הודעות אחד-באפריל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כל שנה באחד באפריל [רב"ז רן בר-זיק] מפרסם הודעת מתיחה. כיוון שמדובר במסורת רבת שנים שהתחילה עוד בימי הפורום הישן ונמשכת לתוך עידן קבוצת הפייסבוק, מעטים מהטולקינאים שמאמינים להודעה אבל תמיד יש טולקינאי ותיק אחד שנופל.


2002 - הדת הטולקינאית

2002

תאריך: 1 באפריל 2002 מאת: רן בר-זיק נושא: דת טולקינאית? גם משרד הפנים מכיר!

אני שמח לבשר לכם שבעקבות פניית המאמינים לשר הפנים. הוכרה היום בשעה 16:00 הדת הטולקינאית כדת ולאום. מהיום כל מי שחפץ בכך יכול ללכת למשרד הפנים ולהצהיר על כך שהוא טולקינאי )מעל גיל 18( וסעיף הדת/לאום בתעודת הזהות ישונה לטולקינאי. אנו שמחים מאד על ההישג האדיר הזה שמהווה צעד ראשון בהקמתה של דת מסודרת וממוסדת! אני שוב מודה לשר הפנים ולמשרדו שהראו על פתיחות הרבה יותר גדולה ממה שחשבנו. ביום שישי תופיע כתבה גדולה על כך )אני וזארן התראיינו( בידיעות אחרונות - המוסף הפוליטי. וגם בטלוויזיה נופיע - בערוץ 1 )כולם לראות(. מחר אני הולך למשרד הפנים לשנות את התעודת זהות... איזה כיף לי!


2003 - האוסקר מגיע לשר הטבעות

2003

האם האוסקר הולך לשר הטבעות בכל זאת?!?!?!?!?! שולח : RanBarzik תאריך כתיבה : 01/04/2003 19:32:02

יכול להיות שהייתי שיכור אבל שמעתי עכשיו בתוכנית בגלי צה"ל שהסרט המשוקץ והדוחה שיקאגו לא שילם את אגרת ההשתתפות לארגון הסרטים שמפיק את טקס האוסקר ולכן מועמדותו נפסלה לכל האוסקרים. המשמעות היא שהסרט שהיה מקום שני מבחינת הקולות שהוא קיבל יקבל את פרס הסרט הטוב ביותר וסרט זה הוא.... שר הטבעות!!!!!! לא יאומן כי יסופר. כתבה ב CNN שמספרת על השערוריה ההוליוודית


2004 - רחוב על שם ג'.ר.ר טולקין

2004

הודעה חשובה שולח : רן_בר-זיק תאריך כתיבה : 01/04/2004 08:22:05

בשמה של עמותת טולקין, אני שמח להודיע על קריאת שם של רחוב על שם ג'.ר.ר טולקין בעיר מודיעין.

אפילו לפני שהעמותה הוקמה פנינו לעיריות שונות ברחבי הארץ בבקשה להנציח את שמו של טולקין כשם של רחוב. אני שמח מאד מאד שעירית מודיעין החליטה להיענות לבקשתנו! כרגע קיבלתי הודעה שועדת השמות של העיר מודיעין החליטה לקבל את הצעתנו ולקרוא על שמו של טולקין רחוב בעיר!

הרחוב ימוקם בשכונה חדשה שנבנית כעת. כל השמות של הרחובות יישאו שמות של סופרים ויוצרים מפורסמים ועכשיו גם טולקין יהיה ביניהם. אני מצרף מפה כדי שתוכלו לראות בדיוק איפה השכונה הזו תהיה, כאשר הרחוב יוקם נפרסם בדיוק איפה הוא ואולי גם נארגן טקס צנוע.

אנחנו מודים מקרב לב לראש העיר של מודיעין, מר משה ספקטור ולועדת השמות של העיר מודיעין: היו"ר יוסי יהושוע וחברי הועדה: ריקי הראל, אירית חודרוב, דני זאק ורבקה פרייליך.

אני מודה מאד לגבריאל ולאביו שאפשרו לנו את הקשר לעירית מודיעין.

אז מי רוצה לגור ברחוב טולקין?

קישור להודעה באתר של עירית מודיעין


2005 - כתבים חדשים של ג'.ר.ר טולקין

2005

חדש חדש חדש כתבים חדשים של טולקין שולח : רן_בר-זיק ICQ : תאריך כתיבה : 01/04/2005 08:53:39

הודעה רשמית מטעמם של כריסטופר טולקין וה Tolkien Estate מודיעה על כתבים חדשים של טולקין שנמצאו לאחרונה!!!

