מפגש 4/1/2002

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפגש פורום טולקין 04.01.2002

כפי שתועד על ידי רן בר-זיק ואלרוהיר (תמונות)


המפגש נערך בביתו של לגוטל, המשתתפים היו אסף (טורגון,) יובל הקטן, תומר (מוגי,) דניאל (ארונאמה,) אור (פאראמיר,) רזי, רוני, עמרי (אלרוהיר,) אילנה (אלכסנדרה,) יובל ווליס, אילן (אלנווה,) מאיה (מיא) ואני (רן בר-זיק.)


בתחילה פתחנו בדיונים הרציניים על שר הטבעות: על התרגומים, העיבודים, הסרט החדש, העלילה ועוד עניינים רבים וחשובים אחרים. יובל ווליס כבר לאחר עיון קצר הצליח למצוא כמה שגיאות ב'סיפורים שלא נשלמו.' בעוד אני הקרנתי את 'ההוביט:' הסרט המצוייר שהפך לקאלט על מסך הלאפ-טופ להנאת אלו שרצו לצפות. לאחר שנלגמו מספר בירות ונרגילה (עם טבק חוקי כמובן) הוצתה, הוחלט ברוב קולות לפתוח בחלק האמנותי-בידורי של הערב.


Lego1.jpg

מימין לשמאל: רוני, רזי, אסף (הקרוב יותר למצלמה,) דניאל, תומר, רן בר-זיק (העומד,) יובל הקטן ואילן.


Lego2.jpg

יובל ווליס מרצה להוביטים הצעירים את משנתו: מימין לשמאל: אסף, אילן, יובל הקטן, דניאל, תומר ויובל ווליס (חצי שכוב על הספה בגבו למצלמה)


לאחר שהכריחו אותי לשיר שיר מזרחי בהשראת טולקין (השיר על גיל-גלד לפי מנגינת 'פמלה' של בועז שרעבי) ולעגו לי על זמרתי 'המשובחת' התחלנו במשחק הידוע: אח"מ, דהיינו אישיות, חפץ, מוטציה. במשחק המתנהל במתכונת 'אורחי מסיבה מוזרים' בתוכנית 'של מי השורה הזו.' אדם אחד מוגלה מהחדר לפינה נידחת בבית בעוד שמוטל על שלושה חברים לגלם אישיות משר הטבעות, חפץ משר הטבעות ומוטציה מתוך שר הטבעות.

המשחק הראשון החל כשאסף הוגלה לחדר והוטל עליו לנחש את זהותה של אלכסנדרה (לשון כחש) ואור (זקן עץ,) אבל האפיל על כולם אילן אשר גילם בצורה מדהימה הוביט ערס. וגרר תשואות מהקהל המתפקע מצחוק.


Lego3.jpg

אור ואילן (אלנווה) ההוביט הערס.


במשחק השני עמרי היה צריך לזהות את אסף (אורק צפוני,) טל (עוקץ ש"זהרה" בכחול בנוכחות האורק) ואני (ארוון.) עמרי הצליח לנחש את כולם.


Lego4.jpg

עמרי מנסה לנעוץ את טל (עוקץ) באסף (הטרול הצפוני)


המשחק השלישי היה המצחיק שבכולם: אילן ניסה לזהות את דניאל (דנתור,) את תומר (שוט באלרוג) והמוטציה היתה מיא שפשוט היתה מצחיקה עד דמעות כשגילמה בכשרון רב גמדה פולניה.


Lego5.jpg

אילן עומד מבולבל ותוהה מול התקפותיה של הגמדה הפולניה: מימין לשמאל: יובל הקטן, אסף, טל, תומר, מיא, אילן (בגבו למצלמה) ודניאל.


Lego6.jpg

דניאל, אור ואני מתפקעים מרוב צחוק למראה הגמדה הפולניה המצווחת


במשחק הרביעי אני הייתי אמור לזהות את יובל הקטן (הקרן של בורומיר,) רוני (גאנדאלף חב"דניק) ואת טל שגילם את גלאורונג. לקח לי מעט זמן יחסית, חוץ מלנחש מהו טל כיוון שטל התחיל לעופף לו בחדר אבל ידוע שגלאורונג לא היו כנפים...


Lego7.jpg

מימין לשמאל: אלכסנדרה, טל, מיא, דניאל (בגבו למצלמה) ותומר מרכלים על משהו


אחרי כן החלטנו לפתוח במשחק הבליינד דייט: מיא היתה צריכה לנחש מי הם שלושה מועמדים שמתחרים על ליבה. בשלב זה הבירה עלתה לי לראש יותר מדי ואני זוכר רק שרזי גילם את גולום ומיא לא הצליחה לנחש אף אחד. הכי מצחיק היה אסף שגילם את התפקיד הידוע שלו, אורק חרמן.


Lego8.jpg

אחד ממשחקי 'השידוכים': אור מנחש מי הם מיא, אלכסנדרה ותומר.


בשלב הבא התחלנו לשיר שירי שיכורים בסגנון שיר פאב אירי ושירי 'כוכב ברודווי בעל שלושה ראשים.' יש לציין כי כל הזמרים לכאורה כשלו לחלוטין למצוא חרוזים למעט עבדכם הנאמן.


Lego9.jpg

אסף, תומר, טל, יובל הקטן ואני מתמוגגים


לאח מכן התחלנו לראות את הספיישל של גיא פינס על שר הטבעות וההופעה של חברינו הטולקינאים בה. לאחר התוכנית, בשעה מאוחרת, סיפרתי את 'סיפור הבאלרוג מאשדוד' המסורתי שלי שאותו אני שומר למפגשים. אחרי ששאר החברים זועזעו קשות מהסיפור הנורא ומלא האימה הזה התפזרנו איש איש לביתו ולביתו, בציפיה למפגש הבא. ובזה הסתיים אחד המפגשים המהנים והמצחיקים ביותר שהיתה לי הזכות להיות נוכח בהם.


Lego10.jpg

רזי ורוני מפנים את הספרים מהשולחן


Lego11.jpg

עמרי (מימין,) הצלם שצילם את הארוע ורן בר-זיק (הכותב)


חזרה לחלק האירועים