מיני ציוד בישול


Snir2.jpg

בעוד דניאלה ואשתי, איילת, התקינו סלט


Snir3.jpg

ככירת בישול הביא רן הפעם מנגל


Snir4.jpg

טל תיפעל את הנרגילה (טבק חוקי אך מזעזע בריח בננה)


Snir5.jpg

הסתבר שמנגל פחמים אינו לוהט כראוי, וגם לא לאורך זמן, על אף הנסיונות הנואשים להלהיטו כראוי


Snir6.jpg

כפיתרון רן גייס את הקרשים שהביא למדורה. הסתבר שהקרשים עשויים בכלל מפלסטיק


Snir7.jpg

והם בערו בחשק רב, עם ניחוח פלסטיק שרוף מזעזע. בערו בחשק רב מדי, אפילו באש המתוגברת לא התקשה רן להכין לנו מרק אטומי, וקדירת הפתעות שהיתה לדעתי טעימה במיוחד.


Snir8.jpg

חיסרון המדורה הורגש, שכן חסר אותו מעגל קישקושים שלוו שמתארגן סביבה. אחרי הארוחה ומני שיחות פזורות התארגנו לשינה (שימו לב לחפץ המוזר מעל ראשה של וורה. זו המטרה של דניאל, ועוד יסופר בה בהמשך).


Snir9.jpg

על הרצון לישון העיבו מספר דברים – מוזיקת טראנס בווליום לא חוקי שזיעזעה את הסביבה כולה, טרקטור חסר מנוחה שהחליט בחוסר טעם לרסס חצי לילה במטע האבוקדו הסמוך, ורכבים מספר שדגמו את ציר דוקד לארכו, ולרחבו, ומכל כיוון אפשרי. שלווה בחיק הטבע לא היתה שם בלילה. יום העצמאות.


Snir10.jpg

בבוקר התעוררנו לאחר לילה של שינה לא שלווה


Snir11.jpg

התארגנו לאט. שומרי המסורת התפללו שחרית


Snir12.jpg

טל התמרח בקרם הגנה מקרני השמש


Snir13.jpg

ואילו דניאל הציב את המטרה, נטל חץ וקשת, וחיש מהר התכנסה סביבו עדת שוחרי קשתות טריים


Snir14.jpg

באופן פאתטי, על אף שהמטרה הוצבה בטווח המגוחך של שני מטרים לערך, פרט לדניאל התקשינו מאד לפגוע בה, שלא לדבר על לקלוע למרכז


Snir15.jpg

Snir16.jpg

Snir17.jpg

לאחר מכן נסענו לתחילת המסלול


Snir18.jpg

לאחר שסעדנו בקורנפלקס בחלב, החלנו לפסוע במסלול, המים זרמו ברוב שטף, כך שבמקום פיכפוך זכינו לשאון הברואינן


Snir19.jpg

הסתבר שהשביל הישן הוצף, ואנשי שמורת שניר סימנו, מול עיננו ממש, מסלול חדש. בשל גאות המים הוצפו פינות נוחות לרבןץ בהן, וכשעצרנו ישבנו בחוסר נוחות פרוסים על הגדה


Snir20.jpg

Snir21.jpg

Snir22.jpg

בשלב זה נפלה המטרה של דניאל לזרם הגועש ופצחה בשיט סוער. דניאל רדף אחריה בעוז


Snir23.jpg

אך המטרה נעלמה במהירות על אף מאמציו


Snir24.jpg

בצר לו פנה דניאל להתנחם בעיצוב מקל הליכה מבמבוק


Snir25.jpg

Snir26.jpg

ומשום מה אחרים נדבקו באובססיה המוזרה הזו

ואז, כקש אחרון, הסתבר שהמסלול החדש עדיין לא סלול עד תומו, והשביל נגמר לנו בדילמה לחצות את הנחל הגועש (בלתי אפשרי בשל הציוד), או לסוב אחור. סבנו לאחור, נסענו לנקודת סיום המסלול, ושם סעדנו צהריים בניחותא, על אף שגם כאן מקום החניה היה צר, לו גם כיסתה אותו חופת עצים מרהיבה

אחרי כמה שעות של אכילה, שיחה ומנוחה, התארגנו לנסיעה בחזרה.


Snir27.jpg

על אף שנהניתי, הטיול היה רחוק מההצלחה הקודמת. מסקנות ולקחים:  לא מטיילים ביום העצמאות  הולכים במסלול שנבדק השנה, ולא לפני עשור  מכריחים את רן להביא קרשים למדורה. מעץ.

חזרה לחלק האירועים