מחתרת באר שבעית, ה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המחתרת הבאר שבעית היא ארגון קיקיוני-משהו, יש שיגידו שהוא בכלל לא קיים. למען האמת מדובר בשמעון נעים, טולקינאי שלדאבונו גר במורדור וכמה מחבריו (הדימיוניים?). מספר חברי פורום מ.א.ש. הקדישו זמן ומחשבה לעניין:

האנאלים של קהילת טולקין – ספר 12 – על המחתרת הבאר-שבעית מאת טליוס לגוטלוס


'לילה שלו זה היה, בו המלומדים ישבו סביב האש, עם כוס בירה בידיהם ועשו דיונים מלאי תבונה ועומק.


אמינובוס סנדקוס: "הו ידידי, אנא ספרו לי נא על האגדה העתיקה שמספרת על המחתרת הבאר-שבעית, האם היא רק המצאה או אמת מרירה שהעם העדיף לשים מאחוריו"


נצרוס אקליפטוס: "אבוי, אבל אמת מרירה זו אכן. כי כה נאמר בעבר על ידי החכם, מקסימוס ברזיקוס גדול הכרס: 'היה אדם אשר נקרא שמעון נעים, אשר רצה לעשות לו שם ולקנות את חיבת העם על ידי תככים ומזימות. על כן המציא הוא ארגון חשאי, וטען רבות לקיומו, אך לאחר בדיקה חשאית של המוג'הדין התגלו הדברים הבאים: 1. הבן אדם היחיד בארגון הוא הינו המקים שלו. 2. שאר החברים הינם: שלושה גמלים, שתי למות, כבשה ותרנגולת. 3. המפקדה שלהם היא בעצם ביתו הפרטי של המקים. 4. חדרו הפרטי של המקים הוא אוהל ביישוב הבדואי אשר נקרא באר-שבע. 5. באר-שבע להפתעתנו נמצאת בישראל, איפהשהו במדבר הדרומי'.


טליוס שועליוס: "אז הלא המחתרת זו רק המצאה של אחד? אשר יאמר עליו בעתיד הרחוק: 'חי בסרט' ? "


אמיריוס חילאווירוס: "מיתוס הוא דבר אשר אוחז בלבבותיהם של העם, ולכן אין זה משנה אם המחתרת הבאר-שבעית הינה אמת או פיקציה. אני טוען כי תמיד מחתרת זו תיזכר כבדיחה בין בני עמנו המכובדים, ואין למחוקה מדפי ההיסטוריה מפני שאינה מזיקה היא"


טליוס צ'ונגוס חרמנוס: "אז מה… את באה לכאן הרבה?"


שרלוט דה צ'יקן סטריפס (מלצריתייה) : "תנחש"


אמינובוס סדנקוס: "אז אנא תרשו לי לסכם את דברינו, מכובדי. המחתרת הבאר-שבעית הינה חלום של מתבודד מהמדבר, אשר בגלל חוסר מים בבארות לעיתים הוזה. אך מכיוון שעצם קיומה הוא מקור הלצה לצעירים, וגם גורם אשר מרחיק אותם מהמדבר הדרומי הנטוש והמסוכן, אז לא נבטל קיומה בציבור"


וכה נסגר הדיון, והמלומדים המשיכו אל הבירה הבאה'