הבדלים בין גרסאות בדף "עולמות 2012"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
 
מ (Moriquendi)
 
(גרסת ביניים אחת של אותו משתמש אינה מוצגת)
שורה 10: שורה 10:
  
  
יום ראשון ה- 8/4
+
'''יום ראשון ה- 8/4'''
  
 
הגעתי מירושלים בבוקר להרצאה של לילה דאי (שהכרתי קודם כלילי אבל לא אתווכח עם התוכניה) שהיתה משעשעת וכיפית ופתיחה מצויינת ליום.
 
הגעתי מירושלים בבוקר להרצאה של לילה דאי (שהכרתי קודם כלילי אבל לא אתווכח עם התוכניה) שהיתה משעשעת וכיפית ופתיחה מצויינת ליום.
שורה 26: שורה 26:
  
  
יום שני, ה-8/4 (עם תוכניות לא מתווכחים!)
+
'''יום שני, ה-8/4 (עם תוכניות לא מתווכחים!)'''
  
היום התחיל בהכנות להרצאה שלי, שהופרעו בתחילה על ידי קבוצת [[דאגור פילקאלך|פילקרים]] שרצו להתאמן דווקא בפינה השקטה שמצאתי לעצמי (הזכרת שמו של [[רב"ז|רן בר-זיק]] לידם היתה דומה להזכרת השפה השחורה בריוונדל, או שמה של אלברת' לנאזגול - לבחירתכם), אם כי בסופו של דבר ילד קטן שהתעקש שהוא צריך את המזרן שעליו ישבתי שיכנע אותי ששקט ושלווה לא יהיו לי.
+
היום התחיל בהכנות להרצאה שלי, שהופרעו בתחילה על ידי קבוצת [[דאגור פילקאלאך|פילקרים]] שרצו להתאמן דווקא בפינה השקטה שמצאתי לעצמי (הזכרת שמו של [[רב"ז|רן בר-זיק]] לידם היתה דומה להזכרת השפה השחורה בריוונדל, או שמה של אלברת' לנאזגול - לבחירתכם), אם כי בסופו של דבר ילד קטן שהתעקש שהוא צריך את המזרן שעליו ישבתי שיכנע אותי ששקט ושלווה לא יהיו לי.
  
 
על ההרצאה שלי לא אדבר הרבה, אבל בסך הכל קיבלתי תגובות טובות. אחריה נכנסתי להרצאה מיוחדת של קשת לנסדמן (טוב, קרן, אבל הילדה עשתה כמיטב יכולתה לגנוב את ההצגה) לבעלי תגים שלא היו יכולים להגיע להרצאה הרגילה, היה משעשע מאוד.  
 
על ההרצאה שלי לא אדבר הרבה, אבל בסך הכל קיבלתי תגובות טובות. אחריה נכנסתי להרצאה מיוחדת של קשת לנסדמן (טוב, קרן, אבל הילדה עשתה כמיטב יכולתה לגנוב את ההצגה) לבעלי תגים שלא היו יכולים להגיע להרצאה הרגילה, היה משעשע מאוד.  
שורה 45: שורה 45:
  
 
מתי [[מיתופיה]]?
 
מתי [[מיתופיה]]?
 
  
 
==ללית==
 
==ללית==

גרסה אחרונה מ־12:21, 24 ביוני 2012

ב- 8-9/4/2012 נערך כנס עולמות באשכול פיס בתל אביב בנושא "שיגעון".

להחן מספר סיכומים מתוך פתיל סיכום האירוע בפורום קהילה:

Moriquendi

היה כנס מעולה!

שמחתי לפגוש אנשים שהכרתי, ואנשים שלא הכרתי, ואנשים שיוצא לי לראות רק בכנסים ובסך הכל הזמן עבר מהר, רובו בהרצאות, חלקו באוכל או שיטוט ושיחה עם אנשים.


יום ראשון ה- 8/4

הגעתי מירושלים בבוקר להרצאה של לילה דאי (שהכרתי קודם כלילי אבל לא אתווכח עם התוכניה) שהיתה משעשעת וכיפית ופתיחה מצויינת ליום.

המשכתי להרצאה של ד"ר יהושוע ויינשטין שהיתה מאוד מעניינת, חבל שהוא הספיק להעביר בעיקר את המבוא, מקווה לשמוע את ההמשך בהזדמנות.

יצאתי לארוחת צהרים בלתי כשרה בעליל, לאחריה נכנסתי להרצאתו של אורי ליפשיץ שהדגימה באופן משעשע איך ניתן להפוך לסייבורג במסגרת סל הבריאות (ועוד דברים), אורי עמית הדגים איך הקונספט הפסיכולוגי "אם טובה דיה" יכול להתאים יותר או פחות לפאנדומים שונים, כולל דתות, ולמרות שבמסגרת של 15 דקות לפאנדום (אלוהים, נרניה, חומריו האפלים, שר הטבעות והארי פוטר) בנוסף לזמן שלקח להציג את הנושא לא היה ניתן לפתח אותו לעומק - ובכל זאת היה נחמד להתווכח עד כמה דמויות שונות טובות או רעות.