מדובר בסיפורים גמורים שהושאלו לק.ס לואיס בשנת 53 ו 54 ונשמרו בארכיון הפרטי של אחיו, וורנר לואיס. מסיבה כלשהי טולקין לא דרש את הכתבים האלו מעולם והם נשכחו מלב.

בנו המאומץ של לואיס גילה אותם לגמרי במקרה כאשר חיטט בארכיון העצום של כתבי וורנר לואיס. לאחר דיון משפטי קצר הגיעו הצדדים להסכמה והכתבים האלו יפורסמו במסגרת ספר נפרד שייקרא Tales Untold שייצא בחודש הקרוב!

מתוך ההודעה הרשמית והתקציר שיש באמאזון, אפשר להבין שהספר כולל סיפור ארוך על נפילת גונדולין, סיפורי מסעות איארנדל בדרום ומלחמתו באונגוליאנט וכן תיאור מפורט של הקרב האחרון החותם את העידן הראשון. בספר עוד המון קטעים וסיפורים קצרצרים שחלקם לא קשורים ללגאנדריום ומופיעים כחלק נפרד בספר.

ניתן להזמין את הספר בהזמנה מוקדמת באמאזון!!! ב 31.04.2005 הם יצאו לאור באופן רשמי!

אני לא חושב שאפשר לשער את השפעת הספר הזה על המחקר הטולקינאי ובכלל על הדעות שלנו בנוגע לסילמאריליון. בכל מקרה, אני כבר הזמנתי את הספר וברגע שאסיים לקרוא אותו אפרסם את הממצאים כאן.


2006 - פרסיליה טולקין תתארח בכנס עולמות

2006

אנחנו גאים מאד להציג אורחת כבוד מיוחדת מאד בכנס עולמות 2006 

שולח : עמותת טולקין הישראלית תאריך כתיבה : 01/04/2006 10:41:20

עד עכשיו נמנענו מלספר או לגלות והעניין נשמר בסוד כמוס מהסיבה המאד פשוטה שהיה סיכוי טוב שהוא לא יתממש ולא רצינו לאכזב. אבל עכשיו קיבלנו את האישור הסופי ואנחנו יכולים לפרסם.

בכנס הזה, חוץ מקלאודיה כריסטיאן ודין הגלונד תהיה אורחת כבוד נוספת, שיצא לה לבקר בארץ בתאריכים האמורים במסגרת ביקור פרטי ולמרבה המזל היא הסכימה לעבור ולבקר אצלנו בכנס. האורחת היא: פריסיליה טולקין - בתו של ג'.ר.ר טולקין! פריסיליה נולדה בשנת 1929 ומן הסתם כבתו של טולקין יש לה ידע שלא יסולא מפז על האיש ועל יצירתו.

פריסיליה תתארח בשני אירועים בכנס: האירוע הראשון הוא הרצאה בת שעה על טולקין ועל יצירתו. בהרצאה פריסיליה טולקין תספר על איך זה היה לגדול בבית משפחת טולקין ועל הקשר שלה לשר הטבעות ולסילמריליון. ההרצאה תתקיים ביום שני משעה 18:00 עד שעה 19:00. האירוע השני שיתקיים הוא פאנל מיוחד על הסילמריליון. בפאנל ישתתפו ד"ר עמנואל לוטם, ד"ר דניאלה גורביץ', פרופסור זאב רובין, מר אילן שמעוני וכמובן פריסיליה טולקין. בפאנל יתקיים דיון כולל על הסילמריליון 77 ועל ההשלכות השונות שלו על היצירה הכוללת ועל העולם הטולקינאי. האירוע יתקיים ביום שלישי משעה 12:00 עד שעה 13:00. שני האירועים יתקיימו באנגלית.

גם בהרצאה וגם בפאנל יהיה מקום לשאלות הקהל. על פי בקשתה של הגברת טולקין ניתן יהיה לשאול אותה שאלות שהוגשו מראש בלבד. לכן אתם יותר ממוזמנים לכתוב את השאלות בתגובה להודעה זו או לשלוח שאלות לדואל: webmaster@numenore.com ניתן לשאול את השאלות גם בעברית ואנחנו נתרגם. כמובן שלמרבה הצער לא נוכל לשאול את כל השאלות שיישלחו אלינו אבל נשתדל ליצור מגוון טוב של שאלות. למרבה הצער לא נוכל לצלם בוידאו את המפגש אך נתמלל אותו והתמלילים יוצבו בנומנור. תחליף די גרוע להזדמנות לשמוע ולראות את בתו של טולקין עצמו מספרת ומדברת על אביה ויצירתו.

