גרימא ג'ונס - חלקה של משפחת טוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ההודעה המקורית


גרימא ג'ונס - על חלקה של משפחת טוק מאת דני זיסרמן

"כשבילבו באגינס חזר ממסעו לארבור, הוא הביא איתו מספר "דגימות" (פעם ראשונה חינם) מהמים הקדושים של ואלינור, שגאנדאלף "בנדיבותו" סיפק לו. עד אז, משפחת טוק הסתפקה בהפצתו של "העשב" הפלכי, מה שלא ממש עזר לה להצליח, שכן "העשב" היה זמין לכל הוביט ממוצע שטרח להתעניין בגינון (למזלם של הטוקים, רוב ההוביטים התעניינו באכילה בלבד).

כשבילבו חזר על המים "הקדושים", הוא הבין חיש מהר שהוא יזדקק לרשת הפצה מסודרת - בעיקר כדי שלא יצטרך להתחלק בשלל עם קרובי משפחתו הבעייתיים. ידוע, למשל, שלובליה היתה רואה חזיונות יום-יומיים של הואלאר אאולה, שבהם הוא היה מפציר בה לבנות מטריות מקופסאות פח ובהונות של גמדים - אבל זה כבר לא ממש שייך לנושא.

בכל מקרה, בילבו החליט לפנות למשפחת טוק, שכבר היה לה "מוניטין" בתחום. המים ה-"ואלינוריים" נהפכו ללהיט מידי, ומכיוון שגאנדאלף וקרטל הטבעת האפורה היו הספקים הבלעדיים, בילבו ומשפחת טוק נתעשרו עד מאוד. בשנים שחלפו מאז תום ארועי המסע לארבור ועד לתחילת ארועי "מלחמת השיווק" (הידועה גם כמלחמת הטבעת) כבר הספיק בני משפחת טוק לקנות לעצמם המון השפעה (כולל בחוגים פוליטיים) ולהתבסס בתור אחת המשפחות העשירות בפלך. וזאת האמת לאמיתה!"

מתוך "שר הטבעות - הסיפור האמיתי" מאת גרימא ג'ונס.


חזרה לסיפורי גרימא ג'ונס

חזרה לקטעי ההומור