משם המשכתי לשעשועון 101 דרכים לאבד את השפיות - היה משעשע אם כי הקונספט שצריך לקום מהכסא (ועוד באולם מדורג ומלא בכסאות) בעייתי משהו. המערכונים, מצד שני היו משעשעים והוסיפו הרבה.

בשעתיים שאחר כך הסתובבתי קצת ליד הדוכן, והלכתי לאכול ארוחת ערב ממנה חזרתי להרצאתה האוטוביוגרפית (כדבריה) של נבט שסקרה איך הגמדים אופיינו בתקופות שונות מהמיתוסים הנורדיים ועד ימינו. היתה הרצאה טובה, אשאיר את הניטפוקים לאלה שזה תפקידם, אני נהניתי.

בנקודה זו חזרתי הביתה כדי להספיק לעבור על ההרצאה שלי לפחות פעם אחת לפני שאעביר אותה.


יום שני, ה-8/4 (עם תוכניות לא מתווכחים!)

היום התחיל בהכנות להרצאה שלי, שהופרעו בתחילה על ידי קבוצת פילקרים שרצו להתאמן דווקא בפינה השקטה שמצאתי לעצמי (הזכרת שמו של רן בר-זיק לידם היתה דומה להזכרת השפה השחורה בריוונדל, או שמה של אלברת' לנאזגול - לבחירתכם), אם כי בסופו של דבר ילד קטן שהתעקש שהוא צריך את המזרן שעליו ישבתי שיכנע אותי ששקט ושלווה לא יהיו לי.

על ההרצאה שלי לא אדבר הרבה, אבל בסך הכל קיבלתי תגובות טובות. אחריה נכנסתי להרצאה מיוחדת של קשת לנסדמן (טוב, קרן, אבל הילדה עשתה כמיטב יכולתה לגנוב את ההצגה) לבעלי תגים שלא היו יכולים להגיע להרצאה הרגילה, היה משעשע מאוד.

ממנה המשכתי להרצאה של יוליה למה כדאי לקרוא את הסיל' - אני הייתי כותב הרצאה אחרת לגמרי, אבל נהניתי בדרכי.

אחרי ארוחת הצהרים נכנסתי להרצאה היחידה שממש לא נהניתי ממנה - של דניאל גינדיס על הג'ינג'ים, כנראה שהנושא פשוט לא היה מצחיק. הטרול-העוזר של המרצה שישב לידי לא ממש שיפר את העניין (נראה לי שרוב הקהל דווקא נהנה, אולי זה פשוט לא ההומור שלי)

מפגש קהילת טולקין היה מהנה, אם כי רובו הוקדש למשחק שהייתי מנוע מלהשתתף בו כי אני יודע יותר מדי או משהו כזה. הרעיון היה נחמד הצרה היא שלא היה די זמן למינגלינג.

מהמפגש המשכתי למופע של פנדה פרודקשן שהוכיחו שעמרי יכול להצחיק גם כשהוא מקריא מהאטימולוגיות. היה מאוד משעשע, רק חבל שהכרתי את רוב החומרים.

אירוע הסיום היה כיפי. אחריו נשארה רק ההרצאה של רז דקל שכרגיל היתה משעשעת ומחכימה, לפניה היתה לי שעה של קפה ותככים. בנקודה זו חזרתי הביתה עייף אך מרוצה.

תודה רבה לסגל, למרצים, למתנדבים ולכל מי שהיה מעורב. היה שיגעון!

מתי מיתופיה?

ללית

מסיבות תעסוקתיות יצא לי להיות רק ביום השני, וגם אז לא נכנסתי ליותר מדי הרצאות.

הייתי ב"נקראים מצחוק", כמובן, שהיה משעשע להפליא (למרות שהכרתי הרבה). עוד הוכחה, אם באמת היה צריך, לכך שעמרי יכול להצחיק גם כשהוא קורא את ספר הטלפונים, או את האטימולוגיות. איזה מזל שקיימים בעולם מתרגמים שוודים שאפשר לצחוק עליהם!

אח"כ נכנסתי להרצאה של קרן לנדסמן, קצת מתוך רצון לשמוע סוף סוף במו אוזניי את המרצה וקצת מתוך עניין מקצועי. קרן היא פרפורמרית מצויינת, מחזיקה קהל ומצחיקה, ואפילו למדתי כמה דברים שלא ידעתי. מצד שני, אני מודה שכשיצאתי מההרצאה לא לגמרי הבנתי על מה בעצם היו 45 הדקות האחרונות.

