יום העצמאות 2009

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סיכום מאת מיטב (טינותיין)

שמעתי שהיו אי-אלו חברי מחתרת שהחליטו להפוך את זמן מא"ש ולהגיע, אלוקים אדירים, ליער דן בשעה 10 (10:00!!!) בבוקר. עד שעה 11 כבר רוב המחתרת התקבצה לה בניחותא תחת האורנים והברושים, ואפילו המנגל כבר דלק, להפתעתו של מוטי, שהצליח להדליק אותו ללא עזרתו של ארנון, אך ארנון הביע אי-אכפתיות מרשים, ודי ייבש את מוטי.[1] בשלב זה התגלו כמה כשלים חמורים כאשר התברר שנשכחו כמה דברים, ועמרי החל לסכם במרץ על פתק קטן שהוא מצא, בכתב עוד יותר מיניאטורי מהרגיל:

א. עמרי צריך להביא פנקס. ועט. זה ממש לא לעניין כל גזרי הפתקים האלה.

ב. צריך לארגן רשימה מראש של כל הדברים שצריך להביא, כולל כמויות משוערות, כדי שניתן יהיה לחלק יותר בקלות את האחריות בפורום ולא נשכח כל כך הרבה דברים.

ג. צריך להביא מלח/פלפל. גם תיבול לבשר שצריך לתבל (כמו כנפיים).

ד. לפת. וגם בצל ושמן למנגל.

ה. שמיכות ישיבה.

ו. שמן שיזוף. תאמינו לי שזה סעיף חשוב. ראה ערך עורף.

ז. מי שמביא מנגל צריך לדאוג שיהיו גם כלים למנגל (ברמת הכשרות המתאימה - מלקחיים, סכינים, מזלגות וכולי).


להצלתם של הירושלמים ורה החליטה להתקשר אלי (כמו שציינתי, בשעה הרבה יותר מדי מוקדמת) ולהקריא לי רשימה של דברים חיוניים שנשכחו, ואח"כ להתקשר אלי שוב, לאחר שהתברר שהרשימה הייתה חלקית בלבד. אני בשלב זה התארגנתי, כשקבעתי עם ארזה להיות אצלה ב11, זמן סביר ליציאה מהבית. אני דווקא הבאתי קרם הגנה לאחר שורה ביקשה, מה שלא הפריע לעמרי לא להשתמש בו, וכך עורפו סיים כבשר צלוי, למרות שהוא לא התקרב למנגל. אנחנו פגשנו אתכם בשעה רבע ל-12, ולא, למרות הסיפורים לא יצאנו באותה שנייה מהרצליה. למרות שחצי מהזמן באמת התבזבז על ההמתנה בפנייה. שמחנו כמובן לראות את כולכם, אבל אחרי שהתברר לנו שכולכם כבר שבעים הסטייק של ארנון גנב את ההצגה. מכאן ואילך החלו להגיע אנשים נוספים, וכולם התחלקו כרגיל לקבוצות קטנות ודנו על הא ועל דא. כמובן שהבשר זרם כמים, ואני מדברת על בשר, כלומר סטייקים, חזה עוף במרינדה וקבבים מעולים, לא על מעט בשר חתולים מעורבב בשומן צמחי והרבה טופו כשהוא מתחזה לקבב, שאבא של מוטי קיבל תמורת פחות משקל אחד חדש[2], ושכמובן התפרק לחלוטין על המנגל ולא היה ניתן לאכילה.

הגיעו לא מעט חברי קהילה, כאלה שראינו רק לפני שבועיים בעולמות, וכאלה שלא יוצא לנו לראות לעיתים כ"כ קרובות. אפילו הנסיכה החדשה לבית משפחת בן-הרוש-חסון[3] הגיעה לביקור קצר וראשון בקהילה. כל מי שעלה לראות אותה יעיד בהחלט שהיא יצור חמוד מאוד, אמנם קצת פחות חמוד כשהוא מוחזק ביד אחת של מור כאשר בשנייה יש בקבוק בירה, אבל זה כבר מונצח.


אחרי הצהרים, באזור 16:00, נפתחו סיבובי הרוצח המסורתיים, בהנחיית רן, מור, עמרי, ובל נשכח את כפיר ויואב, שהפליאו בצעקותיהם ובמחאתם כנגד הרציחות (הרבות) והלינצ'ים (המעטים). כי כפי שרובכם זוכרים הרוצחים, עשו עבודה טובה, העיירה לא כ"כ, מה שהוביל לשני ניצחונות לרוצחים המתועבים, ורק הצלה אחת בקושי למעט תושבי עיירה תמימים ומפוחדים. אחרי הסיבוב השלישי (או שמא היה זה הרביעי?) החלו חברי הקהילה לפרוש אחד אחד לבתיהם, מי רחוק ומי קרוב.[1] מה שהתברר כרעיון לא רע, לאחר שהתגלה כי מוטי יצטרך להדליק עוד במשך כמה וכמה פעמים במהלך היום את המנגלים, מה שהייתה יכולה להתברר כמשימה די קשה לביצועה אם הוא היה רטוב. לצערו של רן, מוטי החליט להעביר קורס מזורז בהדלקת מנגל בסגנון הירושלמי לעמרי בנו.

[2] כי בעסקה נכלל גם חומוס, שאנו שמחים מאוד שלא הובא לטעימה. הרעלות נעשות ע"י תה, ציאניד, ומשקאות מומלחים בלבד!

[3] גבריאל סיפר שלאשתו אורנית יש שם שני – אסתר. תנסו אתם להכניס "אורנית אסתר בן-הרוש חסון" על פתק הרגל הקטן שמצמידים לתינוקות בבית חולים. גם האחיות לא הצליחו


תגובות נוספות ניתן למצוא בפתיל הסיכום בפורום.

תמונות מהפיקניק (צילם ארנון) ניתן למצוא כאן ותמונות שצילם אילן שליו כאן


חזרה לחלק האירועים