המדריך הבסיסי למתגייס הטולקינאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המדריך הבסיסי למתגייס הטולקינאי - מאת טל כץ

אחחח, אין כמו לסיים את התיכון ! אחרי 12 שנים של סבל יוצאים לעולם הגדול, הארץ התיכונה פרושה לפניכם ויש מגוון של דברים שאפשר לעשות, אולי טיפוס הרים בגונדור ? שמעתי שאפשר ללמוד רכיבה במחיר מוזל ברוהאן בעונה הזו... גם יש אחלה סדנת יצירה בהר הבודד , אז במה לבחור ? הממממממממ, בכלום ! Ladies and Gentlemen, אנחנו שמחים להכיר לכם את צבא הגנה לישראל! רק היום, בואו למספר שנים של שירות, לאן אתם ממהרים בדיוק ? יש אצלנו אחלה תנאים: משכורת של מנקה נעליים בתאילנד, אוכל מהכלא הקולומביאני, בסיסים במקומות שלא חשבתם שקיימים אפילו ועוד ... אה, ושכחנו להגיד, אין לכם שום אפשרות בחירה בנושא, עימכם הסליחה.

כן אנשים יקרים, מציאות קשה אך בלתי נמנעת, אבל עכשיו שהפנמתם את הגורל המר חשוב שתדעו לאן אתם הולכים. נתחיל בכך שלצבא של מינאס טירית אתם לא מתגייסים, חרבות לא תראו, על קשתות לא תשמעו, חניתות יצאו מהאופנה והסוסים דהרו הרחק...

אז מה אפשר לעשות בצבא ?

נתחיל עם הבנים שיהיו קרביים – לא מבין ביחידות קרביות ולא מעוניין להבין בהן, אם אתם חושבים שתתפסו M-16 ותורידו מחבלים אתם טועים, 90 אחוז תשמרו 8-8 (שמונה שעות שמירה-שמונה שעות מנוחה) באיזה מחסום באיזה חור בשטחים בשיא החום עם קסדה, אפוד מלא ועוד ציוד ותזיעו כמו כלבים. סיירות עושות פעולות, רוב הקרביים טוחנים שמירות במקומות שכוחי אל שגורמים להאראד להיראות טוב, צריך מישהו שיעשה את זה, אבל זה לא אומר שזה צריך להיות אתם

והערה קטנה כדי לתקן טעות נפוצה – נכון ששמעתם על פרוייקט מרכבה 4 ואתם רוצים להיות מהראשונים שישתמשו בו, אך מדובר בסוג של טנק, לא במרכבה אשורית או משהו בסגנון, ידיעתכם.

עכשיו לג'ובניקים, שאת אותם התפקידים עושים בנים ובנות, פילוסופים רבים תהו על השאלה- מה הוא ייעודו של הג'ובניק ? תנו לי לצטט פילוסוף מוכר, אילניוס אמינובנוס : "מטרת שירות הג'ובניק היא לעשות מינימום, אך להראות למפקדיו כי הוא עושה מקסימום" , היה גם אחד כי אמר: "ג'ובניק אשר אינו קרוב לביתו וחוזר לשם כל יום, אין הוא ג'ובניק" - בן אדם דגול.

אין סיבה שאני אתחיל לפרט על כל המקצועות של הג'ובניקים כי יש עשר מליון כאלו, האלו שרוצים לעשות משהו מעניין יחסית שינסו להגיע למודיעין, אבל יש לציין כי הם יכולים לשלם על כך בטחינה קשה של עבודה עם לראות קצת בית, בשביל דוגמא ופירוט תפנו אל חבר הקהילה דני אורבך. אל תלכו למקצועות חימוש, מדובר בלשרת עם אוכלוסיה שברובה אורקית קלאסית. כל השאר זה מקצועות עם הרבה שמות יפים שבתכלס עושים עבודה פקידותית, שעליה אני ממליץ בגלל התנאים - יש לך משרד, מיזוג אוויר, מחשב, אנשים נורמלים איתך, זה המינימום שאפשר לבקש... יש יותר הרגשה של אזרחות.

איך אני מסתדר בצבא ?

