גאונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מדובר בכינויים לחברי פורום מ.א.ש. המהוללים. כל חבר בפורום מקבל אוטומטית את הכינוי גאון גרעיני וכן יש לכל אחד מהם כינויים שונים על פי תחום עיסוקו:

1. נצר - גאון חשמלי. שאלות בתחום החשמל והאלקטרוניקה. כגון: לאן הולך החשמל כאשר יש 'הפסקת חשמל'? אולי הוא יוצא לצהריים? או האם מטען חשמלי שלילי מייצג את הגישה הפסימית בתורת החשמל והמטען חיובי את האופטימית? ומי החרמן שהמציא את המושג בעולם החשמלי 'טעינה על ידי שפשוף'?

2. אמיר - גאון משפטי. שאלות בתחום המשפט, החוק והמיתוס. כגון: נגיד דחפתי מד"ביסט כלשהו לים והוא טבע, האם זו עילה למשפט? למה קוראים לזה 'משפט' אם נאמרים בו בעצם הרבה משפטים ולא רק אחד? ונגיד ואמינוב סיים את החצי מרפי שלו, זה נחשב מיתוס?

3. טל כץ - גאון גיאוגרפי. שאלות בתחומי אקלים, גיאולוגיה וכו'. כגון: למה האנשים בקוטב הדרומי לא נופלים מכדור הארץ? באיזה כוכב לכת נמצאת ירושלים? ואם כדה"א מסתובב סביב עצמו וסביב השמש, למה אין לנו סחרחורת?

4. רב"ז - גאון כלכלי. שאלות בתחומי הכלכלה השונים כגון: אני רוצה כסף, איך אני משיג הרבה ומהר? אם קניתי מנייה בבורסה, אז אני יכול לכפות עליה להינשא לי? האם למשרד האוצר יש דרקון ששומר עליו?

5. אילן אמינוב - גאון טכנולוגי. שאלות בתחומי ההיי-טק והמחשבים כגון: מתי תסיים את התואר שלך לעזאזל? אם אני בוכרי (או שייך למיעוט מוזר אחר) ונכנס להיי-טק, גם אני אהפוך להיות אשכנזי? אם יש לי באג במחשב, K-700 יטפל בבעיה ביעילות?

6. השועל וצ'ונג- גאונים צבאיים. שאלות כגון: איך זה שאתם כל כך צעירים, מסכנים, וטוחנים שמירות ושבתות? האם תשתחררו מתישהו?!?!

7. יאיר (חוש"ם) גלאס - גאון דתי ורוחני. שאלות רב כגון- האם אלוהים יכול להסניף שורת קוק אינסופית? אם חזיר נגע בכוס הבירה שלי, האם היא לא כשרה? ושאלת הקיום שלנו- למה?!?!?!

8. נבט - גאונה ספרותית. שאלות כגון- שייקספיר וטולקין הולכים מכות, מי לוקח? למה עדיין כותבים ספרים כאשר יש טלויזיה וקולנוע?