חג הניצחון 2011

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לגוטל

למפגש הגיעו אני, שירלי, גדעון, הילה, מאשה, עופר, גבריאל עם אשתו אורנית ובתם איילה, ואמיר עם אשתו אשה ובתם מאיה.

בגלל הגשם אמנם שבוע עבר מיום הניצחון (25 למרץ) אבל הואלאר סלחו לנו על האיחור הקל, ונתנו לנו אחלה מזג אוויר. נפגשנו בפארק הירקון וישבנו לשפת האגם, ורובנו הגיעו בסביבות 12.

במפגש מעבר לסתם דיבורים על הא ודא, היו גם הקראות של כל אחד של קטע שקשור ליום הניצחון וקרוב לליבו. כמו תמיד היה אוכל, שתייה, ואווירה נעימה. התפרזנו בסביבות שלוש ומשהו, והיה כיף. אין לי הרבה מה להגיד מעבר לזה...

מי שהיה במפגש ורוצה קצת לפרט על הקטע שהקריא מוזמן. אני הקראתי את המילים של אראגורן לאורוק האי בנקרת הלם. הקטע הזה מציג את אראגורן באופן מלכותי ואנושי תוך כדי, כאשר הוא מדבר על הזריחה כמקור הכוח שהיא לבני האדם (שאיתה הם התעוררו עידנים לפניו) ועדיין מהווה ותמיד תהווה את התקווה של בני האדם ליום חדש וטוב יותר.


כולם בפנאן 1

Nizahon2011-1.jpg


כולם בפנאן 2

Nizahon2011-2.jpg


אני מנסה להסביר לשירלי אתון איך לתפעל מצלמה, מאשה מחוייכת

Nizahon2011-3.jpg


משפחת גרייג'וי

Nizahon2011-4.jpg


הלה מקריאה ושירלי מאזינה

Nizahon2011-5.jpg


עופר עובר על הספרים בחיפוש אחר קטע טוב

Nizahon2011-6.jpg


אורנית ואשה עושות דיון על אמהות בארץ התיכונה

Nizahon2011-7.jpg


שירלימיר

להסביר לי איך לתפעל מצלמה?! חמור!

אכן היה מפגש נינוח זורם שבו זכיתי לפגוש את מאיה, מאשה ועופר, ושבו תיאוריית הציפורניים של הילה הוכחה כנכונה בפעם המי-יודע-כמה, גדעון סיפר שהוא מועמד לתפקיד שופט (כבוד ויקר!), גבריאל ואורנית שפכו מים על איילה המסכנה כל הזמן, אמיר סיפר על החלטה הרת גורל שקיבל בפרוייקט סודי של הקהילה, וטל קיבל בפעם הראשונה את תואר החמור (עכשיו זאת הפעם השניה - שוב כבוד ויקר!).

החלק המרגש היה כמובן ההקראה, שבו בחרתי בקטע ראוי ליום הניצחון אודות פרודו שחוזה במלך המכשף המוליך את הצבאו למלחמה. קטע מצמרר שממעטים להתעכב עליו בדרך כלל. אבל כל הקטעים שקראנו הזכירו לי עוד ועוד קטעים אחרים שגם הם ראויים שיתעכבו עליהם. מה לעשות, ביום הניצחון הבא.

אחרי השכולם התפזרו להם נשארנו הילה ואנוכי עוד כמה דקות כדי לחגוג יום נצחון קטן של אימהות-שאינן-בתפקיד.

תודה למארגנים ולמקריאים!


Beruthiel

שכחת את הטיול בסיום הפיקניק, אחרי שניסינו לבדוק את אמיתות ה"הולכים ישר ומיד מגיעים" של טל.

באמת היה פיקניק נפלא, וכל הכבוד לטל על החזרת הפיקניקים הטולקינאיים למקומם על גדת האגם.

ובמסגרת קטעי הקריאה, אני הקראתי את תגובתה של גאלאדריאל להצעת הטבעת של פרודו, מעבר לעובדה שלדעתי התגברותה של גאלאדריאל על הפיתוי מתאים להפליא ליום הנצחון, מדובר גם באחד הקטעים האהובים עלי.

ואחרי כל הקטעים שהזכירו לנו קטעים נוספים מצאתי את עצמי מקריאה גם את תגובתו של איאומר ובעקבותיה של הרוהירים כולם למראה גופתה של איאוון (אוווווון?).

היה נפלא, תודה לכולכם.


חזרה לחלק האירועים