יש מספר גורמים שצריך להכיר (אם זה לטוב או לרע) בשביל להסתדר בצבא :

• הטרול באפסנאות – בכל בסיס/יחידה באפסנאות יושב לו טרול שמן, אל תצפו ממנו שידע לקרוא, לחשוב וכדומה, במקרה רגיל אין כל סיבה שתפנו אליו, אבל במקרה הצבאי הוא יכול להיות מאוד מועיל! מדים שגם יתאימו לכם, ציוד משרדי ואישי למקרה הצורך, נעליים קלות, שריון מיתריל וכו'... כל מה שצריך לעשות זה להביא לו עיתון ספורט או לשבת (ולסבול) איתו חמש דקות ביום לבדוק מה שלומו.

• הגובלינים במטבח – המטבח הצבאי הוא אחד הביזיונות היותר גדולים של צה"ל, ייקח לבטן שלכם כמה חודשים להתרגל אליו ולשכוח את האוכל של אמא. בכל מקרה מומלץ עדיין להתיידד עם הטבחים, כי ככה תוכלו להשיג את הדברים שגם המטבח של הצבא לא יכול להרוס, לדוגמא מעדנים למיניהם, שקיות שוקו, עוגות הבית, פירות וכדומה. (על למבאס אל תעיזו לדמיין אפילו)

• הרס"ר מאנגמאר – הרס"ר מאנגמאר הוא אחת הדמויות היותר שנואות בצבא. ההיגיון שלו עובד תמיד הפוך, כמה שאתם חושבים שתוכלו להיות מופתעים ממנו, תמיד תגלו מחדש שאין סוף לדמיון שלו. שאתם רואים אותו תמיד תתחבאו, כמו הנאזגול הוא יכול לחוש את הנוכחות שלכם, אבל הטיפשות שלו תמנע ממנו למצוא אתכם. הוא האויב מספר אחד שלכם, יותר מסוכן מהמפקד הישיר, הוא נהנה מהסבל שלכם. בקיצר, אל תסתבכו איתו ותשחקו אותה חיילים טובים בקרבתו.

• המש"ק משמעת הפאנורי – ביחידות רבות יש מש"ק משמעת שאחראי על שיבוצכם בשמירות, תורנויות מטבח וכדומה. הוא יהיה גאוותן, מתלהב מעצמו, יחשוב שבלעדיו העולם יתמוטט, אך מה לעשות, צריך להסתדר איתו... בשביל פחות תורניות, או תורניות בימים נוחים (לדוגמא לעשות לילה ביום רביעי משחררת אותך לסופ"ש ארוך יותר, עדיף על סתם לילה באמצע השבוע), שלא יקפיצו אתכם לשמירות וכו'... שווה להיות בקשר טוב איתו, או לפחות לא להסתבך איתו, כי כמו הרס"ר הוא יכול להיכנס בכם... הוא עובד מתחתיו ברוב המקרים.

• בעל הפאלאנטיר – רבים ממכם ימצאו את עצמם יושבים אצל קצין המיון בתחילת השירות, ויכול להיות גם פעמים רבות אחרי שתרצו לעבור יחידות או לשנות מקצוע צבאי. קצין המיון, יקבע מה תעשו בצבא ואיפה תעשו אותו. לא מומלץ להתחכם איתו, הוא יודע הכל על העבר שלכם עוד לפני שהתיישבתם אצלו במשרד, ויודע מה אתם מסוגלים לעשות בעתיד. מומלץ לדבר איתו יפה, ולהראות איכות כאילו אתם אבן חן של הנולדור, ככה שהוא יתרשם ממכם וינסה כמה שיותר לעזור לכם בנוגע לשיבוץ.

אלו עקרונות הבסיס של איך להסתדר בצבא, רק יש עוד משהו חשוב להדגיש, איך שתסתדרו זה בתכלס תלוי בהרבה מזל, כי גם ביחידה הכי טובה יכול להיות המפקד הישיר שלכם על הפנים, כמו שביחידה עם מוניטין רע יכול להיות לכם אחלה מפקד...

אז שיהיה בהצלחה !

  • והערה קטנה... זו הודעה הומוריסטית, אין לי ממש משהו נגד הצבא ולא סבלתי יותר מדי שם.


חזרה לקטעי ההומור