ועידת ריוונדל 2015

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סיכום אירוע מאת נטע:

ועידת ריוונדל היא רשמית אחד מהאירועים האהובים עליי. פאנל, קבוצות דיון, מופע הומוריסטי, החלפת דעות, צחוקים, הרבה אנשים והמון כיף. הכנס התחיל בשש וחצי בערב בפאנל "טולקין- השאלות הקשות" ודן בשלושה נושאים מרכזיים: השאלה האם טולקין יעבור את מבחן הזמן, הדת בספריו של טולקין וכל נושא הבחירה החופשית והגורל בלגנדאריום. בפאנל השתתפו רן, ורה, מוטי ורוני והנחה אותו טל כץ. לאחר הפסקה [בה חמדתי לעצמי סופגנייה. או שתיים.] התפצלנו לשתי קבוצות דיון: הטולקין הזה הוא אני בהנחיית הילה הראל ולא כל הזהב יש לו זוהר בהנחיית נבט טחנאי. אני לקחתי חלק בקבוצת הדיון הראשונה, בה ניסינו להגדיר מיהו טולקינאי, מה מאפיין טולקינאי או מה הופך מישהו לאחד כזה. הרבה חלקו עם הקבוצה כיצד הפכו לטולקינאים, וותיקי הקהילה סיפרו על היותם "טולקינאים בודדים". לאחר הפסקה נוספת החל אירוע הסיום שנפתח בשלושה שירים של ההרכב "FOOTPRINTS" בשירה, גיטרה וסטפס, המשיך בשירו של זוהר על הפלנטיר, ואז תם החלק הרציני! רן וחבריו פצחו בשירים [ארנון הצטייד באטמי אוזניים], דינה סיפרה את הסיפור מנקודת מבטו של ביל הפוני, נחשף הYEARBOOK של אחוות הטבעת, ואפילו אני עליתי להספיד את הפורומים בדקלום השיר פורום סגור- אך ה"אוסקר" לטולקינאי המצחיק ביותר מגיע ללא ספק לאיתי נחמיאס. פרשתי לפני החלק של "מועדון הדיבייט הטולקינאי" כי משום מה כנס ריוונדל תמיד חל יום לפני שיש לי מבחן בצרפתית :(

הכנס היה מוצלח ומהנה, תודה לכל המארגנים!


סיכום אירוע מאת דינה:

המבנה היה חכם- פאנל רציני (עד כמה שאפשר להיות רציניים בקהילת טולקין) בהתחלה, אחריו קבוצת דיון מהנה ומעניינת שנוהלה נהדר (תודה נבט טחנאי!) ולבסוף חלק קליל עם מופעים, חלקם מוזיקליים, חלקם פחות ואת חלקם ניתן להגדיר כאנטי-מוזיקה (אתם יודעים מי אתם). הפסקות נדיבות בין לבין, כך שגם יוצא לקשקש עם אנשים ובסך הכל- זה הריוונדל הראשון שנכחתי בו מתחילתו ועד סופו (וגם תרמתי בכבוד מופע לקטגוריית ה"מוזיקליים פחות"- שאף אחד לא יספר לסוסי הפוני שדובבתי אחד מהם בקול כזה) ונהניתי מאוד, מכל הבחינות. תודה לטל כץ על הארגון המצוין!

מסקנות:

1. רעיונות מעולים באים בהיסח הדעת 2. מסתבר שאולר בתיק זה דבר ממש ממש שימושי. תודה שמעון! אין כמו אח שנותן לך מתנות מועילות!


סיכום אירוע מאת עמוס:

אז ריוונדל- היה ממש כיף בסוף שבוע עבודה לפגוש את כולם, אפילו שהייתי קצת עייף. הפאנל היה מעניין, אבל קצת כבד על יכולת הריכוז שלי. קבוצת הדיון על מיהו טולקינאי היתה הזדמנות מושלמת להשוויץ בטולקיניותי העילאית והמתנשאת, וחשפה שתי גישות עיקריות- אלה שהתחילו כ"טולקינאים בודדים", לפעמים עוד לפני שהייתה קהילה ואלה שעבורם טולקינאות היא בעיקר הקהילה. המופע בסוף היה הזדמנות מצוינת להיחשף לצד היצירתי יותר בקהילה שלנו- בין אם בשירה וריקודים ובין אם ביכולת קומית.

סיכום אירוע מאת מוטי

שהיו אמנם מוצלחים, אבל אני שמח שחזרנו קצת לפורמט הישן והטוב, והקצת יותר קהילתי ואינטימי.

באופן אישי, נהנתי מאד לקחת חלק בפאנל, וגם שאר האירועים היו מהנים ביותר. כל הכבוד לטל ולכל מי שעזר והשתתף!


תמונות צולמו על ידי יובל כפיר: כאן (פייסבוק)


שירים ממופע השירים:


חזרה לחלק האירועים