לביקור זה יש חשיבות עצומה בכל הנוגע לקהילת טולקין הישראלית. פריסיליה טולקין לא נוהגת לבקר בדרך כלל בכנסים של טולקינאים והפעם היא נעתרה רק הודות לעבודה דיפלומטית מאומצת וקשה. אני מצפה שהאולם יהיה מלא עד להתפקע באירועים אלו.

בואו בהמוניכם! אל תפספסו את האירוע הטולקינאי של העשור!

אתר כנס עולמות


2007 - קהילת טולקין הפלסטינית מושיטה יד לשלום

2007

סלאם עליכום שולח : חאלד תאריך כתיבה : 01/04/2007 08:40:04

סלאם עליכום

שמי הוא חאלד ואני מברך את הנמצאים במקום הזה! Elen síla lúmenn' omentielvo

אני גר באום אל פאחם בשכונת אבו מוסמוס ואניי בן 19 יחד עם החברים מבית הספר וחברים נוספים בנינו את קהילת טולקין הפלסטינית שמשותפת גם לערביי 1948

אני והחברים בקהילה עושים מפגשים ומדברים על מה שמשותף לכולנו וזה האהבה לLORD OF THE RINGS הסרט והספר כמובן

ליפני זמן מה גילינו שיש קהילה בישראל ואנחנו שמחים ומקווים לעבוד איתכם ביחד. דיברתי עם רן ויהיה מפגש משותף ערבי ישראלי של אוהבי טולקין בעוד חודש אינשאללה ברפעת כולם מוזמנים

מקווה שתקבלו אותי בהבנה כי כולנו אנשים וכולנו בני אדם

סאלאם

قدمت الحكومة الانتقالية في موريتانيا استقالتها أمس إلى الرئيس


2008 - דני זיסרמן, חבר קהילה ותיק ואהוב, "מודיע" על חתונותו

2008

הנני שמח לבשר בזאת שאני מתחתן שולח : DaniZieserman תאריך כתיבה : 01/04/2008 11:39:23

שלומות לפורום ולמשתתפיו!

אני מתחתן בחיפה במאי עם כלתי היפה - ושנינו (כמובן) חובבי טולקין דגולים. מכיוון שאנחנו לא אנשים "רגילים" חשבנו על... חתונה מיוחדת בגוון טולקיני. במקום להזמין את כל הדודות שאף אחד לא מכיר אני וגם היא מתכבדים להזמין את כל חובבי ומוקירי טולקין בפורום.

החתונה תהיה בראשיתה דומה לכנס. כן, כן. כנס כמו אייקון עם הרצאות והקרנות כמו שאתם רגילים. יתכבדו להרצות ד"ר מנחם זמורה, פרופסור זאב רובין וד"ר אירית אוורבוך. יהיו גם הקרנות של סרטי שר הטבעות (אני יודע שעבור חלק מכם זה "תענוג" מפוקפק). ואחרי הטקס תיערך מסיבת הוביטים אמיתית עם אוכל ושתיה כיד המלך ומוסיקת ריקודים. כולכם מוזמנים להתחפש בבגדי הארץ התיכונה ולחולל בהם עד אור הבוקר.

נשף החתונה יתחיל בשעות הצהריים - 12:00 ביום ה' 22/5 באולם האירועים של מרכז ארץ ישראל יפה. הטקס יהיה טקס טולקינאי דתי אמיתי שאותו יערוך אילן שמעוני הזארן אוגה.

אודה לכם מאד, גבירותיי ורבותיי, אם תוכלו לאשר את בואכם. כולם מוזמנים לחתונה במשקל מאה

D.Z


התקבל מימון לטיול בחו"ל לכל חבר קהילה

2009

טיול משותף - בעקבות טולקין ורולינג שולח : Ran_Bar-Zik תאריך כתיבה : 01/04/2009 09:06:19

זו רק הודעה ראשונית לבדיקת התכנות

אני שמח לבשר לכם על שיתוף פעולה עם חברת נסיעות איילה והמועצה הבריטית להשכלה גבוהה. בשיתוף הפעולה הראשון מסוגו אנו בוחנים כדאיות כלכלית של 'טיולי קהילות' לחו"ל (כן, כן). סוג של טיול מאורגן אבל עם הרבה יותר ערך מוסף שנועד לחזק את הקשר לעם ולאומה הבריטיים!

