המורדים ושר-הטבעות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הכל החל בוידוי מזעזע של רן בר-זיק בפורום קהילה:


אני מאד אוהב את המורדים זו הסדרה הכי טובה בעולם!!!!!!!!1


בוניטה בוניטה

מוניאקה דה מס

דולסה צ'יקיטה

בואנו טיאיחו

דה פוטנה

דה מאדרה!

לוס מיאה לוס מנואל

לוס חוטם לוס מריצה

לוס פאבלו! לוס לוחאן

ויוה לה רבלדוואי!!!


יש בה המון משמעויות עמוקות ונסתרות כמו למשל הסיפור של מנואל ולונה שבאמצעות אמצעים פיוטיים וליריים עמוקים מביאים את המושג עוני ועניות הן רוחניים והן פיסיים לשיא של ממש המביא את המתבונן לשיאי רגש ולתחושת מחנק בגרון ולהזדהות עם הדמויות בצורה חסרת כל תקדים לסדרת טלוויזיה אחרת. המאמץ המשותף של עניים ועשירים המלכד ומאחד אותם לקבוצה אחת הומוגנית, למרות ההבדלים האינהרנטיים בין שתי הקבוצות ובין האינדבדואלים השונים בתוכן להוציא דיסק (senles - סימנים בספרדית) שמהווה פסגת יצירה וקליימקס של כל מערכת היחסים הוא פשוט מהווה אלגוריה בלתי רגילה למדינה הנמצאת בצרות (ארגנטינה) והשואפת להתקדם הלאה, אל המחר, אל העתיד, אל העושר, האושר ובקיצור אל האוטופיה. בדרך אל האוטופיה יש חיכוכים ואלו מובאים במלואם במורדים.


ואחר כך הוא אף הביא תמיכה לאהבתו אל סדרת הטלוויזיה:


פטריסיה מולדנו, התסריטאית של 'דרך המורדים' אפילו התבטאה כך במפורש בראיון עיתונאי. אני תרגמתי את הקטעים הרלוונטיים מהראיון, שהתפרסם במגזין הארגנטינאי 'לה מודרטו' לפני חודש בערך. המראיינת היתה ליסה מורנו.


מראיינת: זה נכון שישנה השפעה של הסופר ג'.ר.ר טולקין שחיבר את 'שר הטבעות' על 'המורדים'?


פטריסיה: בוודאי! שר הטבעות הוא אחת היצירות האהובות עלי ותמיד חיפשתי דרך לשלב בין שר הטבעות לטלוויזיה. ברור שבתקציב של התוכנית לא יכולתי לעשות מיני סדרה של שר הטבעות [צוחקת] אבל החלטתי לשלב המון אלמנטים משר הטבעות בסדרה.


מראיינת: את יכולה לתת דוגמא?


פטריסיה: מנואל אגירה הוא דוגמא טובה, הוא מאד דומה לאראגורן - הוא איש מאד מוצלח שהצליח להתקבל לבית הספר רק לאחר מבחנים קשים מאד. כמו אראגורן הוא מתאהב במושא אהבה כמעט בלתי אפשרי - פיליסטאס ולמענה הוא מוכן לעשות הכל, גם לנסוע לבואנוס איירס. אני יכולה לגלות שמרסל דונוף יהפוך ל'גאנדאלף' הלבן של הסדרה. סרחיו מקביל לחלוטין לתיאודן ומריצה היא איאוון שונה במקצת ומעט יותר נשית.


מראיינת: האם אנשים זיהו את הקשר בין שר הטבעות לבין המורדים?


פטריסיה: כן, הראשון היה הבמאי אגוסטין סקלטי, גם הוא חובב ומעריץ. לאחר שהסדרה התפרסמה בעולם קיבלתי מבול של מכתבים ממעריצי טולקין שפשוט התמכרו לסדרה. אמרו לי שאפילו כריסטופר טולקין (בנו של ג'.ר.ר טולקין - המראיינת) צופה בסדרה באופן קבוע ומאד אוהב את העיבוד החופשי שלו. אני מקווה שבעקבות הסדרה אנשים ישתכנעו לקרוא את היצירה המופלאה הזו.


חזרה לקטעי ההומור