ארדאלמביקון 2003

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפגש פורום שפות 13.06

פורום שפות הוא אחד הפורומים היותר מעניינים שיש ברשת הפורומים הטולקינאיים. בפורום ישנם דיונים רבים על השפות הטולקינאיות וגם על שפות אחרות.

רבים מחברי הפורום מגיעים למפגשים הכללים, אך עלתה הדרישה לעשות מפגש פילולוגים המוקדש אך ורק לשפות. כיוון שבמפגשים היותר כלליים ישנם דיונים בדרך כלל על היצירה הספרותית של טולקין. גם אופי הדיונים בפורום שפות דורש מפגש יותר אינטימי ומצומצם.

נועם בונו נרתם למשימה והחליט לארח את חבורת הלינגוויסטים הפרועה בביתו. הוא הסתייע לשם כך ביהודה רונן שכינויו בישראל הוא גאנדAלף ויחדיו הם ארגנו את המפגש.

מה רבות שמחתי על כך שיש מפגש המיועד לחובבי שפות טולקין! אי אז כשהוקמה הקהילה והחלנו במפגשים יכולנו רק לפנטז על מפגשים ייעודיים שכאלו! במפגש היינו אמורים להכיר את את השני יותר טוב וגם לדון בנושאים פילולוגיים ולשונאיים (לאו דווקא טולקינאים) כמו כן, בביתו של נועם ישנו אוצר בלום: כל כרכי ה Vinyar Tengwar מהראשון ועד האחרון!

על השמחה העיב רק דבר אחד: ביתו של נועם שוכן בירושלים עיר הקודש.

המפגש החל מבחינתי בשעה 14:00 כאשר אספתי את נופר (ניפרדיל), יונתן (הנטורליסט המטורף) ואת אפיק (שכמו כל כפר סבאי מצוי עורר בעיות ולכן נאלצתי להביאו ממקום אחר...) ונסענו לירושלים בירתנו הקדושה. יונתן התאונן על המוסיקה (קאונטרי משובח), אפיק ניווט (כמעט הביא אותנו לרמאללה) ונופר ריקדה מאחורה. לבסוף לאחר תלאות ומאמצים רבים הגענו לביתו הקט של נועם ושם פגשנו ביהודה ובאור (פאראמיר).


Ardai1.jpg

משתתפי מפגש פורום שפות. מימין לשמאל: נועם (מחייך), יהודה (פוקר פייס), יונתן (מציץ מאחורה), נופר (מחייכת באושר), אור (מחייך בזדוניות), אפיק (משחק אותה קול), רן (גם מחייך).


ראשית כל, כראוי לטולקינאים חובבי שפות, רצנו ישר אל שלחן המאכלים והשתייה למלא את כרסנו. תוך שאנו מותירים את נועם המבולבל שלא מבין מדוע לא התנפלנו ראשית כל על גיליונות ה Vinyar Tengwar שאותם הוא סידר בעמל רב על השולחן. אבל לאחר ששתינו ואכלנו החלנו בדיונים ובהזלת הריר על הגיליונות...


Ardai2.jpg

גיליונות ה Vinyar Tengwar: בעוד אנו ציפינו למצוא גיליונות כרומו מהודרים, מצאנו שהויניאר טנגוואר המהולל כה רבות שמכיל מידע כה חשוב מפורסם באיכות של עיתון בית הספר . כל הכבוד ל ELF....


Ardai3.jpg

אור ענבר מעיין בעניין רב באחד הגיליונות של הויניאר טנגוואר


בנוסף לגיליונות הויניאר טנגוואר הובאו עוד מילונים, ספרי שפות (כולל על קלינגונית ובפרט ספר ביזארי במיוחד: האמלט בקלינגונית) וכמובן כל יצירותיו של טולקין.


Ardai4.jpg

אפיק מעלעל בספר כלשהו, נופר גם כן ויונתן מוצא את הזמן לעשות פרצוף מוזר


Ardai5.jpg

יהודה רונן ליד ערימת ספרים אימתנית


התוכנית האמנותית היתה של יהודה, אשר הביא מחזה בקווניה שמתאר את הסצינה שבה פאנור מתבקש לתת את הסילמארילים לואלאר. אנו הקראנו אותו ויונתן הצטיין במיוחד בהקראה רהוטה ובהירה. אבל משום מה יש לי הרגשה שמחזה בקווניה לא יזכה להצלחה מדהימה על בימות ארצנו....


Ardai6.jpg

קוראים את המחזה: יונתן מקריא מתוך הסילמאריליון את הקטע שמקדים את התרחשות המחזה


היו דיונים מאד מעניינים, שאני משער שחלק מהם נראה גם בפורום שפות. המצאנו מילים גסות בקווניה, דיברנו על לשונות שונות, על פרוייקטים, על מצב הקווניה והסינדארין בארץ, על קבוצת ELF ועוד. בסופו של המפגש ראינו קטעים מתוך ה DVD המורחב של חבורת הטבעת שבהם דיברו בסינדארין.


Ardai7.jpg

רובין, משתתף בפורום שפות שלא יכול היה להגיע, התקשר על מנת למסור ד"ש. נועם מדבר בטלפון ואפיק מקשיב


Ardai8.jpg

רן מנגן על כלי מיתר מוזר


היה מאד מאד כיף. המפגש הזכיר לי את המפגשים הקטנים והאינטימיים של הקהילה בראשיתה. עזבנו בהרגשה של סיפוק ושמחה ובהרגשה שמפגשים נוספים נחוצים ביותר :-)


Ardai9.jpg

מימין לשמאל: נועם בונו, יהודה רונן, רן בר-זיק


Ardai10.jpg

מימין לשמאל: נועם, יונתן, נופר


Ardai11.jpg

מימין לשמאל: אור ענבר, יהודה (לא רואים את הפרצוף בשל איכותה של המצלמה), נועם, אפיק, נופר.


חזרה לחלק האירועים