הטיול יארך שבועיים וחצי ויתמקד בלונדון וסביבותיה וכן (99 אחוז) גיחה לאירלנד. הוא יתקיים בתחילת אוגוסט.

בתוכנית:

1. סיור מודרך באוקספורד (עם התמקדות בספריה הבוליאנית) עם מדריך מאחד הקולג'ים בסביבה. 2. סיור בכל הבתים שטולקין חי בהם. 3. יום סיור באתרי הארי פוטר בלונדון. 4. ארוחה חגיגית ב-Bird & The Baby 5. סיור 'מיתולוגי' אירי המתמקד בכל האתרים הקשורים למיתולוגיה האירית. 6. (ייתכן) שיט של יום אחד בסגנון 'שלושה בסירה אחת'. 7. ו.... אני מקווה שזה יצא, אבל מתוכננת אטרקציה אמיתית: פגישה עם פרסיליה טולקין (!!!!!!)

השהות תהיה במלונות של 4-5 כוכבים במקומות טובים. בכל יום יהיו כמה שעות חופשיות לטיולים עצמאיים/בילויים. בסיור באירלנד המלונות יהיו ברמת 3 כוכבים.

השוס האמיתי הוא המחיר כמובן. המחיר המלא לחבילה, כולל טיסה + מיסי נמל + ווטאבר הוא 599 דולר בלבד לאדם וזאת בתנאי שיהיו לפחות 15 חברי קהילה שיצטרפו. אני, יעל והילדים כבר הזמנו 4 מקומות - אם אתם חושבים להזמין או חיוביים בנושא, אשמח אם תגיבו.


2010 - מכתב מעורך דין

הערה: באותו יום התקיים כנס עולמות, המכתב המצורף לעיל נשלח מודפס לאילן ישראלי, מנהל העמותה, והוגש לו במפתיע באמצע הרצאה משותפת לו ולרן.

2010

מכתב מדאיג שקיבלנו- אנא דעתכם שולח : רן_בר-זיק תאריך כתיבה : 01/04/2010 22:00:48

Prank.png


2011 - רן מחסל את הספריה שלו

2011

הודעה מיוחדת שולח : רן_בר-זיק תאריך כתיבה : 01/04/2011 08:05:52

לאור המשבר במחירי הדיור, והעובדה שאני נאלץ להוסיף חדר בבית, אני נאלץ בצער רב לחסל את ספרית ספרי טולקין שלי. לרגל העניין, במפגש טולקין הקרוב בכנס עולמות אני עורך מכירה מיוחדת של כל הספרים:

1. ההיסטוריה של הארץ התיכונה 1-12 + כרך אינדקס. 2 כרכי ההיסטוריה של ההוביט. 2. ספרי מחקר מרובים ואיכותיים של מיטב החוקרים: האמונד וסקאל, ורילין פלייגר, דאגלס אנדרסון, שיפי ועוד רבים וטובים. 3. ספר האיורים של ג'.ר.ר טולקין. 4. צילומי המשפחה של ג'.ר.ר טולקין (כולל צילומים של רשימת המכולת של טולקין). 5. ספרים רבים נוספים של טולקין: רובראנדום, עץ ועלה וכו'. 6. מילון האנגלית התיכונה של טולקין וסיסם. 7. מפות הארץ התיכונה והסילמריליון. 8. כל התרגומים הקיימים בעברית (מלבד האיכר מווטון רבא).

למעלה ממאה ספרים! והכל במחירים נוחים!

והדובדבן שבקצפת...! מהדורה חדשה חדשה (דפים לבנים) של שר הטבעות בתרגומה של רות לבנית.

המכירה במזומן, הכינו את המזומנים!