נכנסתי גם להרצאה של רז דקל, מרצה מצויין לטעמי ונושא בעל פוטנציאל. ההרצאה היתה עמוסת מידע, אבל למרבה הצער, הפעם הוא היה פחות מוצלח מאשר בפעמים קודמות, קצת "עייף", וההרצאה הרגישה לי קצת מפוספסת בהשוואה למטעמים שאפשר לעשות מנושא הפסיכיאטריה לאורך הדורות.

בכל מקרה, החלק המוצלח באמת בכנס היה שוב ההזדמנות לפגוש אנשים שלא ראיתי הרבה זמן, לדבר ולקשקש, ללכת לאכול, להנות במפגש הקהילתי ("שיטת הבונקר" שולטתת!11), ובאופן כללי - להנות בחברת אנשים עם טעם דומה ושריטות דומות. חבל שיש כל כך מעט ימים כאלו בשנה...

תודה לארנון והנהלת הכנס, לסגל, למתנדבים ולמיטב על מפגש הקהילה. ולהתראות במיתופיה!


omi

בכנס אמנם נהניתי, אבל מיד אחריו נעשיתי חולה לתקופה ארוכה, ולכן התגובה המאוחרת. אז אני מקווה שאתם מוכנים לקבל את רשמי גם באיחור.

קודם כל ומעל לכל – תודה רבה מאוד לארנון, אור ושאר הסגל, למתנדבים ולמרצים ולכל שאר מי שהשקיע מזמנו ומרצו בכנס.

וחוץ מזה, שתלך מערכת הפורומים של אורט לעזאזל, כי היא בלעה לי הודעה ארוכה ומושקעת, שיהיה קשה לשחזר. אוף!

הייתי בלא מעט הרצאות ואירועים, ונהניתי מרובם. התחלתי אצל פרופ' ג'וש ויינשטין שלמרבה הצער לא הספיק את כל מה שהוא תכנן, ואשמח לשמוע את ההמשך בהזדמנות הבאה, המשכתי להרצאה של אורי ליפשיץ, שהצליח לטעות בלא מעט פרטים ועדיין להיות גם מעניין וגם מצחיק. שירלי הרצתה על "אשתו של הנוסע בזמן", שאני (עדיין) לא מאד אוהב, אבל בגישה שונה ורעננה. מההרצאה של נעמי וינר דווקא התאכזבתי – תזה, אם הייתה, הייתה בעייתית. לעומת זאת למדתי ממנה ש"המחזמר של באפי זה כמו 9.11". אלל"י. את היום הזה סיימתי אצל נבט, שהייתה משעשעת למרות המחסור המזעזע בשריון הולם. ומשהו להלום בו.

היום השני (שהיה יום שני, אף שחל באותו התאריך כמו יום ראשון, כפי שעמוס אמר), התחיל מבחינתי אצל עמוס, שצלב את שהאיר פנים מוכרות יותר ומוכרות פחות בדמותו של אלרונד. קרן וקשת לנדסמן נתנו טרום-בכורה קופצנית כצפוי. יוליה המליצה לקרוא את הסיל' בהרבה דרכים שאני לא הייתי בוחר להמליץ בהן על הסיל', אבל אולי הדרכים שלי (להקריא את "על בלריאנד וממלכותיה", כמובן,) לא היו עובדות עבור אנשים שאינם אני. חלקים ממפגש הקהילה נאלצתי לפספס בגלל ענייני המופע, אבל שמחתי לראות הרבה פנים חדשות (וגם הרבה פנים ותיקות!) ושועשעתי מהגרסה הטולקינאית לבונקר. לסיום, קינחתי בהרצאתו של אלון ניסן-כהן, שהייתה משעשעת, אם כי לטעמי לא הוכיחה שמתמטיקאים הם בהכרח מטורפים. כלומר, זה ידוע שהם כאלה, כמובן, אבל לא מתוך ההרצאה.

בין לבין נהניתי מאוד לפגוש אנשים, להסתובב בחיפוש אחר מזון ומשקה (כמו הוביט טוב) ואפילו מזג האוויר היה לא-תל-אביבי במובהק, והיה סביר למדי.

והיה גם המופע, אבל לגביו אני יכול רק להגיב למה שנאמר כאן ב- . וחוץ מזה, האטימולוגיות באמת מעניינות. אפילו יותר מספר הטלפונים של איזור חיוג 02, מהדורת שנת 2003 (שהייתה מבציר משובח). ותודה לדוקטור הטוב על פועלו, כפי שאמרה הלה.

ואם אפשר, עוד לפני מיתופיה באוגוסט, איזה עולמות קטן ביוני, זה יהיה נחמד מאוד...


בחזרה לחלק האירועים