חג הנצחון 2002

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חג הנצחון - 25.03.2002


נכתב על ידי רן בר-זיק


התכנסנו בפארק הירקון בתאריך זה על מנת לחוג את חג הנצחון על סאורון שחל ב25 למרץ. ישבנו לנו על גדת האגם, מתחת לכמה עצים. השתתפו במפגש: זארן אוגה (אילן שמעוני), legolas (טל כץ), אסף (טורגון), יובל קונצמן (יובל הקטן), אילן אמינוב, דני זיסרמן, איתי ואנוכי (רן בר-זיק).


Victor1.jpg

יושבים על הדשא. מימין לשמאל: אסף, דני, זארן, יובל, אילן וטל


בתחילה, כמו בכל מפגש טולקינאים, התפנינו לאכילה ולשתיה כדת וכדין. אני הכנתי פטריות ונקניקיות (איך לא?) וזארן הכין תבשיל מופלא ומעולה במיוחד: בשר בגינס. הבאנו חומוס, פיתות, חמוצים (במלח) יין בשפע וגם קינוחים ומיני מתיקה לשלב 'מילוי הפינות'. לאחר שזללנו, שתינו, זללנו שוב ושתינו שוב. דיברנו מעט על עלילות הימים ההם ועל גבורת המלכים שמקדם. השמש זרחה במרום, הרוח נשבה בעצים והגלים נשקו לחופי האגם.


Victor2.jpg


לאחר מנוחה קלה החלנו בטקס החג עצמו: דהיינו הקראת קטעים מתוך שר הטבעות. זארן קרא בקולו העמוק את הקטע העצוב על נפילת גאנדאלף במוריה. אילן אמינוב הקריא את הקטע על דהירת פרשי גונדור. דני הקריא את השיר על אארנדיל אסף הקריא את שירו של גימלי על דורין. טל הקריא קטע מביתו של אלרונד. יובל הקריא את שירו של בילבו, איתי הקריא את הקטע שבו פרשי רוהאן הגיעו למינאס טירית. ואילו אני בחרתי דווקא בקטע שלא מספר על גיבורים או עלילות גבורה, אלא קטע הוביטי פשוט: השיר "קפריצב" מעלילות טום בומבדיל.


Victor3.jpg


לאחר מכן החלנו לשיר שירים של שר הטבעות. במיוחד זכור לטוב הביצוע המשותף שלי ושל איתי לשיר 'גיל-גלד' לפי המנגינה 'פמלה' של בועז שרעבי. שאר המשתתפים בחג טענו שאני זייפן! פשוט חוצפה!

לאחר שירים נוספים, השמש נטתה לרדת ורוח קרירה נשבה על פני האגם. הקראנו את הקטע האחרון, שבו מתוארת מפלתו של סאורון ולאחר קריאת קטע זה. פרשנו איש איש למחפורתו.


חזרה לחלק האירועים