2012 - טולקין ולואיס היו נאהבים

2012

הנה משהו מוזר, אתמול קראתי ב-Tolkien Library על ספר חדש שהולך לצאת ובו נטען שטולקין ולואיס היו נאהבים (!!!) במשך יותר מעשרים שנה והרומן הופסק רק לאחר שאשתו של טולקין איימה להתאבד. WTF??? בנוסף, הדוקטור שחיבר את הספר הארוך (מעל ל-500 דפים) טוען שטולקין אף כתב ללואיס שהם 'הסאם והפרודו בחיים האמיתיים' (תרגום שלי). מה??? הספר מסתמך על 'עדויות חדשות'. מילא אם היה נטען שלואיס הוא הומוסקסואל בארון, זה עוד איכשהו נשמע סביר-בקושי, אבל לטעון שבין טולקין ללואיס היה רומן? נשמע ממש מוזר, באתר מבטיחים פרטים נוספים בקרוב. לא הבנתי מתי הספר יצא לאור. אני בטוח שכריסטופר טולקין יתבע את האמ-אמא שלו.

http://www.tolkienlibrary.com/press/1031_2012_Tolkien_Readin_Day.php

New claim: Tolkien and Lewis were lovers

Dr William McLyyffie claim in new book that the two famous authors had secret love affair for over twenty years. New authenticated documentations revealed in the book support the bizarre theory. "My beloved Lewis, We are Frodo and..... Read more

TOLKIENLIBRARY.COM|BY PIETER COLLIER


2013 - מבטלים סרט של ההוביט

2013

וואו! זה משהו בלתי צפוי...! לאור הביקורות על ההוביט, פיטר ג'קסון יורד משלושה סרטי ההוביט לשניים! הסרט השלישי לא יוקרן בבתי קולנוע אלא יימכר כתוספת נפרדת ל-DVD של הסרט השני! וואו, כלומר - מפתיע ולא מפתיע בבת אחת. בנוסף, ג'ורג' טקאיי ישחק בחלקו השני של ההוביט תפקיד קטן! אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי. מה דעתכם? http://www.youtube.com/watch?v=7edeOEuXdMU


2014 - פיטר ג'קסון עושה סרט על הרפתקאות טום בומבדיל

2014

עכשיו זה רשמי! פיטר ג'קסון עומד לצלם סרט המבוסס על הרפתקאות טום בומבדיל! :-0 כן כן! כל הפרטים בכתבה המצורפת... אני לא יודע אם זה טוב או רע, אבל כבר עכשיו גילו שאורלנדו בלום הולך לשחק בסרט בתור לגולס וייתכן מאוד שגם איאן מק'קלן בסיפור הזה! כמו כן, גורמים בהפקה מדברים על זה שייתכן שהסרט יפוצל לשניים בשל אורכו. טוב, לזה אנחנו רגילים...! קראו עוד בכתבה המצורפת: http://www.theonering.net/torwp/2014/04/01/87577-new-tom-bombadil-movie-announced-! — feeling awesome.

2015 - בן לא חוקי לטולקין שברשותו המשך להוביט!

[2015 https://www.facebook.com/groups/90645022802/permalink/10153243221697803/]

A1.jpg

וואו! אני בהלם! הנה משהו שאף אחד לא ציפה לו - מסתבר שלג'.ר.ר טולקין היה בן לא חוקי מרומן אסור שהתקיים עם לא אחרת מג'יין מנספילד שבזמנו היתה כוכבת קולנוע לוהטת. הבן, ג'ון לואדהאם רג'ינלד מנספילד-טולקין נמסר לאימוץ אצל קרובת משפחה שגידלה אותו כבנה. לפני מספר חודשים היא נפטרה וג'ון לואדהאם החליט לצאת עם סיפורו המדהים. מסתבר שטולקין שמר על קשר עם בנו, למרות התנגדותה של אדית. כל זה היה יכול להשאר בתור פיקנטריה לוהטת, אך מסתבר שטולקין עשה יותר מלשמור על קשר עם ג'ון לואדהאם! בדומה ל'מכתבי אבא חג המולד' ו'רובראנדום' שנכתבו עבור ילדיו החוקיים מאדית. טולקין כתב עבור בנו סיפור בן 300 עמודים של הרפתקאותיו של בילבו לאחר המסע המפורסם המתואר ב'הוביט'. בסיפור מסופר על יציאה נוספת למסע, הפעם בדרום הארץ התיכונה עם אינקנוס במסע לחיפוש המכשפים התכולים. כתב היד מעורר סקרנות אדירה בעולם הטולקינאי, בנוסף להלם רב בעקבות גילוי הפרשה. ללא ספק הולך להיות פה מאוד מעניין בחודשים הקרובים! אפשר לקרוא על זה עוד בלא מעט עיתונים - אבל בעיקר פה: http://tinyurl.com/tolkien-scandal