תרומה לקהילה 5/3/2010

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
גרסה מ־07:27, 7 בנובמבר 2010 מאת Amos (שיחה | תרומות המשתמש)

(הבדל) ←Older revision | view current revision (הבדל) | Newer revision→ (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לאחר שבפעילויות האחרונות, שנועדו להיות ידידותיות לסביבה, מצאנו את עצמנו שוב ושוב עוקרים עצים, שיחים וסתם צמחים תמימים כאחרוני האורוק-האי החלטנו הפעם לחזור לפעילות החביבה והמזיקה פחות לצומח - צביעת בתים. לפיכך יצרנו קשר עם ארגון "דרך הגלים" וסייענו להם לנקות דירה בהרצליה שסבלה מהזנחה ממושכת.


סיכום מאת נבט

התחלנו את ההתכנסות בפארק בזמן מא"ש דהיינו שמונה וחצי במקום שמונה. תוך כדי ארוחת בוקר (שכללה בראוניז של עמוס, לחמניות, גבינות, נוטלה ועוגה) הגענו למסקנה שלא משנה אם נקנה המון אוכל או רק קצת, תמיד יישאר בסוף... אחרי שארזה קפצה להגיד שלום ומשם חזרה הביתה לאטרף של לימודים נסענו בעקבות אילן אל הבית טעון הסיוע.

הבית שייך לארבעה דיירים, שלושה מבוגרים ונער בן שלוש עשרה, המגדלים בו שלושה כלבים (אחד גדול שניים קטנים) ומי-יודע-כמה חתולים שברחו בחוכמה ברגע ששמעו על הכוונה שלנו לעבוד עם חומצות. הקירות היו חומים מלכלוך והמטבח היה מכוסה כתמי שמן בכל מקום, כמעט שום דבר לא היה במקום הנכון ומפוזר בין החדרים השונים באופן אקראי. כאישה שהפנימה (לצערה הרב) חלק מערכיו של הסדר הפטריארכאלי לא יכולתי לראות מטבח מלוכלך ולעמוד מנגד בלי לעשות דבר. אליי הצטרפו עמוס שבדרך כלל כשהוא נכנס למטבח יש תוצאות טובות (כל מי שטעם את הבראוניז שלו יסכים איתי) ועמרי – אשר נזקקנו לכישוריו ככימאי בעבודה עם החומצה התעשייתית והוא היה זה שמנע מאיתנו לערבב את החומצה המסוכנת עם סבון מה שהיה מביא לתוצאה עגומה למדי. הוצאנו למרפסת כל מה שהחומצה עלולה להזיק לו (חוץ מאיתנו) ואת כל מה שעלול להפריע לנו בעבודה והתחלנו לקרצף דלתות של ארונות וכיריים. פטפטנו וצחקנו, כנראה כתוצאה מהאדים הרעילים שנשמנו כשהחומצה תססה על הלכלוך.

האחרים צבעו בינתיים את כל חדרי הבית והמסדרון, עיצבו מחדש את חדרו של הילד, בנו עבורו ארון בגדים חדש והכניסו לחדר שולחן מחשב שיקל עליו לעבוד. את הארון הישן הכנסנו למטבח והכנסנו אליו חלק מהכלים, שעד אז שכבו זרוקים בערבוביה על עגלה שעמדה במרכז החדר. לבסוף טיאטאנו ושטפנו את הטינופת במסדרון ובחדרים.

העבודה הייתה קשה בלי ספק אך מאוד מתגמלת – כשעזבנו את הבית ניתן היה להביט לאחור בסיפוק כיוון שהבית נראה אחרת לגמרי, אמנם לא כמו חדש אבל בהחלט שיפרנו בהרבה את מצבו. הייתה תחושה טובה שסייענו לשפר ולו במעט את חייהם של מי שבאמת היו זקוקים לכך.

העבודה המשותפת הייתה מהנה כתמיד, כל הכבוד והמון המון המון תודה לאילן, אמיר, יואל, יוליה, נצר, עמוס, עמרי ושמרית שהתארגנו ובאו ועזרו ולאביטל וליאור מארגון "דרך הגלים" שבאו לסייע ולהדריך אותנו בעבודה. תודה מיוחדת לליאור שהצליח במאמצים רבים לארגן לנו צבעים וחומצות כיד המלך.

להתראות בהתנדבות הבאה! (שכנראה תהיה שוב בדגש סביבתי....)

נבט


תמונות שצלמה נבט (לבעלי חשבון פייסבוק)

לפתיל סיכום האירוע בפורום קהילה


חזרה לחלק האירועים